16 грудня  відбулось засідання Ради Асоціації “Укрводоканалекологія”.

У заході взяли участь керівники Асоціації, представники ЮНІСЕФ, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Wash Cluster Ukraine, IOM, Мінегіону, НКРЕКП, Асоціації міст України.

 Відкрив засідання Президент Асоціації – Дмитро Новицький:

 «Руйнуючи енергетичну інфраструктуру, ворог намагається примусити український народ капітулювати, примусити політичне керівництво піти на переговори. Та стійкість, яку демонструють українці, підтверджує незламність нашого духу. І наша задача, як керівників підприємств критичної інфраструктури – водоканалів країни, попри всі складнощі сьогодення, забезпечити наше незламне суспільство питною водою! І ми це робимо, ми відчуваємо підтримку наших споживачів, ми відчуваємо підтримку ОМС, ми відчуваємо підтримку уряду і Національного регулятора. Ми багато що зробили, але попереду роботи ще більше – відновлення зруйнованих мереж, обладнання та об’єктів цілих міст та регіонів. І в цьому ми відчуваємо потужну підтримку міжнародної спільноти – міжнародних організацій і гуманітарних, і благодійних, професійних об’єднань тощо».

 Віце-президент Асоціації Андрій Нікітін детально розповів про співпрацю з міжнародними партнерами. Він зазначив, що «Укрводоканалекологія» вже підписала меморандуми про співпрацю з ЮНІСЕФ, Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, Міжнародною Організацією з Міграції.
 Заснована за підтримки ЮНІСЕФ активно працює Група по управлінню та інформації (СУІ УВкЕ). Група забезпечує систематичний збір інформації про пошкодження інфраструктури водоканалів, визначає пріоритети у наданні допомоги, розробляє комплексні проєкти, які можуть бути профінансовані партнерами, контролює виконання робіт тощо.
 
Директор Асоціації Олександр Шкінь висвітлив поточні робочі питання.
 Головною метою роботи Асоціації в часи війни залишається забезпечення населення безперебійним і якісним водопостачанням та водовідведенням. У подальшій перспективі забезпечення відновлення та відбудови, а також модернізації пошкоджених водопровідно-каналізаційних об’єктів. У цих напрямках продовжується активна робота у співпраці з міжнародними партнерами.