23 грудня, у м. Києві, відбулася Всеукраїнська Акція протесту профспілок, в якій взяли участь більш як 10 тис. профактивістів.

            IMG_0652_                          DSCN3703_2        DSCN3705  

         DSCN3710

Учасниками акції прийнято Резолюцію, в якій закликано керівництво держави:- дбати про свій народ,- радитись з народом, - остерігатися недовіри народу, - тільки тоді влада станете справді демократичною і народною владою!, а також прийнято Вимоги до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України. 

РЕЗОЛЮЦІЯ 

Учасники Акції протесту профспілок – представники 7 млн. працівників усіх галузей економіки глибоко обурені антисоціальними планами Уряду, що трансформуються у «безстрокову шокову терапію» для українців. Уже сьогодні державні соціальні гарантії – мінімальна зарплата та мінімальна пенсія – становлять менше 80 доларів і не дотягують до визначеного ООН рівня злиденності – 5 доларів на день. Така державна політика відносить українців до групи найбідніших народів світу.За останній час купівельна спроможність доходів населення України скоротилася в 3 рази, розширюється тіньова економіка. З 22 мільйонів працездатних громадян менше 9 мільйонів - це легально зайняті працівники, які несуть податковий тягар.

Держава зупинила роботу інспекції, усунулася від контролю за дотриманням трудових прав громадян і виконання свого головного конституційного обов’язку щодо забезпечення прав і свобод людини.

Уряд «заморозив» прожитковиймінімум, мінімальну заробітну плату та пенсії –  незважаючи на інфляцію з початку року понад 20%. Особливий цинізм влади полягає в тому, що у 2015 році, прогнозуючи зростання інфляції понад 13%, Уряд пропонує підвищити в середньому відповідні державні гарантії лише на 3%, що призведе до падіння реальної купівельної спроможності доходів громадян за два роки на третину й поставить працівників та пенсіонерів на межу фізичного виживання.

            Декларуючи прагнення до європейського рівня життя, Уря

д завдає нищівного удару по працівниках та цілих галузях, що забезпечують розвиток нації – освіті та охороні здоров’я.

            Працівникам бюджетної сфери, Уряд, як роботодавець, планує заробітну плату, яка вже на 20-50% нижча ніж по економіці, зменшити ще на половину, ініціюючи чергові її обмеження.

            Збільшуючи навантаження на працівника влада планує виштовхнути на вулицю більше 100 тисяч учителів, вихователів інших педагогів, практично ліквідувати сільські початкові школи, посадити в класи по 39-59 учнів, а в групи ясел-садків до 39 діточок.

           Фактично планується позбавити громадян більшості конституційних прав на працю, безоплатну медицину, освіту, пенсійне забезпечення та соціальне страхування.

           Владою цілеспрямовано руйнується унікальна система профспілкових санаторно-курортних та оздоровчих закладів, яка забезпечує відновлення трудових ресурсів.

Забувши про першопричини Революції Гідності, яка привела нинішніх очільників до влади, Уряд не забезпечує конституційних гарантій працівникам та належного рівня соціального захисту ветеранам, студентам, іншим незахищеним верствам населення.

Уряд повинен нарешті усвідомити, що не можна вирішувати проблеми країни лише за рахунок грабунку людей, нехтуючи тим, що саме ці люди забезпечують моральне та фізичне здоров’я нації та сумлінно сплачують податки. Більшої частини непопулярних обмежень влада може уникнути, змусивши поділитися надприбутками олігархів.

Профспілки закликають керівництво держави невідкладно розпочати консультації з роботодавцями і профспілками, щоб разом проаналізувати наявні в економіці ресурси, використати альтернативні джерела наповнення бюджету – виведення з незаконного використання праці більше 4 мільйонів нелегальних працівників, детінізації 200 мільярдів заробітної плати, що може дати понад 100 мільярдів додаткових надходжень до бюджету, пенсійного та інших соціальних фондів.

 Додатковими заходами мають стати:

- запровадження податку на багатство – багаті мають поділитися надприбутками з бідними;

 - реалізація дієвої програми антикорупційних заходів, щоб зупинити виведення з економіки до 180 мільярдів гривень на хабарі та «відкати»;

 - розширення об’єктів оподаткування рентною платою – земля та її надра є власністю народу;

 - збільшення податку на дивіденди – хіба припустимо, що оподатковування доходів від капіталу втричі нижче ніж податок на заробітну плату;

 - застосування механізмів з протидії ухиленню від сплати податків–боротьба з офшорними зонами;

 - збільшення акцизів на алкоголь, тютюн та інші шкідливі для здоров’я товари; - запровадження податку з валового доходу великих бізнесів для забезпечення обороноздатності України;

 - відновлення ефективного державного нагляду у сфері праці – що сприятиме легалізації праці і наповненню бюджету.

