7 жовтня 2019 року у Будинку профспілок у Києві відбулась робоча нарада керівництва Федерації профспілок України, членських організацій ФПУ з головою Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою і народними депутатами України - членами Комітету.

У нараді взяли участь голова ЦК Профспілки Олексій Романюк та юрисконсульт виконавчого апарату ЦК Профспілки Лариса Гавриленко.

 Починаючи розмову Голова ФПУ  акцентував увагу новообраних народних обранців на тому, що співробітництво профспілок з парламентарями над новаціями соціально-трудового законодавства має тривалий термін та завжди приносило взаємну користь. Отже, у рамках соціального діалогу воно має бути продовжено.

Галина Третьякова запевнила, що технологія співпраці Комітету з профспілками на рівні попереднього обговорення законопроектів не зміниться. Зокрема, у процесі роботи над новим Трудовим кодексом, вже розпочато консультації з громадськими організаціями та профспілками.

У ході обговорення змін до трудового законодавства профспілкові представники акцентували на підтримці проекту Трудового, який був прийнятий Верховною Радою України минулого скликання у першому читанні, і при його підготовці до другого читання у форматі тристоронньої робочої групи пройшов широке громадське обговорення та міжнародну експертизу.

Як поінформувала Голова профільного парламентського Комітету, в проекті нового документу плануються зміни до процедури прийняття-звільнення найманого працівника, щодо тривалості відпусток, процедури проведення страйків тощо. Однак, за її словами, консультації з суспільно-значимих питань, таких як розробка та ухвалення нового трудового законодавства, з профспілками продовжиться.