29.05.2014 року спільним листом до Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. з проблем виведення індустріальної та інфраструктурної галузей з кризи звернулися в.о. Голови ФПУ Г.В.Осовий, Голови профспілки працівників громадського обслуговування України (О.І.Романюк), автомобільного транспорту та шляхового господарства України (О.Т.Хмарний), будівництва і промисловості будівельних матеріалів України (В.М.Андрєєв).
У листі йдеться про те, що критична соціально-економічна ситуація в країні, яка склалася з багатьох причин, може бути вирішена шляхом раціонального та цільового інвестування коштів, які Україна почала отримувати від міжнародних інвестиційних фінансових інституцій.
Одним з головних напрямків капіталовкладення, здатних зробити вітчизняну економіку конкурентоздатною та продуктивною, є розвиток інфраструктури. Важливість розвитку, а в деяких регіонах і відновлення, інфраструктурного комплексу обумовлюється тим, що такі його складові, як житлово-комунальне господарство, будівництво транспортних шляхів, розвиток газотранспортних систем та альтернативних джерел енергії, належать до стратегічно важливих напрямків економічної діяльності держави і національної безпеки.
Міжнародна практика дає змогу зробити висновок, що капіталовкладення в інфраструктурний розвиток забезпечують множинний ефект, який проявляється у якісних та доступніших суспільних благах для населення, створенні нових робочих місць, у тому числі у суміжних галузях, заощадженні ресурсів, збереженні довкілля та упередженні екологічних і техногенних катастроф (аварій), зменшенні витрат води та тарифів на житлово-комунальні послуги. Разом з тим надзвичайно важливим є зменшення залежності України від імпорту енергоносіїв і інших гостродефіцитних елементів, шляхом приросту власних запасів корисних копалин. Для ефективності роботи більшості підприємств паливно-енергетичного комплексу, будівництва, хімічної промисловості, АПК і інших потрібна вітчизняна мінерально-сировинна база. Можливість її розширення та зміцнення є в надрах держави, але потребує цілеспрямованого розвитку.
Використання коштів міжнародних фінансових інституцій не лише для стабілізації фінансового сектора, а й для модернізації інфраструктури, дасть поштовх до відродження та розвитку вітчизняної промисловості, будівельної та дорожньої галузей, створення нових робочих місць та зростання платоспроможності населення, що у свою чергу, забезпечить збільшення внутрішньої платоспроможності на ринку, наповнення державного та місцевих бюджетів. Наприклад, кожна гривня, інвестована державою в іпотечне кредитування, залучає ще п’ять гривень коштів від населення.
Саме тому Федерація профспілок України запропонувала визначити розвиток інфраструктури пріоритетним напрямком для державних інвестицій та запровадження нових проектів. При цьому замовлення на виконання робіт у цій сфері повинно здійснюватися із застосуванням відкритих тендерних процедур та пріоритету для вітчизняних підприємств та організацій.
Одночасно запропоновано до визначення пріоритетних напрямів кредитних ресурсів долучити представників ФПУ, як найбільшої представницької громадської організації.
У листі висловлено сподівання на підтримку позиції ФПУ.
Варто зазначити, що ініціатором цього листа-звернення є голова ЦК Профспілки О.І.Романюк.