НА ПІДПРИЄМСТВАХ ГАЛУЗІ ПРОЙШЛИ ЗВІТИ З ВИКОНАННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ КОЛЕКТИВНИХ ДОГОВОРІВ ЗА 2023 РІК

Згідно з графіком, затвердженого постановою президії  Миколаївської облорганізації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення №20 від 15.02.2024р., в трудових колективах галузі впродовж березня проводились  звіти  Сторін колективних договорів  з  питань  виконання прийнятих зобов’язань за 2023 рік.

Враховуючи, що під час дії воєнного стану заборонено проводити мирні збори, колективи  самостійно визначались з формою проведення звітів та внесли відповідні зміни до колективних договорів. На більшості підприємств сторони підписанти колдоговорів звітували на спільних засіданнях Сторін, на які була запрошена голова облорганізації профспілки С. Начинова.

Спільне засідання Сторін Роботодавця та Профкому відбулось на  обласному комунальному підприємстві «Миколаївоблтеплоенерго», у ході якого присутні підбили підсумки роботи щодо виконання зобов’язань колективного договору за минулий рік. Директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» М. Логвінов довів до відома присутніх плани щодо реалізації подальшого розвитку та освоєння нових сфер діяльності в умовах воєнного стану. Про виконання зобов’язань Роботодавця та  загальний фінансово-економічний стан підприємства і стратегію його  розвитку в перспективі доповіла заступник директора з економічних питань К. Куценко.

Голова профкомітету В. Березницький прозвітував про реалізацію основних заходів Профкому з питання забезпечення виконання зобов’язань колективного договору у 2023 році. 

«Для нас важливо, щоб усі наші працівники були задоволені своєю роботою, зарплатою, наявними умовами праці та відпочинку, тому разом з керівництвом підприємства ми повсякчас працюємо над вирішенням цих питань. Минулого року було приділено достатньо уваги й організаційним та виробничим моментам, і культурно-масовій діяльності, не залишалися без уваги і працівники, що потребували матеріальної допомоги. Разом з тим, нам вдалося надати досить вагому допомогу нашим ЗСУ, що ми й будемо робити   в майбутньому», - зазначив голова профкому В. Березницький. Окрім того, голова профкому  повідомив, що завдяки активній роботі профспілкової організації по захисту соціально-економічних інтересів та прав  спілчан, за рік  на підприємстві збільшилось профспілкове членство, яке на сьогодні  становить 96% від загальної чисельності працюючих.       

Комунальне підприємство Миколаївської міської ради «Центр захисту тварин» під час війни продовжує займатися своїми головними статутними питаннями – забезпечувати безпеку співіснування мешканців міста та безпритульних тварин. Окрім того, в цей непростий для усіх час, працівники підприємства  рятували покинутих тварин не тільки Миколаєва, а й Херсону та прилаштовували їх у сім’ї. На спільному засіданні Сторін був затверджений акт  виконання зобов’язань колективного договору за підсумками роботи у 2023 році.

Директору підприємства О. Купінець та голові профкому М. Корабахіній  було про що звітувати: заробітна плата працівникам встановлена вище норм, передбачених Галузевою угодою, її  рівень вище середньої заробітної плати по галузі та  виплачується своєчасно в терміни, встановлені  колдоговором. Працівники забезпечені спецодягом, миючими та індивідуальними засобами захисту. Як результат - на підприємстві 100-відсоткове профспілкове членство. Виконання зобов’язань колдоговору склало 100 відсотків.

Звітуючи перед учасниками зборів щодо виконання зобов’язань колективного договору, взятих Роботодавцем,  директор комунального підприємства «Міськводоканал» Баштанської міської ради А. Синько розповів колективу про те, як спрацювало підприємство минулого року, з якими труднощами стикалося впродовж року, через що на підприємстві  взяті зобов’язання колдоговору та Галузевої угоди виконувались не в повному обсязі. Керівник підприємства ознайомив присутніх з планами підприємства на поточний рік та про заходи по подоланню фінансових труднощів.

Голова профкому І. Прокопчук докладно зупинилась на роботі профспілкового комітету, у тому числі  по захисту соціально-економічних інтересів та прав членів профспілки та  прозвітувала про надання матеріальної допомоги членам профспілки та допомоги ЗСУ. Учасниками зборів одноголосно  був затверджений акт виконання зобов’язань колективного договору за 2023 рік.

На комунальному підприємстві «Миколаївське міжміське бюро технічної інвентаризації» звіт пройшов на зборах трудового колективу.

Директор підприємства В. Рижик доповів, що всі зобов’язання, які закріплені в колективному договорі за стороною Роботодавця, виконані стовідсотково та  подякував працівникам за їх роботу, за відданість справі, за те, що в важкі часи залишились на роботі та змогли зберегти архів, в якому містяться відомості про право власності на нерухомість, що є дуже важливим для мешканців міста. Особлива подяка була висловлена працівникам Снігурівської філії, які відновили свою роботу після деокупації Снігурівського району Миколаївської області.

