Відбулась зустріч з представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста

Міжнародний Комітет Червоного Хреста був однією із перших організацій, яка оперативно почала надавати допомогу постраждалим під час війни водоканалам. Сьогодні представники МКЧХ зустрілись з керівниками Асоціації «Укрводоканалекологія» для підбиття підсумків співпраці та розроблення стратегії подальшого співробітництва.

«З перших днів повномасштабного вторгнення у нас була організована дуже плідна робота з представниками Червоного Хреста. Серед усіх міжнародних організацій він найшвидше відреагував на виклики, що постали під час війни. Оперативність надання допомоги була вкрай важливою для водоканалів, що знаходились безпосередньо у зоні бойових дій та зазнали руйнувань. Червоний хрест завчасно закуповував та швидко передавав водопостачальним підприємствам генератори, обладнання, спецтехніку, матеріали тощо. Це приклад дійсно успішної спільної роботи, і за це ми дуже вдячні», – сказав президент Асоціації Дмитро Новицький.

Під час зустрічі гостей ближче ознайомили з діяльністю Асоціації «Укрводоканалекологія» під час війни: її співробітництвом з міжнародними партнерами, координаційною та організаційною роботою у наданні допомоги водоканалам, напрацюваннями у нормативно-правовому та інформаційному полі.

«Ми дуже вдячні за вашу працю і допомогу. Але  ми розуміємо, що ця допомога не може тривати вічно. Тому наразі основним завданням Асоціації є зменшення навантаження на донорів шляхом організації економічно обгрунтованої роботи водопостачальних підприємств. Оптимізація роботи водоканалів у воєнний період вимагає прийняття відповідних рішень на різних рівнях, і технічні та юридичні експерти Асоціації активно залучені до цього процесу», – наголосиа директор Асоціації Олександр Шкінь.

В свою чергу  представники МКЧХ були вражені роботою, яку вдалось здійснити Асоціації у такий короткий термін. Цей досвід співпраці стане зразком взаємодії у надзвичайних ситуаціях і може бути застосований у інших країнах.

Подальша співпраця включатиме, зокрема створення групи управління проєктами, яка забезпечуватиме аналіз ситуації в кожному водопостачальному підприємстві, визначення потреб та документаційне супроводження, контроль реалізації проєктів, формування звітів. До групи будуть залучені фахівці відповідних організацій та представники донорів, а також місцеві спеціалісти, які мають чітке розуміння роботи галузі.

Крім того, представники МКЧХ у співпраці з Асоціацією шукатимуть шляхи надання допомоги водоканалам, що перебувають на тимчасово окупованих територіях, де наразі критично потрібні електрогенератори, локальні установки очищення води, та навіть продуктові набори.

ДЖЕРЕЛО