Виїзне засідання президії Хмельницького обкому Профспілки відбулося у приміщенні Волочиської міської ради.

Розглянуто хід виконання територіальної угоди між Волочиською міською радою і обласною організацією профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення на 2024-2027 роки.

В заході взяв участь Волочиський міський голова Костянтин Черниченко, начальник відділу цифрової трансформації міської ради, Михайло Ром, який опікується роботою підприємств життєзабезпечення, голови профспілкових комітетів, керівники, головні бухгалтери усіх підприємств галузі.

 В ході обговорення основного питання відзначалися позитивні результати реалізації норм і гарантій територіальної угоди, фінансова допомога міської ради у реалізації нових проектів (запуск сортувальної лінії сміття УК «Житлосервіс», лінії з виготовлення пілетів КП «Тепловик», встановлення сонячних панелей КП «Джерело»), вирішенні проблемних господарських питань.

Не зважаючи на покращені норми угоди, які застосовуються при формуванні умов оплати праці і включені до колективних договорів, розмір середньої заробітної станом на 01 січня поточного року по підприємствах значно менший ніж на споріднених підприємствах області і України.

Протягом півріччя поточного року середня заробітна плата на усіх підприємствах збільшилася, але її рівень не досягає середнього обласного станом на початок року.

Серйозне занепокоєння керівників підприємства з водопостачання та водовідведення і КП «Тепловик» викликає зареєстрована, але не відшкодована різниця в тарифах, що спричиняє значну кредиторську заборгованість за енергоносії з 01.07.2022 року, мораторій на перегляд тарифів, відсутність обігових коштів на проведення відновлювальних робіт на об’єктах тепло-водопостачання та водовідведення, кадровий дефіцит, особливо по професіях, які в основному вважаються чоловічими ( слюсарі-сантехніки, зварювальники, покрівельники).

Результатом обговорення даного питання порядку денного стала прийнята спільна постанова.