Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 3508-д «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» за основу зі скороченням строків підготовки до другого читання. Документ підтримали 301 народний депутат.
«Положення цього законопроєкту, що розв’язують питання боргів теплопостачальних підприємств, є вкрай важливими для підготовки до опалювального сезону. Без врегулювання заборгованості перед НАК «Нафтогаз України» теплокомуненерго не зможуть стати повноцінними учасниками ринку природного газу», – пояснила заступник Міністра розвитку громад і територій Наталія Хоцянівська.
Зазначимо, проєкт Закону України № 3508-д подовжує граничний строк реструктуризації заборгованості та надає можливість підприємствам теплоенергетики реструктуризувати борг за розподіл та транспортування природного газу з наступним списанням нарахованих на нього штрафних санкцій (і знизити таким чином фінансове навантаження на підприємства).
Крім того, документ встановлює однакові умови для врегулювання штрафних санкцій підприємствам теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства. Проєкт закону уточнює процедуру реструктуризації боргів суб’єктів господарювання, які розташовані на території Донецької та Луганської областей на період проведення Операції об’єднаних сил тощо.
Нагадаємо, підписаний 9 лютого між Урядом і Асоціацією міст України меморандум дозволив не змінювати комунальні тарифи протягом минулого опалювального сезону та забезпечив безперебійне постачання газу для теплопостачальних організацій (ТПО).
Відповідно до меморандуму, «Нафтогаз України» має запровадити до 1 вересня 2021 року довгострокові цінові пропозиції для уникнення різких змін комунальних тарифів протягом опалювального сезону 2021-2022 років.
Нагадуємо:
Верховна Рада на тижні 14-18 червня може розглянути у першому читанні законопроєкт №3508-д, який визначає механізми врегулювання боргів теплокомуненерго та водопостачальників за газ.
До початку опалювального сезону Міненерго та Мінрегіон повинні вжити всіх необхідних заходів, щоб врегулювати питання заборгованості виробників теплової енергії.
Кабінет Міністрів на засіданні 26 травня доручив ряду міністерств і "Нафтогазу" реструктуризувати борги тепловиків за поставки газу в умовах спецобязательств, а також забезпечити ТКЕ газом за договорами.