26 серпня Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 жовтня 2020 року. Таким чином, передбачається посилення низки обмежувальних заходів на території регіонів, що пов’язано з різким зростанням кількості випадків коронавірусної хвороби. Також до попередніх заборон запроваджено додаткові.
У регіонах із «зеленим» рівнем епідемічної небезпеки буде заборонено:
- проведення дискотек,
- роботу нічних клубів,
- діяльність закладів громадського харчування з організації дозвілля, а також
- проведення концертів (крім тих, що проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності).
Зокрема, органам місцевого самоврядування надається право на доступ до даних електронного сервісу «Дій вдома» — для поточного контролю осіб, що підлягають самоізоляції або обсервації, та осіб, які порушили правила карантину.
З 25 серпня на 1 місяць закриваються кордони України для іноземців. Крім того, на всій території України до 31 жовтня подовжено режим надзвичайної ситуації.
Звертаємо увагу, станом на 27 серпня в Україні зафіксовано 1 974 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Усього в Україні 112 059 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2 403 летальні, 54 217 пацієнтів одужали. Проведено 1 472 736 тестувань методом ПЛР. Усього за добу одужало 763 пацієнти.
Згідно з постановою Кабміну від 22.07.2020 №641 в Україні, залежно від епідемічної ситуації в регіоні чи окремих його частинах, визначають «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень епідемічної небезпеки може змінюватися для всієї території регіону чи окремих його частин. Рівень епідемічної небезпеки за результатом оцінювання епідемічних показників визначають рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Переглянути карту із зонами можна тут.
Також постановою №641 визначено новий порядок проходження самоізоляції та обсервації при перетині державного кордону України.
З 1 серпня 2020 року самоізоляції підлягають:
- особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування;
- особи з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом COVID-19 в легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації;
- особи, що перетинають державний кордон та прибули з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19 (крім осіб, які не досягли 12 років, є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб, працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїздних і локомотивних бригад, інструкторів збройних сил держав - членів НАТО та держав - учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил України, діячів культури за запрошенням закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою).
Державою із значним поширенням COVID-19 є держава, в якій наявна одна з таких ознак:
- кількість нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні;
- приріст нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 у державі за останні 14 днів порівняно з попередніми 14 днями становить більш як 30 відсотків.
Перелік держав зі значним поширенням COVID-19 формується МОЗ та переглядається кожні сім днів. З актуальною інформацією щодо кількості активних випадків COVID-19 на 100 тис. населення у країнах світу можна ознайомитися тут.
Особа, яка підлягає самоізоляції, у зв’язку з перетином державного кордону зобов’язана встановити та активувати мобільний додаток «Дій вдома». У разі неможливості встановлення такого додатка особа підлягає обсервації.
Самоізоляція, обсервація особи у зв’язку з перетином державного кордону (яка прибула з держави або є громадянином (підданим) держави із значним поширенням COVID-19) припиняється у разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проводиться після перетину державного кордону або не пізніше ніж за 48 годин до перетину. З метою уникнення непорозумінь та проблемних ситуацій рекомендуємо ознайомитися з алгоритмом припинення самоізоляції для осіб, що перетнули державний кордон.
За інформацією сайту Асоціації міст України.