Голова профкому О. Парнак доповіла, що всі питання, які виникали у звітному періоді по реалізації зобов’язань колективного договору, вирішувались з керівником підприємства в рамках соціального діалогу. Профком постійно надавав матеріальну допомогу членам профспілки, які опинились в скрутному становищі через військову агресію росії. Після звітів Сторін підписантів колективного договору, був затверджений акт про його виконання. 

Спільне засідання сторін на житлово-комунальному підприємстві Миколаївської міської ради «Бриз» пройшло в конструктивному руслі – Сторони відзвітували про виконання взятих на себе зобов’язань. Директор підприємства А. Гезалян розповів про фінансово-економічний стан підприємства, про те, що  діючий тариф на  управління багатоповерховими будинками був встановлений ще до війни, у зв’язку з чим підприємству  не вистачає коштів для встановлення заробітної плати згідно з нормами Галузевої угоди і  тому доводиться ці питання вирішувати за рахунок скорочення робочого часу. Переглядати діючі тарифи  наразі неможливо, оскільки  багато мешканців виїхало і провести збори не уявляється можливим. М. Мищишен, голова профкому, розповів про роботу профспілкового комітету  щодо виконання взятих зобов’язань в умовах воєнного стану та  запропонував шляхи вирішення існуючих на підприємстві проблем.

Від Сторони Роботодавця на спільному засіданні Сторін міського комунального підприємства «Миколаївводоканал» взяв участь  фінансовий директор А. Місюра, який поінформував присутніх, як виконувалися зобов’язання Стороною Роботодавця, про труднощі, в яких  працює підприємство та про плани розвитку водоканалу на поточний рік.         

Змістовним був звіт голови профкому С. Мельниченка, в якому він докладно зупинився на роботі профспілкового комітету з соціально-економічного захисту членів профспілки за підсумками роботи за 2023 рік.   Зокрема, у звітному періоді було проведено 20 засідань профкому, на яких було розглянуто 77 питань, в т.ч. 10 питань по колдоговору. По всім питанням були прийняті відповідні рішення. Було зазначено, що заробітна плата працівникам підприємства розрахована відповідно до норм Галузевої угоди. Попри всі фінансові негаразди виконуються зобов’язання з охорони праці: проводиться атестація робочих місць за умовами праці, працівники забезпечуються спецодягом та спецвзуття, миючими засобами, необхідними засобами індивідуального захисту та ін. За минулий рік на виконання зобов’язань колдоговору з охорони праці було витрачено 1,6 % від фонду оплату праці за минулий рік замість встановлених 0,5%, що склало 3096 грн на кожного працюючого.   Голова профкому наголосив на тому, що одним  з пріоритетів в системі заходів зі створення належних  умов праці для профспілки є забезпечення працівників санітарно-побутовими приміщеннями, які коштом профспілкових внесків торік були укомплектовані побутовою технікою на загальну суму 77,3 тис. грн.  У 2023 році профком надав матеріальної допомоги 225 членам профспілки на загальну суму 329 тис. грн, а також 114,0 тис. грн було виділено  45 членам профспілки, які були мобілізовані до лав ЗСУ.  Окрім того, профкомом було організовані сімейні  поїздки вихідного дня на Тилігульський лиман, екскурсії, походи до театрів.

Наприкінці засідання його учасники затвердили акт виконання зобов’язань колдоговору за 2023 рік, який буде доведено до всіх  підрозділів підприємства.

Присутня в трудових колективах галузі на  звітах з виконання зобов’язань колдоговорів за минулий рік, голова Миколаївської облорганізації профспілки Світлана Начинова розповіла про роботу профспілок під час дії воєнного стану, зокрема про роботу ЦК галузевої профспілки України та обласної організації профспілки,  відзначила високий рівень взаємодії первинок із працівниками та керівництвом підприємств галузі у вирішенні поточних питань, а також постійну їх підтримку членів профспілки.

Окрім того, С. Начинова звернула увагу Сторін підписантів на те, що  сьогодні колективний договір має особливе значення, тому, що на підставі нього забезпечується узгодження оптимального балансу інтересів працівників і роботодавців з питань регулювання трудових та інших, безпосередньо пов’язаних із ним, відносин. На підприємствах галузі колективні  договори узгоджуються Сторонами з урахуванням того, що можливо буде реально виконати. Тому, попри труднощі та проблеми, викликані воєнною агресією росії, профспілкові організації та роботодавці усіх підприємств житлово-комунального господарства забезпечили у 2023 році практично 100- відсоткове виконання взятих зобов’язань.