У Міжнародній конфедерації профспілок (МКП) серйозно стурбовані нещодавнім арештом за рішенням суду майна Федерації профспілок України та її членських організацій, включаючи Будинок профспілок у Києві, побудований за рахунок членських внесків у 1980 році та відновлений профспілками після пожежі під час Революції гідності за фінансової підтримки профспілок світу.

Про це зазначається у листі Генерального секретаря МКП Шаран Барроу  до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та спікера Верховної Ради України Дмитра Разумкова.

МКП, яка представляє понад 200 мільйонів працівників 163 країн та територій у складі 332 національних профцентрів, у тому числі України, наголошує, що дії щодо відчуження профспілкового майна суперечать рішенню Європейського суду з прав людини, у якому чітко підкріплено принцип недоторканності профспілкової власності, а також зазначається, що вилучення профспілкової власності в інтересах держави суперечить статті 1 Європейської конвенції з прав людини.

Україна - є важливим членом міжнародного співтовариства і повинна вжити всіх можливих кроків для дотримання своїх міжнародних зобов’язань, включаючи міжнародні трудові стандарти, права людини та громадянські свободи, - підкреслює міжнародний профспілковий лідер.

 

З листом можна ознайомитись нижче, переклад Департаменту міжнародних зв'язків ФПУ

 

МІЖНАРОДНА КОНФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК (МКП)

 

Президенту України

п. Володимиру Зеленському

Офіс Президента України

вул. Банкова, 11

01022 Київ

Україна

 

Копія ел. поштою:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.та

Посольство України

в Королівстві Бельгія

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

7 грудня 2020 року

 

Протест проти порушення принципів свободи асоціації – недоторканість майна та приміщень профспілок

 

 Шановний пане Президенте!

 

Міжнародна конфедерація профспілок (МКП) представляє понад 200 мільйонів працівників 163 країн та територій у складі 332 національних профцентрів, у тому числі України.

Ми глибоко стурбовані і засуджуємо спробу використати судове втручання з метою заволодіння приміщеннями профспілкової організації – Федерації профспілок України (ФПУ) – у порушення принципів свободи асоціації, закріплених у Статуті та Конвенції МОП № 87 про свободу об’єднання та захист права на організацію.

Нагадуємо, що згідно з Резолюцією, прийнятою на 54-й сесії Міжнародної конференції праці у  1970 році, профспілковій власності гарантоване право на належний захист у рамках обов’язку поважати громадянські свободи, необхідні для нормального здійснення прав профспілок.

Ми серйозно стурбовані нещодавнім арештом за рішенням суду майна Федерації профспілок України та її членських організацій, включаючи Будинок профспілок у Києві, побудований за рахунок членських внесків у 1980 році та відновлений профспілками після пожежі під час Революції гідності за фінансової підтримки профспілок світу.

Зазначаємо, що згадані об’єктидесятиріччямизнаходяться у власності профспілок і профспілки відкрито володіють, користуються та розпоряджаються цим майном, як і всі інші суб’єкти приватної власності.

Шкодуємо, що окремі представники органів влади продовжуютьзароджувати сумніви щодо власності згаданих об’єднань профспілок, щоб незаконно заволодіти  майном профспілкових організацій, в тому числі шляхом нещодавно оголошеної реформипрофспілкового законодавства для узаконення таких досить регресивних дій.

Нагадуємо, що у своєму нещодавньому висновку Комітету зі свободи об’єднання (КСО) МОП, на підставі відповіді Уряду,взяв до уваги створення Урядом робочої групи для обговорення можливих шляхів урегулювання зазначеногопитання та закликав Уряд взяти участь у консультаціях із профспілковими організаціями, з метою пошуку взаємоприйнятного рішення.

Комітет звернувся до Уряду з проханням надати інформацію про розвиток подій, а такождомовленості, які можуть бути досягнутіу цьому відношенні.

Вважаємо, що будь-які спроби підірвати висновки та рекомендації КСО без проведення серйозних консультацій у цій справі є зневажливими, а також такими,що підривають конституційний обов’язок держави Україна дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань.

Повторюємо, що дії щодо відчуження профспілкового майна суперечать нещодавньому рішенню Європейського суду з прав людини, у якому чітко підкріплено принцип недоторканності профспілкової власності, а також зазначається серед іншого, що вилучення профспілкової власності в інтересах держави суперечить статті 1 Європейської конвенції з прав людини.

Україна є важливим членом міжнародного співтовариства і повинна вжити всіх можливих кроків для дотримання своїх міжнародних зобов’язань, включаючи міжнародні трудові стандарти, права людини та громадянські свободи.

Закликаємовас забезпечити припинення будь-яких зусильіз виконання судового рішення щодо позбавлення профспілок їх майна та взяти участь у змістовних консультаціях відповідно до висновків та рекомендаційКСО.

Очікуємо, що ці консультації призведуть до взаємопорозуміння і забезпечення прав та інтересів мільйонів членів профспілок в Україні.

Будемо вдячні за надіслану вчасну відповідь.

 

З повагою,

 

[підпис]

 

Генеральний секретар

 

Копія Прем’єр-Міністру України

п. Денису Шмигалю

Кабінет Міністрів України

вул. Грушевського, 12/2

01008 Київ

Україна

 

Копія ел. поштою:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Копія Голові Верховної Ради України

п. Дмитру Разумкову

вул. Грушевського, 5

01008 Київ

Україна

 

Копія ел. поштою:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Джерело