03 березня 2021 року  відбулося   засідання Північно-Східного Європейського округу Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО), яке пройшло он-лайн у форматі ZOOM-конференції. 

В його роботі взяв участь  Голова ЦК Профспілки Олексій РОМАНЮК.

Під час засідання обговорювалась низка питань, зокрема

  • продовжили дискусію, яка розпочалася під час попередніх зустрічей щодо підготовки до виконавчого органу EPSU;
  • розглянули  ситуацію  щодо  впливу пандемії на  світову економіку, проблеми людей праці та профспілкового руху в цілому;
  •  обговорили можливості спільних дій  та акцій до 7 квітня (Всесвітній день здоров’я) та 23 червня (День державної служби) .

Зауважимо, що членські  організації EPSU висловили свою стурбованість розвитком подій в регіоні. Їм була надана інформація про ситуацію в Білорусі, Вірменії та Грузії. Профспілки засуджують втручання вірменських військових в політичну ситуацію в Вірменії. Вони вимагають  прийняття політичних рішень і, якщо необхідно, проведення виборів, щоб вирішити розбіжності, утримати Вірменію на шляху до демократії і відбудувати країну. Військовим переворотом цього не зробити. Багато людей страждають від поточних економічних і соціальних проблем. Колективні договори не дотримуються, соціальний діалог не ведеться. Ми просимо уряд вступити в діалог з профспілками та забезпечити дотримання їх прав і колективних договорів.Після серпневих виборів 2020 року Білорусь стала на  шлях репресій. Працівники проводять марші, страйки, вдаються до багатьох інших форм протесту. Вони піддаються репресіям, і багато хто, включаючи профспілкових активістів і журналістів, опинилися в тюрмах. Їм загрожують тривалі терміни тюремного ув'язнення за вираження своєї думки і участь в демонстраціях.Ми засуджуємо ці дії уряду. Ми підтримуємо вимогу покласти край насильству з боку поліції і сил безпеки. Винні повинні постати перед незалежним і справедливим судом. Особи, затримані за висловлення своєї думки та участь в демократичних акціях протесту, повинні бути звільнені. Працівникам має бути дозволено об'єднуватися в профспілки за їх вибором, а права працівників і профспілок повинні поважатися.Нестабільна також ситуація в Грузії. Лідери опозиції зазнають утисків, іноді їм загрожують арешти. Через політичну нестабільність багато працівників опинилися в скрутному становищі, оскільки економіка знаходиться у занепаді . Страждає соціальний діалог, профспілки не є невід'ємною частиною дискусій щодо поліпшення економічної і соціальної ситуації. Ми закликаємо уряд і парламент зосередити увагу на економічному і соціальному положенні і спільно з профспілками приступити до розробки плану відновлення для забезпечення справедливого і екологічно стійкого зростання Грузії.Всі країни регіону серйозно постраждали від пандемії. З початку пандемії, тобто вже рік, системи охорони здоров'я і соціального забезпечення знаходяться під постійним пресингом. Багато медичних та соціальних працівників інфіковані, високий рівень стресу, а темпи вакцинації в деяких країнах недостатні. Ми підтримуємо заклик багатьох організацій і урядів зробити вакцинацію безкоштовною і відмовитися від прав на патенти, щоб більше країн могло їх виробляти.Ми дякуємо всім працівникам громадського обслуговування за виконану ними величезну роботу в цей екстраординарний рік. Працівники, що надають громадські послуги, продемонстрували, наскільки наша економіка і суспільство залежать від них.