Сьогодні у Варшаві розпочався Міжнародний водний форум WATER SOLAR RECOVERY FORUM, співорганізатором якого є Асоціація «Укрводоканалекологія».
“Наша мета – підтримати відбудову української інфраструктури та стати партнерами на шляху до відновлення. Сьогоднішній захід – це приклад партнерства і співпраці, і я радий бути залученим у цей процес” – сказав Павел Сікорський.
Марина Денисюк, заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України у вітальні промові відзначила: “Сьогодні ми будемо обговорювати виклики, які постали перед водним господарством нашої країни через війну, та можливості відновлення. Адже водопостачання та водовідведення – це життєво важливі галузі для суспільства. Збитки в цих галузях через війну вже сягають одного мільярда доларів. У відновленні галузі ми покладаємося на наших зарубіжних партнерів та інноваційні рішення, які допоможуть відбудувати критичну інфраструктуру. На державному рівні ми ставимо найвищим пріоритетом модернізацію нашої інфраструктури та впорядкування законодавчої сфери у відповідності до європейських норм, щом українці мали доступ до якісного водопостачання”.
⠀
«Водоканали України – це не лише підприємства, що надають життєво необхідні послуги, але й основа інфраструктури наших міст та громад. Ми повинні розуміти свою відповідальність і водночас чітко усвідомлювати, що без спільних зусиль усіх рівнів – влади, міжнародних партнерів і самих підприємств – досягти стійкості буде важко, але ми готові зробити свій внесок у забезпечення стійкості та розвитку нашої галузі. Сьогоднішня співпраця та взаємна підтримка стануть запорукою нашого успіху в майбутньому», – зазначив Дмитро Новицький.
⠀
Сторони, що підписали меморандум:
⠀
Асоціація «Укрводоканалекологія» (Україна),
Баварське агентство з охорони довкілля (Німеччина),
Європейська організація з бенчмаркінгу (Нідерланди),
Гданський водний фонд (Польща)
⠀
Метою меморандуму є підтримка розвитку потенціалу для забезпечення надійної, безпечної та економічно ефективної роботи об’єктів водопостачання та водовідведення. Як управлінський, так і технічний персонал повинні отримати навички, знання та європейські найкращі практики для підготовки до належного відновлення, модернізації та експлуатації інфраструктури галузі, а також для вирішення майбутніх викликів і використання можливостей, зокрема в контексті набуття членства в ЄС.