Станом на 11 жовтня 2021 року підготовка до опалювального сезону в Україні перебуває на фінішній прямій. Так, наразі рівень технічної готовності об’єктів теплового господарства, житлового фонду та об’єктів соціальної сфери становить майже 100%. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

«Незабаром стартує початок опалювального сезону й підприємства галузі  технічно готові до запуску майже на 100%. 8 жовтня у Мінрегіоні було проведено селектор за участі голів ОДА, представників державної виконавчої влади. Обговорювали  питання сталого початку та успішного проходження опалювального сезону. Зокрема, акцентували увагу на постачанні природного газу для опалення бюджетних установ за фіксованою ціною. Щодо ситуації, яка склалася на Івано-Франківщині, — вона має бути вирішена терміново. Мають бути підписані типові договори на постачання природного газу для опалення бюджетних установ за фіксованою ціною. І можна буде розпочинати процес теплопостачання», — підкреслила Наталія Хоцянівська.

Зазначимо, минулого тижня було проведено селекторну нараду з головами міст та очільниками регіонів, НАК «Нафтогаз України», АМУ, АМКУ щодо укладання договорів з підприємствами бюджетної сфери. Очільник Мінрегіону зазначив, що першочерговим завданням  НАК «Нафтогаз України» наразі є забезпечення своєчасного укладання усіх договорів з бюджетними установами.

Нагадаємо, 30 вересня між Кабінетом Міністрів в особі Прем’єр-міністра України, Міністра розвитку громад та територій та Міністра енергетики, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування, «Асоціація міст України» та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла та гарячої води у прийдешньому опалювальному сезоні (2021-2022 рр.).

Зазначимо, Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», який набрав чинності 29 серпня 2021 року. Закон прийнято з метою врегулювання ситуації з боргами ТКЕ перед НАК «Нафтогаз України».

Раніше Олексій Чернишов повідомив, що Урядом розроблено План заходів, спрямований на розв’язання проблемних питань у сфері ЖКГ та затвердив Методику визначення заборгованості з різниці в тарифах.

ДЖЕРЕЛО