2 лютого 2021 року відбулося засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, в якому взяв участь Голова ЦК Профспілки Олексій Романюк .
На засідання було розглянуто стан опрацювання стороною профспілок проєкту Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі», який надійшов на погодження від Мінекономіки, члени Спільного представницького органу об’єднань профспілок зауважили, що запропонованим проектом, у порівнянні з чинним законом України «Про охорону праці», значно звужується зміст та обсяг існуючих гарантій і прав працівників та профспілок, а деякі взагалі скасовуються. При опрацюванні проєкту закону у тристоронній робочій групі, представники профспілок звертали на це увагу і пропонували свою редакцію відповідних правових норм, але їхні пропозиції не були підтримані.
При опрацюванні проєкту закону у тристоронній робочій групі, представники профспілок звертали на це увагу і пропонували свою редакцію відповідних правових норм, але їхні пропозиції не були підтримані.
Окрім того, зважаючи та стан охорон праці в країні, ЦК Профспілки вносив пропозицію ініціювати термінове проведення спеціального засідання Кабінету Міністрів України з порядком денним щодо виконання міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади обов’язків та повноважень в галузі охорони праці.
До того ж, ще на стадії розробки вказаного законопроєкту ЦК Профспілки неодноразово вносив свої пропозиції та зауваження щодо стану охорони праці в Україні, які мали б бути враховані в вказаному законопроєкті.
З урахуванням значного обсягу роботи та важливості детального опрацювання проєкту закону, від норм якого залежатимуть безпека, життя, здоров’я і соціальні права працівників в Україні, СПО об’єднань профспілок поінформував Мінекономіки про те, що висновки і пропозиції профспілкової сторони до нього будуть підготовані до 15 лютого 2021 року. У них буде враховано пропозиції і зауваження членських організацій СПО об’єднань профспілок та представників профспілок у міжвідомчій робочій групі з підготовки проекту закону.
Другим рішенням СПО внесено змін до складу Робочої комісії об’єднань профспілок для ведення колективних переговорів з укладення Генеральної угоди на новий строк та контролю за її виконанням у зв’язку із кадровими змінами у складі ФПУ.
Також підбито підсумки роботи у 2020 році і розглянуто проект Плану роботи на 2021 рік.
Заслухано інформацію про перебіг переговорів щодо внесення змін та доповнень до Генеральної угоди на 2019-2021 роки, про фінансову ситуацію у фондах соціального страхування і Пенсійному фонді України, про стан та результати діяльності Національного агентства кваліфікації за підсумками 2020 року.