За повідомленням сайту ФПУ, у Києві 21 вересня відбулася Міжнародна конференція «Подальший розвиток соціального діалогу як ключовий момент європейської інтеграції» за підтримки Фонду Фрідріха Еберта.
Із підписанням Угоди про асоціацію з ЄС Україна висловила намір щодо побудови подібної до європейської соціальної моделі й подальшого розвитку соціального діалогу. На цих позиціях знаходяться і українські профспілки, які брали активну участь у підготовці Закону України «Про соціальний діалог».
Мета сьогоднішнього форуму привернути увагу влади і громадянського суспільства до побудови в Україні дієвого європейського соціального діалогу та з боку всіх учасників. Пошуку шляхів його інституціалізації на галузевому рівні та рішень для різних політичних викликів.
Учасників привітали німецькі колеги Марсель Рьотінг, директор Представництва Фонду ім. Еберта в Україні та Андреа Налес, спеціальна консультантка Європейської комісії з питань соціального діалогу.
У форматі круглого столу виступили представники держави, роботодавців і профспілок. Позицію Уряду щодо стану соціального діалогу презентував Ігор Дедюра, заступник Міністра економіки України, позицію роботодавців – Анатолій Кінах, голова НТСЕР, голова УССП і Руслан Іллічов, Генеральний директор ФРУ. Профспілкову позицію презентували голова СПО і ФПУ Григорій Осовий, який у своєму виступі зробив вичерпний аналіз стану соціального діалогу в країні та запропонував шляхи вдосконалення соціального діалогу, підвищення його ефективності та результативності на всіх рівнях та протидії політичним впливам,Петро Тулей, заступник голови КВПУ і Співголова НТСЄР.
Під час Панельній дискусії виступив Олександр Шубін, заступник голови ФПУ з презентацією підготовленого спільного з представниками роботодавців Позиційного документу, який містить звернення до сторони держави з переліком першочергових завдань, які потрібно всім разом зробити для підвищення ефективності соціального діалогу в Україні.
Пресцентр ФПУ