Необхідно визначити чіткі і зрозумілі заходи щодо запровадження справедливої оплати праці українців, покінчити з бідністю серед працюючих, скоротити розрив у зарплатах порівняно з європейськими країнами, а також забезпечити високий платоспроможний попит населення на вітчизняну продукцію, що є головним у подоланні кризи економіки та боротьбі з безробіттям.

Саме тому, з метою упередження негативних наслідків для працівників та громадян профспілки висунули пакет Вимог до Уряду та Верховної Ради України (додаються).

ПРОФСПІЛКИ ВПЕВНЕНІ, ЩО ТІЛЬКИ продуктивна ПРАЦя МОЖЕ ПРИВЕСТИ УКРАЇНУ ДО УСПІХУ Й ПРОЦВІТАННЯ!

  закликаємо КЕРІВНИЦТВО ДЕРЖАВИ – Дбайте про свій народ, радьтеся з народом, ОСТЕРІГАЙТЕСЯ недовіри народу, тільки тоді ви СТАНЕТЕ демократичною, народною владою!

Прийнято учасниками Всеукраїнської Акції протесту профспілок 

23 грудня 2014 року у м.Києві

 

ВИМОГИ

 

УЧАСНИКІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ

ПРОФСПІЛОК ДО КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ ТА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

 

Ігноруючи вимоги профспілок щодо гарантування законних соціально-трудових прав та інтересів працівників, висунуті уачсниками Всеукраїнської попереджувальної акції протесту профспілок 15 жовтня ц.р., Уряд продовжує приймати антисоціальні рішення.

Профексійні спілки заявляють, що урядовці переступили межу народного терпіння, зазіхаючи на конституційні права громадян та перекладаючи наслідки своєї бездіяльності на плечі зубожілого і дедалі бідніючого населення, боячись змусити виконувати Закон олігархів-монополістів!

ПРОФЕСІЙНІ СПІЛКИ УКРАЇНИ

ВИМАГАЮТЬ НЕГАЙНО ЗУПИНИТИ:

Скасування Конституційного права громадян на безоплатну освіту та охорону здоров"я.

Стримке зростання безробіття, в т.ч. за рахунок не працевлаштування вимущено переміщених осіб із зони АТО, скорочення мережі освітніх та лікувальних закладів, реорганізації органів державної влади.

Катастрофічне падіння рівня життя населення в умоваїх галопуючого підвищення цін та тарифів на соціально- важливі та життєво необхідні товари та послуги.

Підвищення пенсіонного віку до 65 років, погіршення пенсійного забезпечення.

Знецінення праці працівників бюджетної сфери (освітян, медиків, працівників культури та соціальної сфери, держслужбовців найнижчої ланки) через збільшення навантаження з одночасним зменшенням заробітної плати.

Звуження соціальних гарантій для молоді через скасування виплати стипендій, права на забезпечення першим робочим 

місцем та житлом тощо.

Руйнацію системи соціального страхування, позбавлення права працівників і їхніх дітей на санаторно- курортне лікування,  протиправне захоплення профспілкових санаторіїв.

Збільшення податкового тиску на низько і середньо дохідні верстви населення.

   ВЛАДА  ЗОБОВ"ЯЗАНА ЗАБЕЗПЕЧИТИ: 

1. Підвищення розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, пенсії з 1 січня 2015 року не менш ніж

     на рівень інфляції за 2014 рік з подальшим їх наближенням до європейських стандартів.

2. Ліквідацію дискримінації в оплаті праці працівників бюджетної сфери і зайнятих на державній службі та в органах

     місцевого самоврядування;поетапне, починаючи з 1 січня 2015 року, підвищення розміру посадового окладу  

     (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС до законодавчо гарантованого рівня.

3. Повне погашення боргів із заробітної плати та своєчасність отримання винагороди за працю, соціальних і

    страхових виплат.

4. Виведення з тіні 4,5 мільйона нелегально зайнятих працівників та 200 мільярдів гривень заробітної плати, що 

     дасть 30 мільярдів щорічних додаткових надходжень до бюджету та 70 мільярдів - до Пенсійного фонду 

    України.

5. Прозорий, погоджений з суспільством, механізм встановлення цін і тарифів на соціально важливі товари й 

    послуги та ефективні упереджувальні заходи соціального захисту вразливих категорій населення.

6. Ефективну боротьбу з корупцією, яка витягує з економіки десятки мільярдів гривень.

7. Дотримання принципів соціального діалогу, відкритості, прозорості для суспільства рішень у сфері соціальних,

     економічних, трудових відносин для забезпечення прав та інтересів українського народу; проведення

     конструктивних переговорів з укладення Генеральної угоди на новий строк.

8. Законодавчий захист від протиправних зазіхань на профспілкові соціальні об"єкти, які десятиліттями слугують

     всьому нарадові України. 

УРЯД, ЯКИЙ НЕ БАЖАЄ ЦЬОГО РОБИТИ - ЧУЖИЙ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ!

Прийнято учасниками Всеукраїнської акції протесту профспілок

23 грудня 2014 року у м. Києві