24 березня поточного року в Миколаївській облорганізації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення відбулось чергове засідання президії, на порядку денного якого була розглянута низка важливих питань:
- пропозиції до Данського проєкту розвитку та відновлення України, зокрема м. Миколаєва та області;
- про основні статистичні дані членських організацій за 2022 рік;
- про виконання бюджету облорганізації профспілки за 2022 рік та прийняття бюджету на поточний рік;
та інше.
При розгляді першого питання порядку денного засідання президії голова облорганізації профспілки Світлана Начинова проінформувала членів президії про те, що 8-10 Березня поточного року у Варшаві відбулася спільна зустріч представників роботодавців і профспілок Данії та Федерації роботодавців і деяких профспілок України, у тому числі Миколаївської галузевої профспілки, на якій розглядалось питання співпраці з питань відновлення та відбудови України і що головна увага в цьому проєкті приділяється м. Миколаєву та області. Мета проєкту – сприяння організацій роботодавців та трудящих, в особі профспілок, кращому функціонуванню ринку праці, спроможного задовольнити потреби в ремонту, відновленню й реконструкції підприємств та організацій в Україні під час та після війни через соціальний діалог на місцевому, галузевому та національному рівнях.
Зважаючи, що одним із результатів реалізації проєкту повинно буди – гідна праця, президія облорганізації профспілки, враховуючи пропозиції департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради та обласної галузевої профспілки по відновленню м. Миколаєву та області, прийняла рішення надати свої пропозиції Данському Консорціуму Ринку Праці для включення до Данського проєкту розвитку, а саме:
1.Будівництво асфальтобетонного заводу з метою власного виробництва асфальтної суміші для створення нових асфальтних покриттів, під’їзних доріг, оновлення та ремонту вже існуючих дорожніх покриттів, які виходять з ладу, а також надає можливість створити додаткові робочі місця, в т.ч. для внутрішньо-переміщених осіб, які вимушені були переїхати із зон бойових дій, осіб, та які втратили роботу у зв’язку із збройною агресією.
2. Організація виробництва сміттєсортувальної лінії та подальшого впровадження її, як основного компонента сортувально-переробного комплексу з метою забезпечення життєдіяльності населення.
3. Забезпечення обладнанням для можливості повторного використання деяких будівельних відходів у відновленні інфраструктури міста.
4.Реконструкція комунального підприємства Миколаївської міської ради «Центр захисту тварин» в частині створення нових стаціонарних посилених вольєрів для ізолятора та перетримки тварин, додаткового приміщення для крематорію, кормокухні, грумінгу та мийки тварин, операції, терапії, лабораторії, післяопераційного блоку та інше. Реалізація проєкту надає можливість забезпечити створення нових робочих місць для фахівців та покращення умов для вже існуючих працівників.
5. Встановлення та подальша експлуатація сонячних батарей на світлофорних об’єктах, зупинках громадського транспорту, пішохідних переходах для безперебійної роботи таких об’єктів, в т.ч. під час можливих перебоїв в електромережі, спричинених обстрілами по інфраструктурі України, зменшення навантаження на енергетичну систему та створення безпечного середовища населення Миколаївської міської територіальної громади.
6. Відновлення контактної мережі комунального підприємства Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс» з метою організації стабільного і безперебійного руху електротранспорту на території Миколаївської громади через забезпечення сталої роботи контактної мережі. Під час хаотичних обстрілів російської армії було пошкоджено більше 4,6 кілометри контактного проводу, а також 29 опор, які було замінено силами працівників комунального підприємства «Миколаївелектротранс».
7. Створення Інноваційного Навчального Центру водіїв тролейбусів та трамваїв на базі КП ММР «Миколаївелектротранс» та відновлення матеріально-технічної бази навчального центру водіїв електротранспорту, який має відповідну ліцензію Міністерства освіти і науки України та знаходиться на базі комунального підприємства Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс».
8.Створення Єдиного диспетчерського пункту на базі КП ММР «Миколаївелектротранс», який виконуватиме оперативні задачі для складання, корегування та адаптації графіків руху відповідно до безпекової ситуації в режимі реального часу.
9.Передбачити в бюджеті Данського проекту розвитку та відновлення України, зокрема м. Миколаєва та області, кошти на фінансову підтримку комунальних підприємств для:
- своєчасної виплати заробітної плати та погашення боргів з неї:
- МКП «Миколаївводоканал» м.Миколаїв;
- КП «Міськводоканал» Баштанської міської ради м. Баштанка;
- КП «Первомайськводоканал» Первомайської міської ради м. Первомайськ;
- створення безпечних умов праці та забезпечення працівників сучасними засобами індивідуального захисту.