Одеська ОДА налагоджує діалог з місцевими профспілками

Голова Одеської обласної організації Профспілки Поліна Накул взяла участь у спільному засіданні Колегії Одеської обласної державної адміністрації, Президії Федерації профспілок Одеської області та Президії Громадської ради при Одеській ОДА.

Зустріч сторін соціального діалогу спрямована на підвищення його ефективності та результативності в інтересах громадян. Саме так назвав голова Одеської обласної державної адміністрації спільне засідання Колегії Одеської обласної державної адміністрації,  Президії Федерації профспілок Одеської області та Президії Громадської ради при Одеській ОДА на якому, розглянуті актуальні питання життєдіяльності регіону, зокрема, шляхи взаємодії органів влади та профспілок в частині підвищення рівня доходів працівників, своєчасної виплати заробітної плати, покращення умов та режиму праці, недопущення скорочення робочих місць й легалізації трудових відносин.

Федерацію профспілок Одеської області представляли голови територіальних організацій, первинних профспілкових організацій закладів вищої та професійно-технічної освіти.

Окремо зупинились на питаннях підвищення рівня середньої заробітної плати та погашення заборгованості з її виплати на підприємствах області.

Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький наголосив, що питання здійснення постійного контролю за рівнем заробітної плати – це один із основних  показників за яким визначається соціальний рівень життя населення регіону. Тому усі питання, які пов’язані зі збільшенням рівня заробітної плати та її детінізацією — в пріоритеті органів державної влади.

Сторони окремо зупинилися на посиленні соціального діалогу в області, а також у новостворених районах і територіальних громадах,

Голова Федерації профспілок Одеської області В'ячеслав Буратинський в свою чергу сказав: «Сьогодні перед профспілками стоїть багато важливих та складних питань: соціально-економічного захисту працівників, можливості ефективної співпраці з органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Федерацією профспілок Одеської області ведеться ефективна та активна робота, проте нам потрібно усвідомлювати, що зміни мають початися з кожного з нас! Кожен член профспілки має долучитись до цієї роботи, бути ініціативними та ефективно працювати на місцевому рівні». Він відзначив, що Федерація профспілок Одеської області бере активну участь в Одеській обласній тристоронній соціально – економічній раді з питань підтримки регіональних підприємств Одеської області.

“В рамках її роботи — презентовано та затверджено знак з підтримки регіональних підприємців Одеської області – «Вироблено на Одещині», що є унікальним проектом з презентації та підтримки бізнесу Одеської області, що розроблено з метою підвищення пізнаванності бренду регіону та підприємств області серед споживачів товарів, робіт та послуг. Одним із критеріїв отримання знаку є своєчасне та у повному обсязі сплата юридичною або фізичною особою — підприємцем податків, зборів, платежів до бюджету Одеської області, міст обласного значення або територіальних громад Одещини згідно чинного законодавства ” — додав виступаючий.

Представники профспілкової сторони подякували за активний діалог керівництву облдержадміністрації і представили своє бачення основних викликів. Серед них демографічна ситуація, промисловий потенціал і залучення представників роботодавців та профспілок до розроблення стратегічних документів і антикризових заходів.

“Спільне засідання Колегії підтвердило необхідність соціального діалогу й партнерства між облдержадміністрацією та профспілками. Ми спільно підкреслили необхідність разом напрацювати єдиний підхід до виведення заробітної плати з тіні та порушили питання підвищення мінімальної зарплати. Такі зустрічі мають стати щоквартальними. Також закликаю керівництво Федерації профспілок Одеської області, сприяти кампанії з вакцинації колективів, щоб убезпечити людей та зберегти економічну активність підприємств ” — відзначив голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.