6 жовтня поточного року в Миколаївській облорганізації Профспілки відбулось чергове розширене засідання президії, на якому була розглянута низка важливих питань, зокрема:

- про участь у Всесвітньому дні дій за гідну працю та Всеукраїнській акції профспілок на захист трудових прав працівників;

- про підсумки роботи профорганізацій з оздоровлення трудящих та членів їх сімей влітку 2021 р.;

- про проведення щорічних оглядів-конкурсів на кращу організацію інформаційної роботи в Профспілці та краще санітарно-побутове приміщення;

- про проведення передплати на профспілкові видання на 2022 рік.

По першому питанню порядку денного головою облорганізації Профспілки Світланою Начиновою  було зазначено, що тільки  гідна праця може забезпечити справедливий заробіток, безпеку на робочому місці та соціальний захист працівників і членів їхніх сімей, сприяти особистісному розвитку працюючих, надати людям свободу висловлювати свої погляди. Однак, розпочаті українським Урядом реформи поки не дають бажаних результатів у покращенні життя і добробуту людей. Зважаючи на зареєстровані законодавчі ініціативи, що звужують трудові права працівників, права профспілок, позбавляють працюючих права на гідну і безпечну працю, члени президії одноголосно прийняли рішення про участь членських профспілкових організацій у заходах 7 жовтня поточного року, пов’язаних з боротьбою за права людини, та у Всеукраїнській попереджувальній  акції  протесту в м. Києві відповідно до постанов президій ФПУ від 14.09.21. №П-2-1- та ЦК галузевої Профспілки від 28.09.2021 р. №Пр-6-11.

Підсумовуючи результати  роботи профорганізацій з оздоровлення трудящих та членів їх сімей влітку 2021 року членами президії було відзначено, що попри  складну фінансово-економічну ситуацію та пандемію коронавірусу,  облорганізація Профспілки, господарські керівники та профкоми галузевих підприємств доклали максимум зусиль для виконання зобов’язань колективних договорів з питань оздоровлення працівників та їх дітей в поточному році. Завдяки активній роботі облорганізації профспілки за організаційною та фінансовою участю керівників та профспілкових комітетів підприємств галузі протягом літа 2021 року було оздоровлено  2228 працівників та членів їх сімей, 80 відсотків від загальної кількості оздоровлених відпочивали в пансіонаті відпочинку облорганізації профспілки.   Особлива увага з боку профорганізацій приділялась оздоровленню та відпочинку дітей.  В поточному році на Чорноморському узбережжі було оздоровлено 679 дітей, що більше на 10 відсотків у порівнянні  з минулим роком, з них 532 (78%) в пансіонаті відпочинку «Берізка».

 Постановою  президії були затверджені результати огляду-конкурсу на створення кращих умов для повноцінного відпочинку працівників та членів їх сімей серед підприємств галузі в 2021 році, прийняті рішення про вжиття необхідних заходів щодо збереження і забезпечення функціонування протягом 2022 року пансіонату відпочинку «Берізка» та усіх відомчих баз.

 Світлана  Начинова проінформувала членів президії, що в листопаді традиційно проводяться два обласних конкурси – на кращу організацію інформаційної роботи в Профспілці з метою посилення інформаційної роботи в членських профспілкових організаціях, яка  є  важливим чинником мотивації профспілкового членства, та на краще санітарно-побутове приміщення серед підприємств галузі для активізації громадського контролю за станом охорони праці на підприємствах і створенням належних умов побуту на виробництві.

В обговоренні питань порядку денного взяли участь члени президії та запрошені голови первинок, по всіх питаннях  президією були прийняті відповідні постанови.

На виконання рішення  президії від 06.10.2021 року, делегація від Миколаївської облорганізації Профспілки, 7 жовтня взяла участь у Всеукраїнській попереджувальній акції протесту в м. Києві, щоб продемонструвати владі свою рішучість захистити законні права та інтереси спілчан, всіх людей праці.