29 серпня п.р. в м. Іллічівськ Одеської області під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Олександра Вілкула відбулося виїзне засідання колегії Мінрегіону, на якому розглянуті питання: про стан підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в опалювальний сезон 2013-2014 років та звіт регіонів про готовність об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період; про механізми стимулювання розвитку регіонів у 2013 році.
У засіданні взяли участь голова ЦК Профспілки Олексій Романюк (як член колегії) та голова Одеського обкому Профспілки Лілія Сурілова.
При розгляді першого питання відмічалось, що незважаючи на те, що загалом по всіх підгалузях житлово-комунального господарства роботи з підготовки підприємств до роботи в зимових умовах 2013-2014 років виконано в середньому на 86,6%, що перевищує плановий показник, який на 23.08.2013 становив 75%, з відставанням здійснюються роботи з підготовки об’єктів соціальної сфери у Луганській області (дитячі садочки підготовлено на 83,9, школи – на 82%, лікарні – на 75,6%) та у Сумській області (підготовка лікарень складає 83,6%).
З відставанням від планового показника здійснюються роботи з підготовки об’єктів теплопостачання у Луганській області з реконструкції котелень (71,4%), по заміні котлів (73%), з капітального ремонту котлів (73,5%), по заміні теплових мереж у м. Севастополі (73,5%).
Низькі показники виконання ремонту водопровідних насосних станцій у м. Севастополі (71,4%), каналізаційних насосних станцій в Івано-Франківській області (74,3%).
Незадовільними темпами проводяться роботи з капітального ремонту дорожнього покриття вулиць і доріг в Кіровоградській (55%), Сумській (70%) областях та м. Севастополі (45%), з підготовки до роботи в зимових умовах спеціалізованої техніки та із заготівлі посипочного матеріалу та реагентів в м. Києві (56% та 5% відповідно).
У ході засідання Міністр Геннадій Темник також відзначив, що питання своєчасного початку опалювального сезону є досить гострим, оскільки напряму залежить від стану розрахунків теплокомуненерго за спожитий природний газ. Він наголосив на необхідності термінового виправлення ситуації та забезпечення стовідсоткових розрахунків за використаний природний газ за винятком різниці в тарифах.
З метою забезпечення якісної підготовки галузі до роботи в осінньо-зимовий період та своєчасного початку опалювального сезону 2013-2014 років колегією прийнято ряд рішень.
Під час розгляду питання про механізми стимулювання розвитку регіонів у 2013 році повідомлялося, що Мінрегіон у 2013 році здійснює реалізацію та супровід 23 бюджетних програм та субвенцій на суму майже 2,7 млрд. грн., зокрема, у напрямах:
- реконструкції систем водопостачання та водовідведення, об’єктів ЖКГ (59,6 млн. грн.);
- капітального ремонту систем централізованого водопостачання та водовідведення (440 млн. грн.);
- розвиток міської інфраструктури в Україні, розвиток систем водопостачання та водовідведення в м. Миколаїв (531,1 млн. грн.);
- інші програми та субвенції (442,4 млн. грн.)
Станом на 01.08.2013 року профінансовано – 1670 млн. грн. (або 100% від помісячного розпису), з яких використано – 935 млн. грн.(або 56% від профінансованого).
Також відмічалося, що з метою реалізації Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки Міністерство сприяє місцевим органам влади та органам місцевого самоврядування щодо вирішення питань залучення коштів під державні гарантії для здійснення капітальних видатків понад обсяги встановлених бюджетних призначень для реалізації самоокупних проектів у сфері тепло- та водопостачання, які відповідають критеріям, встановленим постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2013 № 404.
Станом на 15.08.2013 Віце-прем’єр-міністром України О.Вілкулом погоджено техніко-економічні обґрунтування за 11 напрямами для залучення кредитів у сферах житлового будівництва та житлово-комунального господарства на загальну суму 15,5 млрд. грн., які надіслано на розгляд до АБ «Укргазбанк» та на погодження до Мінекономрозвитку і Мінфіну.
Мінрегіон продовжує роботу з розвитку та розширення міжнародних відносин і залучення інвестиційних ресурсів у галузь житлово-комунального господарства. На сьогодні разом зі Світовим банком впроваджується проект «Розвиток міської інфраструктури» загальною вартістю 140 млн. дол. США.
З метою прискорення розв’язання проблем соціально-економічного розвитку територій та реалізації пріоритетних напрямів діяльності колегією прийнято також низку рішень.
Перед початком засідання колегії його учасники ознайомилися з роботою об’єктів «Центральна насосна станція» (презентація висококалорійного альтернативного палива та пелетних котлів) та «Резервуар чистої води» комунального підприємства «Іллічівськводоканал».