18 травня 2021 року на засіданні СПО об’єднань профспілок розглянуто стан реалізації заходів, визначених рішенням СПО від 21.04.2021 № 22-1 «Про позицію СПО об’єднань профспілок до законодавчих ініціатив влади у сфері трудових відносин».
З доповіддю виступив Голова СПО об’єднань профспілок, який зазначив, що з метою протидії порушенням фундаментальних прав людини: трудових прав та права на об’єднання у профспілки, а також звуженням трудових прав і гарантій працівників, що пропонується проєктами законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (реєстр. № 5371) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції трудових відносин» (реєстр. № 5388) СПО об’єднань профспілок 21 квітня ц.р. прийняв Операційний план заходів протидії СПО об’єднань профспілок законодавчим ініціативам влади у сфері трудових відносин, які звужують права працівників і профспілок.
За цей період було підготовлено експертні висновки до згаданих законопроєктів, Президія ФПУ виступила з відповідною Заявою. Документи були направлені профспілками до Голови Верховної Ради України Д. Разумкова (28.04.2021 лист № 07/01-15/278) та голів профільних комітетів Верховної Ради України.
Голова СПО об’єднань профспілок Г. Осовий у своїх зверненнях закликав народних депутатів України не допустити порушення Конституції України і прав українців на гідне життя і працю і не приймати антисоціальних законів.
Відповідний лист від українських профспілок було направлено Генеральному секретарю МКП Шаран Барроу. У відповідь на нього 10 травня ц.р. Ш.Барроу та Генеральний секретар ЄКП та ПЄРР Лука Вісентіні звернулись листом до Президента України, Прем’єр-міністру України та Голові Верховної Ради України (копії було направлено до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Мінекономіки та Мінсоцполітики) з вимогою відкликати поспішно розроблені законопроекти та припинити будь-які офіційні процедури у Верховній Раді України. На їх думку, такі законодавчі зміни мають бути предметом повномасштабних консультацій з профспілками.
Також було зазначено, що на виконання Операційного плану заходів протидії СПО об’єднань профспілок законодавчим ініціативам влади правозахисниками Орловською Іриною та Зайцевою Оксаною 28.04.2021 і 29.04.2021 були зареєстровані електронні петиції на сайті Верховної Ради України.
Після всебічного розгляду даного питання, було вирішено продовжити зазначену роботу відповідно до Операційного плану та провести широку інформаційно-роз’яснювальну роботу серед членів профспілок з метою мобілізації усіх наявних сил та можливостей для протистояння антисоціальним законодавчим ініціативам влади.