logo__

7 жовтня 2017 в 4:11

У Білорусі розробили нові диференційовані тарифи на субсидовані послуги ЖКГ для населення. Проект документа «Тарифна зошит», за даними naviny.by, був розісланий в бізнес-союзи для узгодження і збору пропозицій і буде представлений президенту. FINANCE.TUT.BY подивився, які нові тарифи на ЖКП можуть ввести в Білорусі.

Фото: Дмитро Брушко, TUT.BY
Знімок носить ілюстративний характер. Фото: Дмитро Брушко, TUT.BY

Тарифну зошит, як зазначається в проекті документа, розробили для формування прозорої тарифної політики на ЖКП.

Так, зараз вартість послуг по техобслуговування житлового будинку залежить від його поверховості, від наявності інженерних систем. Пропонується ж ввести диференційовані тарифи на ці послуги за такими групами будинків:

  • одноквартирні та блоковані житлові будинки;
  • багатоквартирні житлові будинки малої і середньої поверховості (1-5 поверхів);
  • багатоквартирні багатоповерхові житлові будинки (6-10 поверхів);
  • багатоквартирні житлові будинки підвищеної поверховості (11 поверхів і вище).

Тариф на водопостачання хочуть прив'язати до якості води

Пропонується ввести різні тарифи з водопостачання для тих, хто живе в приватних будинках і багатоквартирних будинках. У другому випадку вартість послуги водопостачання вище, ніж в першому.

У Білорусі також хочуть диференціювати тариф на водопостачання в залежності від якості води. «Подача води, що не відповідає за якісними параметрами, змушує встановлювати і надалі обслуговувати різні фільтри, які потребують додаткових вкладень, або купувати бутильовану воду», - йдеться в тексті пропозицій.

Тариф з коефіцієнтом на водопостачання хочуть ввести і для тих, хто не встановив індивідуальні прилади обліку води (при наявності технічної можливості його установки).

«При розрахунку плати за послуги водопостачання та водовідведення пропонується зберегти діючий диференційований підхід при застосуванні тарифів в залежності від обсягів споживання. При цьому плату за водоспоживання понад встановлену норму (140 літрів на добу на одного зареєстрованого) виробляти по тарифу з коефіцієнтом 1,3 », - йдеться в проекті документа.

Чим енергоефективніше будинок - тим менше платіжка за опалення

Тариф на теплопостачання хочуть диференціювати в залежності від наявності і використання приладів індивідуального обліку тепла, а також в залежності від енергоефективності житлового будинку.

Пропозиції по електроенергії

«У 2018 році для використання електричної енергії для цілей нагрівання пропонується забезпечити зниження тарифів до рівня, еквівалентного вартості теплової енергії на ці цілі», - йдеться в проекті документа щодо електроенергії. При цьому випадають через це можливого нововведення доходи енергопостачальних організацій «Біленерго» пропонується відшкодовувати з держбюджету.

Тарифи на оплату електроенергії як в залежності від обсягів споживання, так і від часу доби намір залишити.

Чим вище поверх, тим більше сума за ліфт в жиронаказі

Зараз за послуги ліфта платять мешканці другого поверху і вище. Вартість техобслуговування ліфта залежить від поверховості будинку. «У зв'язку з цим пропонується встановлювати тарифи в залежності від поверховості будинку. Так, пропонується встановлювати тарифи для багатоквартирних житлових будинків - до 9 поверхів (включно) за 1 ліфт і на 1 людину. При цьому рекомендується встановлювати поправочний коефіцієнт на кожен поверх понад (нижче) 9 поверхів.

Санітарне утримання допоміжних приміщень житлового будинку

Зараз вартість цієї послуги не підлягає державному ціновому регулюванню. Уряд лише рекомендує граничні значення вартості їх надання для населення. Пропонується ж ввести три тарифу в залежності від переліку послуг і періодичності їх надання.

Нагадаємо, інформацію про можливе введення диференційованих тарифів раніше озвучував заступник міністра антимонопольного регулювання і торгівлі (БЕРЕЗЕНЬ) Іван Вежновец .

- З урахуванням того, що за більшістю ЖКП ми виходимо на 100-відсотковий рівень компенсації, індексація на номінальну зарплату, яка проводиться сьогодні, до них за законодавством застосовуватися не може. Разом з тим з часом ми можемо зіткнутися з тим, що витрати на надання цих послуг виростуть і досягнутий рівень 100-відсоткової компенсації виконуватися не буде, - зазначив Іван Вежновец.

Фахівець повідомив, що спільно з Міністерством житлово-комунального господарства БЕРЕЗЕНЬ розробляє підходи щодо можливої ​​індексації тарифів в залежності від витрат, які входять в певну послугу. Пропозиції будуть спрямовані на розгляд президенту, тому що для розрахунку тарифів буде потрібно змінити базову величину.
Читать полностью:  https://finance.tut.by/news563592.html