НА ПІДПРИЄМСТВАХ ГАЛУЗІ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ ЗВІТИ ВИКОНАННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ  КОЛЕКТИВНИХ ДОГОВОРІВ

15 лютого поточного року постановою президії Миколаївської облорганізації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення був затверджений   графік  звітування  Сторін колективних  договорів  з  питання  виконання  зобов’язань за  2023 рік.

В умовах   воєнного стану,  з метою збереження життя і здоров’я людей,   підприємства самостійно обирали форми звітування у вигляді  спільних  засідань Сторін з  розгляду виконання  колективного  договору, обмін  письмовими  звітами та ін., і вносили відповідні зміни до колдоговорів. 

Саме таку форму звіту, як спільне засідання Сторін з розгляду виконання колективного договору, було обрано комунальним підприємством Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс», яке відбулося 13 березня за участю голови Миколаївської облорганізації профспілки Світлани Начинової.  

Директор підприємства Ю. Сметана  проінформував присутніх про те, як працювало підприємство минулого року, що вдалось зробити, що знаходиться в стані виконання та розповів про плани підприємства на поточний рік. Окремо було зазначено, що завдяки злагодженій роботі адміністрації та профспілкового комітету  у 2023 році підприємство отримало від транспортного підприємства м. Праги два вантажних автомобілі Renault 22 ACA8 та Renault Midliner40 ACH4A для служби енергогосподарства. Була отримана не тільки така необхідна для підприємства техніка, а і можливість познайомитись з роботою транспортного підприємства в Празі, зробити висновки, визначитись в якому напрямку треба рухатися, щоб у майбутньому відповідати стандартам ЄС та поліпшувати умови праці відповідно до їх стандартів.

У своєму звіті голова профспілкового комітету КП «Миколаївелектротранс»  М. Копійка зазначив, що первинка на кінець 2023 року налічувала 611 членів профспілки, що становить 90 відсотків від працюючих на підприємстві.  Важливою частиною роботи профкому, до складу якого входять 10 голів цехових комітетів, було збереження кадрового потенціалу підприємства, соціально-економічний захист працюючих, для чого повною мірою використовувався основний інструмент захисту прав працівників -  колективний договір.

Протягом 2023 року в колективний договір підприємства 4 рази вносились зміни та доповнення згідно з порядком, встановленого в колдоговорі. Дані зміни було запроваджено з метою підвищення ефективної діяльності підприємства та  оплати працівників.

У  звітному періоді профспілковий комітет забезпечував постійний контроль за дотриманням норм чинного законодавства,  виконанням  зобов’язань колективного договору в частині оплати та охорони праці, робочого часу та часу відпочинку; проводив зустрічі з членами трудового колективу, на яких  роз’яснював їх права та обов’язки;  сприяв дотриманню працівниками трудової дисципліни, Правил внутрішнього трудового розпорядку та  попередженню виникнення трудових спорів на підприємстві.

Голова профкому Микола Копійка зробив акцент на тому, що складовою соціального захисту працівників є їх інформованість про останні нормативно-правові акти та події, що відбуваються в Галузевій профспілці, в первинній  профспілковій організації та на підприємстві в цілому. На сьогодні через небезпеку та неможливість проводити збори в повному складі, регулярно оновлюються профспілкові кутки та  інформаційні стенди, створені Viber-групи. 

У 2023 році спільно з керівництвом підприємства та залученням сторонніх організацій були проведені роботи з популяризації діяльності міського електротранспорту та підняття престижу професій «водій трамвая» та «водій тролейбуса», в яких підприємство має велику  потребу.

Завдяки активним діям членів профспілкової організації було залучено благодійну допомогу від БО «Благодійний фонд «Велнес» на загальну суму 341573,76.грн.

Член профспілки Катерина Висоцька взяла участь у проєкті «Survivor and community-led crisis response (SCLR) in Ukraine» - «Підтримка ініціатив спільнот» та перемогла, що дозволило отримати додаткові кошти на суму 150000,0 грн та придбати зимовий одяг членам профспілки, які мають статус  ВПО та осіб, чиє житло було зруйновано або пошкоджено внаслідок бойових дій.

М. Копійка підкреслив, що протягом звітного періоду всі питання вирішувалися з керівником підприємства в рамках соціального діалогу.

Після звітів сторін-підписантів колективного договору Сторонами був затверджений акт про  виконання його  зобов’язань, підготовлений створеною на підприємстві робочою комісією.

Голова облорганізації Світлана Начинова зазначила, що працівники підприємства завжди працюють сумлінно та професійно, а в умовах воєнного стану люди працюють на межі своїх сил і можливостей, оскільки 10 відсотків колег захищають наші землі на різних рубежах України, а колектив обмеженими силами забезпечує роботу підприємства. Завдяки злагодженій роботі  сторін Роботодавця та Профкому всі питання соціальної захищеності працівників вирішуються вчасно в рамках соціального діалогу.     

Сторони знаходять   шляхи та  можливість збільшення заробітної плати працівникам, виплачуються надбавки та доплати, що дало змогу збільшити рівень середньої заробітної плати за 2023 рік на 25 відсотків.

Світлана Начинова проінформувала  присутніх про те, що за поданням Миколаївської облорганізації профспілки постановою ЦК профспілки України за вагомий особистий внесок у вирішення питань соціального захисту працівників, зміцнення профспілкового руху голові профспілкового комітету КП «Миколаївелектротранс» Миколі Копійці присвоєне почесне звання «Кращий профспілковий лідер  року».

Голова облорганізації профспілки Світлана Начинова привітала всіх з прийдешнім професійним святом та побажала усім здоров’я, Миру та Перемоги.