У Мінрегіоні пройшла спільна консультативна нарада щодо пріоритетів Офісу підтримки реформ міністерства (Joint Advisory Committee). У заході взяли участь: Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, Державний секретар Міністерства розвитку громад та територій України Богдан Баласинович, заступники Міністра Ігор Корховий та Олександр Дудченко, представники Європейського банку реконструкцій та розвитку, представництва Європейського союзу в Україні та керівник Офісу підтримки реформ Мінрегіону Юлія Перчук.

Учасники обговорили досягнення та пріоритети роботи міністерства у співпраці з Офісом підтримки реформ та міжнародними партнерами.

«Сьогоднішня зустріч – це важлива нагода синхронізувати наші пріоритети та вкотре підтвердити свою прихильність та зацікавленість у взаємній співпраці. Мінрегіон відповідальний за низку ключових реформ, які реалізуються в Україні. Впровадження реформ надзвичайно важливе, адже ці зміни якісно трансформують країну та наближують до високих стандартів Європейського Союзу. Завдяки системному та комплексному підходу, експерти Офісу підтримки реформ Мінрегіону глибоко залучені до повсякденної роботи міністерства у таких ключових сферах реформ як: енергоефективність, житлово-комунальні послуги, будівництво, державне управління, а також у комунікаційній підтримці», – зазначив Міністр.

Під час наради Державний секретар Богдан Баласинович представив основні засади Реформи державного управління.

Також заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ігор Корховий повідомив про вже існуючі напрацювання, подальші кроки та напрямки співпраці.

Заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Дудченко поінформував про розробку та прийняття ІТ-стратегії Мінрегіону та Плану дій з її реалізації, комплексне забезпечення інформаційної та кібербезпеки, підтримку у впровадженні ІТ-проектів.

Керівник Офісу підтримки реформ Мінрегіону Юлія Перчук представила основні напрями співпраці з міністерством у сферах енергоефективності, будівництва, житлово-комунального господарства з урахуванням участі України у Європейському Зеленому Курсі. Зокрема зазначила про необхідність внести зміни до Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», прийняття Стратегії термомодернізації будівель (житлових і громадських) до 2050 року, продовження імплементації 27-ої Директиви в частині термомодернізації урядових будівель, Створення за європейським зразком Національної бази даних будівель для моніторингу реалізації політики ЕЕ в будівлях, запровадження Інформаційного Моделювання Будівель (БІМ-технології), реалізацію законопроєкту про імплементацію 305-го регламенту ЄС в будівництві, прийняття  нової Методики розробки схем теплопостачання міст України, що має частково імплементувати статтю 14 Директиви 2012/27/ЄС.

Європейські партнери  висловили зацікавленість у подальшій співпраці та підкреслили важливість послідовної підтримки вже здійснених реформ, зокрема у сферах енергоефективності та державного управління.

Джерело.