Неминучим наслідком запропонованих НАК "Нафтогазом України" умов постачання природного газу тепловикам, є у тому числі й значне здорожчання вартості теплової енергії для кінцевого споживача — населення.

Комунальне підприємство "Полтаватеплоенерго" повідомило, що відсьогодні, 1 червня, через не прийнятні умови придбання природного газу, що в ультимативній формі нав’язує НАК «Нафтогаз України» підприємствам теплокомуненерго, постачання гарячої води споживачам у Полтаві, Полтавській області та решті міст України буде призупинено, про це повідомляє "Україна Комунальна".

 "Питання забезпечення природним газом підприємств теплопостачання розглядалося на нараді у Президента України, яка відбулась 21 травня поточного року. Натомість надісланий НАК "Нафтогаз України", проєкт договору містить умови постачання блакитного палива, що не відповідають домовленостям досягнутим на нараді у Президента", - говориться у повідомлені.

 Неминучим наслідком запропонованих НАК «Нафтогазом України» умов постачання природного газу, є у тому числі і значне здорожчання вартості теплової енергії для кінцевого споживача — населення. У нинішніх умовах такий крок є абсолютно неприйнятним.

 У зв’язку з цим,  Міжгалузева асоціація з розвитку систем теплопостачання "Укртеплокомуненерго" звернулася до офісу Президента щодо невиконання НАК "Нафтогаз України" доручень Президента в частині умов договорів про постачання природного газу.

Підготовлені  та направлені звернення також Мінрегіону та Асоціації міст.

 Зазначається, що підприємства ТКЕ 29 травня 2021 року отримали зразок договору на постачання природного газу для виробництва теплової енергії від ТОВ "Нафтогаз Трейдинг" і прийшли до висновку, що умови договору повністю суперечать дорученню Президента. Протокол розбіжностей до договору постачання природного газу ТОВ "Нафтогаз Трейдинг" направлено до офісу президента України, Мінрегіону та Асоціації міст України.

 "Зокрема, договором передбачена ціна газу на виробництво теплової енергії на рівні 7583,89 грн з ПДВ і транспортуванням, замість 7400 грн — як передбачено дорученням. При цьому передбачена передоплата вартості спожитого газу і, відповідно, штрафні санкції за порушення термінів її проведення. Також договором передбачено безспірне списання банком коштів з рахунків підприємств без їх згоди у разі виникнення заборгованості за спожитий природний газ, для чого ТКЕ повинно укласти відповідний договір з банком", - повідомляють  в асоціації "Укртеплокомуненерго"

 Такі договірні вимоги ТОВ "Нафтогаз Трейдинг" призведуть до дестабілізації роботи підприємств ТКЕ із забезпечення споживачів тепловою енергією.

 Нагадаємо, Уряд більше не регулює ціни на газ для теплокомуненерго. І, відповідно, не зобов’язує НАК «Нафтогаз Україна» продавати блакитне паливо для них за фіксованою ціною.

 Українські виробники й постачальники тепла висловились критично щодо прийнятого Урядового рішення та прогнозували збільшення газових боргів з повним припиненням облгазами газопостачання підприємств вже на початку липня цього року.  

Загальний борг підприємств теплокомуненерго за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, перевищив 50 млрд грн. Це — результат неефективного державного регулювання галузі, використання застарілих методів тарифоутворення, політичної залежності тарифів та їх несвоєчасного перегляду.