Розслідування нещасних випадків на виробництві: з 1 липня застосовуватиметься новий Порядок
Нова редакція Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р. № 337, набуде чинності 01.07.2019 р.
Дія документа розширена на всіх застрахованих (офіційно працевлаштованих) осіб, фізичних осіб-підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств, осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору, та інших.
Відповідно до нового Порядку рішення щодо визнання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) пов’язаними чи не пов’язаними з виробництвом приймається комісією (спеціальною комісією) шляхом голосування простою більшістю голосів. У разі рівної кількості голосів членів комісії голос голови комісії є вирішальним.
Також з 1 липня вступає у силу строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, який становитиме три роки з дня їх настання. Водночас — у разі встановлення факту нещасного випадку рішенням суду — розслідування проводиться незалежно від дати їх настання.
Крім того, документом подовжено строки проведення розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) до 5 робочих днів (проти 3 днів у попередній редакції), спеціального розслідування — до 15 робочих днів (проти 10 днів).
Зменшено кількість документів, які оформлюються за результатами роботи комісії з розслідування: складається акт за формою Н-1/П (якщо нещасний випадок пов'язаний із виробництвом) або Н-1/НП (якщо не пов'язаний), акт за формою Н-5 скасовано.