Minregion23 липня у залі засідань Мінрегіону України відбулося засідання колегії Міністерства, на якому був присутній голова ЦК Профспілки Олексій Романюк як член колегії.

У засіданні взяв участь Прем’єр-міністр України Яценюк А.П.

Колегією було розглянуто питання «Про стан виконання міністерством Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Коаліційної угоди, Стратегії сталого розвитку «Україна-2020».

У своєму виступі Віце-прем’єр-міністр–Міністр Геннадій Зубко особливо підкреслив, що Мінрегіон, відповідно до поставлених завдань, здійснює поступове реформування житлово-комунального господарства.

Як зазначив Міністр, важливим кроком на цьому шляху стало прийняття розробленого Мінрегіоном Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», положення якого спрямовані на забезпечення умов для ефективного управління спільним майном багатоквартирних будинків в умовах вільного вибору співвласниками багатоквартирних будинків форм управління такими будинками. Він назвав пріоритетними завданнями прийняття Законів України «Про житлово-комунальні послуги» (спрямований на демонополізацію та дерегуляцію ринку житлово-комунальних послуг, а також удосконалення правового регулювання у цій сфері) та «Про внесення змін до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» (спрямований на запобігання негативного впливу стічних вод підприємств на якість питної води з джерел питного водопостачання), проекти яких наразі готуються до першого читання у Верховній Раді України.

_230815Геннадій Зубко підкреслив актуальність прийняття Урядом постанови від 04.06.2015 № 375 «Питання погашення у 2015 році заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню», проект якої було розроблено Мінрегіоном. Реалізація цієї постанови надасть змогу найближчим часом забезпечити погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію та комунальні послуги на підприємствах галузі, а також заборгованість підприємств тепло- та водопостачання перед енергопостачальними компаніями та НАК «Нафтогаз України» за спожиті у минулі періоди електроенергію та природний газ. Обсяг субвенції, який передбачено на 2015 рік, складає 2,9 млрд. гривень.

Міністр також закцентував увагу на тому, що Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг», який вже підписаний Президентом України та набуває чинності 25 липня цього року. Зміни, які передбачені цим Законом, спрямовані на забезпечення встановлення економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги та уникнення в подальшому навантаження на державний бюджет в частині відшкодування значних обсягів заборгованості з різниці в тарифах. Крім того, з метою забезпечення енергонезалежності передбачено компенсацію у розмірі 460,0 млн. грн. суб’єктам господарювання, які у цьому році здійснять заходи щодо виробництва теплової енергії для населення з використанням альтернативних видів палива (крім природного газу).

Геннадій Зубко також повідомив, що Міністерством розроблено проект Закону України, що передбачає внесення змін до Закону України «Про теплопостачання», який спрямований на створення умов щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень зі встановлення тарифів на теплову енергію, вироблену з альтернативних джерел енергії. Його прийняття сприятиме децентралізації систем енергозабезпечення з використанням місцевих видів палива, розвитку альтернативної енергетики в житлово-комунальній сфері та приведе до зменшення споживання природного газу. Цей документ наразі проходить правову експертизу у Мін’юсті з подальшим внесенням на розгляд Уряду.

 

Міністр надав особливого значення вирішенню проблеми побутових відходів. Він заявив, що сферу поводження з побутовими відходами буде демонополізовано шляхом передачі повноважень щодо вирішення питання перероблення та захоронення побутових відходів та встановлення тарифів в цілому на поводження з побутовими відходами від центрального органу виконавчої влади органам місцевого самоврядування. Цьому сприятиме прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з побутовими відходами», зареєстрованого у Верховній Раді України.

«Основною складовою побутових відходів є відходи тари та упаковки. Саме тому Мінрегіоном розроблено проект закону про упаковку та відходи упаковки. Його прийняття сприятиме створенню прозорого механізму фінансування заходів зі зменшення обсягу побутових відходів та фінансового навантаження на громадян» - сказав Геннадій Зубко.

Він такожє зазначив, що з метою створення сприятливих умов для збаласнованого розвитку ринку електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел, зокрема таких його сфер, як виробництво електроенергії з використанням енергії біогазу та біотоплива з побутових відходів розроблено та прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії" від 04.06.2015 № 514-VIII. Зміни стосуються частини заміщення природного газу та використання побутових відходів в якості альтернативного палива.

Цей Закон передбачає: скасування вимоги щодо місцевої складової; введення надбавки за використання обладнання українського виробництва; термін «біомаса» приведено у відповідність до вимог Директиви ЄС, що дає змогу отримати «зелений» тариф на виробництво електроенергії не тільки з відходів, а й з продуктів сільського та лісового господарства; «зелений» тариф для електроенергії з біомаси та біогазу збільшено на 10%.