Президія ФПУ підтримала ініціативу ЦК Профспілки щодо проведення в Україні Кампанії за реалізацію права людини на чисту воду.
ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
П Р Е З И Д І Я
П О С Т А Н О В А
28.02.2013 м. Київ
№ П-16-8
Про підтримку громадської ініціативи
щодо реалізації права людини на чисту воду
Зважаючи на складну ситуацію в Україні із забезпеченням населення якісною питною водою, що може найближчим часом призвести до серйозної загрози для здоров’я нації, Президія Федерації профспілок України
П О СТ А Н О В Л Я Є:
1. Визнати, що ситуація, яка склалася з якістю питної води в Україні, потребує невідкладного вирішення.
2. Узяти до уваги Інформацію про проведення Кампанії за реалізацію права людини на чисту воду (додаток 1).
3. Підтримати ініціативу ЦК Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України щодо проведення в Україні Кампанії за реалізацію права людини на чисту воду.
4. Приєднатися до Кампанії за реалізацію права людини на чисту воду та запропонувати членським організаціям ФПУ долучитися до цієї Кампанії (форма Заяви для підписантів додається).
5. Розмістити постанову на офіційному веб-порталі ФПУ.
6. Контроль за виконанням постанови покласти на заступника Голови ФПУ Кондрюка С.М.
Голова ФПУ ПІДПИС Ю.М. Кулик
ВОДА – ЦЕ ЖИТТЯ!
З А Я В А
На підтримку ініціативи
Профспілки працівників житлово- комунального
господарства, місцевої промисловості, побутового
обслуговування населення України
Життя можливе лише там, де є вода. Однак, за даними ООН у світі 884 млн. людей не мають необхідного доступу до безпечної питної води, а більш як 2 млрд. людей – до водопровідної.
Небезпечні захворювання, що передаються через воду, такі як черевний тиф, холера, дизентерія та діарея, стають реальною загрозою для людства, адже кожні 20 секунд від цих хвороб помирає дитина!
В Україні вкрай повільно здійснюються навіть мінімальні заходи, визначені Загальнодержавною програмою «Питна вода України» на 2011-2020 роки, яку розроблено на реалізацію Закону України «Про питну воду та питне водопостачання».
Більшість підприємств водопостачання країни неспроможні виробляти якісну питну воду через відсутність можливості застосування сучасних технологій очищення.
Понад сотні міст, а це майже 2,5 мільйона їх мешканців, отримують воду лише в обмежений час, близько 5 мільйонів громадян майже у 300 населених пунктах отримують воду, якість якої не відповідає санітарним нормам.
Зношеність технологічного обладнання та аварійний стан третини водопровідно-каналізаційних мереж зумовили 40-відсоткові втрати питної води, а також численні випадки вторинного забруднення питної води. Адже понад 750 каналізаційних очисних споруд потребують реконструкції, а 250 необхідно побудувати заново. Понад 1,7 млрд. куб. метрів недостатньо очищених та взагалі не очищених каналізаційних стоків щороку скидають у водойми.
Наполягаю на виконанні Загальнодержавної програми «Питна вода України» на 2011-2020 роки у повному обсязі та виступаю за забезпечення населення України якісною питною водою як одного з вирішальних факторів здоров’я нації та національної безпеки.
П.і.б.______________Підпис_________________Місце проживання_____________
(населений пункт)