МИКОЛАЇВСЬКОМУ ТРАМВАЮ - 110 РОКІВ!
Третього січня поточного року в місті Миколаєві відзначили день народження Миколаївського трамваю, якому саме в цей день виповнилось 110 років.
Перший трамвай на електричній тязі в Миколаєві був пущений за новим стилем 3 січня 1915 року, що стало видатною подією для міста та його мешканців, а до кінця 1915 року в місті було вже чотири трамвайні маршрути. Трамвай в Миколаєві це не просто вид транспорту, це історія міста, це пам’ятник транспортному сполученню з минулого в теперішній час. За цей час трамваї були свідками багатьох історичних подій нашого міста.
Зараз миколаївський трамвай - справжній помічник миколаївців в їх повсякденних справах, і городяни навіть не замислюються над тим, скільки зусиль прикладено різними структурними підрозділами підприємства, щоб руховий склад курсував завжди справний і чітко за розкладом.
З нагоди ювілею Миколаївського трамваю на комунальному підприємстві Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс» відбулись урочисті збори за участю Миколаївського міського голови та Миколаївської облорганізації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення.
На зборах був присутній колектив підприємства, а також були запрошені ветерани - водії трамваїв та ті, хто займався підготовкою виходу їх на лінію, які багато років свого життя присвятили роботі в трамвайному депо, стаж роботи на підприємстві багатьох з них складає 30 та більше років.
Відкриваючи урочистий захід, директор КП «Миколаївелектротранс» Юрій Сметана звернувся до присутніх зі словами вдячності за працю та зазначив: «Ми сьогодні запросили на свято наших досвідчених працівників, які зараз знаходяться на заслуженому відпочинку, які багато десятиліть віддали нашому підприємству для збереження його в робочому стані і ми не маємо права працювати гірше, ніж тоді, коли ви працювали.».
Міський голова О. Сєнкевич привітав учасників зборів з ювілеєм Миколаївського трамваю та відзначив, що праця ветеранів – це приклад для нинішнього покоління, як необхідно працювати задля розвитку міського електротранспорту, який сьогодні знаходиться в пріоритеті. Мер підкреслив, що під час повномасштабної війни Миколаївський трамвай став одним із символом незламності та продовження життя нашого міста.
Ветерани та працівники підприємства отримали від директора підприємства та міського голови подяки та пам’ятні подарунки.
За відповідальне ставлення до обраної професії, високий рівень професійної майстерності та особистий внесок у забезпечення стабільної роботи підприємства в умовах воєнного стану вісім кращих працівників підприємства були нагороджені профспілковими нагородами - почесними грамотами ЦК галузевої профспілки України та Миколаївської обласної організації профспілки працівників ЖКГ. Вручаючи грамоти, завідуюча відділом облорганізації профспілки І. Кошова наголосила: «Колектив підприємства завжди працює злагоджено та професійно, так було і в мирний час, так є і під час війни. Підприємство жодного дня не зупинило свою роботу, працівники надавали миколаївцям послуги з перевезення, іноді ризикуючи власними життями,. Сьогодні Миколаївські трамваї курсують по місту та розвозять не тільки пасажирів, а й виконують невластиву для себе функцію – забезпечують містян питною водою. Ви кожен на своєму місці. Саме ви, підтримуєте серцебиття нашого міста.».
Також в цей день присутнім презентували оновлений трамвай КТМ-5, який переобладнали та додали сучасне обладнання для підвищення комфорту поїздок пасажирів. У салоні та кабіні водія встановлені кондиціонери та система опалення, що підтримує оптимальну температуру, а для забезпечення безпеки працює система з шести камер відеоспостереження, які виведено на моніторі водія. У трамваї передбачили й доступність для людей з інвалідністю: відбудований пандус і занижена підлога на задньому майданчику, а також вертикальна дошка з паском безпеки для людей з кріслом колісним. Крім того, встановлені візуальні та звукові сигнали для людей з порушенням зору і слуху, що робить поїздки ще доступнішими для всіх категорій громадян. Також у вагоні трамвая є 8 USB зарядних портів для підзарядки мобільних пристроїв. Для зручності пасажирів вбудовані кнопки виклику водія як всередині, так і зовні Працівники вагоноремонтних майстерень, руками яких це все зроблено, добре попрацювали й над зовнішнім дизайном трамваю.
Саме на цьому трамваї після спільного фото учасникам урочистостей була запропонована прогулянка по місту. Ветерани підприємства з задоволенням поїхали знайомими маршрутами і мали можливість добре поспілкуватися.
Урочистий захід пройшов в приміщенні сучасного класу для підготовки майбутніх водіїв трамваю та тролейбусу, який був оновлений через реалізацію проєкту з залученням грантових коштів в результаті перемоги в конкурсі, учасниками якого були 300 організацій, команди підприємства на чолі голови первинної профспілкової організації Миколи Копійки.
Наприкінці минулого року команда підприємства знову взяла участь у конкурсі проєктів від DanChurchAid та Громадської організації «Молодь України». За результатами конкурсу «Підготовка до зими прифронтової громади» отримали грантове фінансування в розмірі 500,0 тис. грн. на придбання гібридної сонячної станції. Упродовж трьох місяців реалізації проєкту на території комунального підприємства «Миколаївелектротранс» буде встановлено сонячну станцію для генерації електроенергії для забезпечення власних потреб будівлі управління та станції очистки води для роздачи населенню. Цей проєкт в короткострокової перспективі дасть змогу налагодити більш стабільну роботу в умовах відключення світла, а в довгострокової – економити витрати на енергоносії.
Завдяки таким мужнім людям, які працювали та працюють на підприємстві, ми обов’язково дочекаємось Перемоги та Миру в Україні.