З вдячністю підсумовуємо наш візит на виставку IFAT-2024 у гостинному Мюнхені, що подарував багато нових вражень та приємних спогадів. Наші фахівці встигли побувати на різних заходах, поділитися досвідом, завести нові знайомства і набути нових знань. Тут ми зустріли старих друзів і налагодили ділові стосунки з новими партнерами. А головне – продовжили нашу місію: розповідати європейській спільноті про роботу водопровідно-каналізаційного господарства України під час війни та спільно шукати рішення і шляхи для відбудови зруйнованої водної інфраструктури.

Важливою подією став прийом українських гостей у Міністерстві навколишнього середовища та захисту споживачів Баварії (StMUV). Під час прийому президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький розповів про своє бачення стратегії розвитку галузі, івисловив сподівання, що ми будемо відбудовувати Україну разом.

«Ми переконані, що для успішної відбудови та модернізації українського водоканального господарства, особливо в контексті плану Recovery Ukraine, необхідно не лише впроваджувати нові технології, а й забезпечити надійне підґрунтя для їхнього функціонування. Ми неодноразово наголошували на важливості розробки та впровадження Стратегії розвитку водопровідно-каналізаційного господарства України. Цей документ має визначити пріоритетні напрямки розвитку галузі, а також забезпечити єдині підходи до реалізації політики підприємств водопостачання та водовідведення. Ми впевнені, що завдяки співпраці з міжнародними партнерами та впровадженню новітніх технологій ми зможемо забезпечити українців якісною питною водою та надійними послугами водовідведення», – сказав Дмитро Новицький.

В рамках IFAT-2024 відбулось багато семінарів і конференцій, де міжнародні фахівці обговорювалипроблеми галузі та варіанти їх рішення.

Так українські фахівці взяли участь у Міжнародному семінарі зі стандартизації у водному секторі Tri-national(D/Pl/UA) event, де директор Інституту Комунальної Інфраструктури Олександр Кравченко розказав про стан готовності водної галузі України до впровадження вимог ЄС щодо якості надання послуг та інших питань.

Багато уваги на цьому семінарі було приділено бенчмаркінгу – інструменту для покращення продуктивності через систематичний пошук та адаптацію передових практик. Так, представники Торгово-промисловоїпалати Польських водоканалів Клара Рамм та Якуб Кухарський розповіли про польський бенчмаркінг у відповідь на нові виклики водного сектору. У своїй доповіді представник Європейської бенчмаркінгової кооперації Пітер Дейн представив міжнародну програму бенчмаркінгу для водопостачальних послуг як потужний інструмент для покращення послуг та комунікації із зацікавленими сторонами.

Голова відділу систем водопостачання DVGW DeutscherVerein des Gas- und Wasserfaches Петер Френц розповів про стандартизацію у німецькому секторі питної води та системах водопостачання. З доповіддю «Стандартизація як рушій трансформації у німецькому водному секторі» виступив Роланд Кнічкі – представник Німецької асоціаціїводи, стічних вод і відходів.

Захід «Відбудова України» дав можливість представникам українських водоканалів розповісти про труднощі і виклики, з якими стикається водопровідна галузь під час війни. Директор Львівводоканалу Дмитро Ванькович виступив з доповіддю від імені Асоціації водоканалів України про потреби водного сектору в Україні у відбудові та модернізації нашої держави. Також львівська делегація обговорила з асоціаціями німецьких та польських водоканалів проект бенчмаркінгу (порівняння показників діяльності для встановлення орієнтирів і напрямків розвитку). «Львівводоканал» написав заяву для вступ у Всесвітню організацію партнерств водоканалів «GWOPA» (Global Water Operators Partnerships Alliance) задля започаткування нових міжнародних партнерств. Зараз водоканал переймає інженерні рішення у рамках співпраці з Дрезденом, Берліном та Кельном.

Ще однією важливою подією для нашої делегації був Державний прийом у Торстена Глаубера, державного міністра навколишнього середовища та захисту прав споживачів у «Kaisersaal, Münchner Residenz».

Одним із результатів нашого візиту у Мюнхен стало підписання Меморандуму між Асоціацією «Укрводоканалекологія» та компанією «Siemens». Метою цього Меморандуму про взаєморозуміння («МоВ») є налагодження гармонійних відносин між Асоціацією та Siemens для співпраці щодо сприяння переговорам без затримок між Асоціацією та дочірньою компанією «SiemensУкраїна».

ДЖЕРЕЛО