Засідання Президії Миколаївської обласної організації Профспілки.

 Відповідно до плану основних заходів на поточний рік,  20 лютого в Миколаївській облорганізації Профспілки відбулося розширене засідання Президії, на якому розглядалась низка важливих питань, зокрема, про підтримку електронної петиції, про посилення мотивації профспілкового членства, про відзначення професійного свята, про проведення турніру з боулінгу та інші.

 При розгляді першого питання порядку денного голова облорганізації Профспілки Світлана Начинова проінформувала присутніх про те, що 30 січня усіма регіонами України прокотилася «Хвиля гніву», метою якої було продемонструвати  владі обурення законопроектом «Про працю» (реєстр. № 2708), антипрофспілковим законопроектом  № 2681 та іншими законодавчими актами, оскільки  їх прийняття погіршить умови життя та праці, зменшить соціальні гарантії працівників  на оплату праці, соціальний захист  та забезпечення.  Виступаюча  подякувала всім, хто взяв участь в мирній акції за права трудящих в містах Миколаїв та Южноукраїнськ.

Члени Президії одноголосно підтримали електронну петицію з вимогою не розглядати законопроект «Про працю» № 2708 і доручили первинним профспілковим організаціям проінформувати про це членів профспілки та організувати роботу щодо її підписання.

 По другому питанню порядку денного голова облорганізації Профспілки Світлана Начинова зазначила, що в 2019 році діяльність обласної організації, профспілкового активу була спрямована на консолідацію зусиль у захисті прав спілчан, збереження та недопущення звуження прав та гарантій  працівників галузі, конструктивну взаємодію з роботодавцями, тим самим позитивно впливаючи на виробництво та підвищуючи його результативність.

Було підкреслено, що профспілкові організації вирішують питання оплати, умов та охорони праці, оздоровлення та відпочинку, соціальних пільг трудящих через Галузеві угоди, що  величезне мотиваційне навантаження при цьому лягає на колдоговір, який є головним механізмом, за допомогою якого профком може здійснити і закріпити свій статус у житті підприємства.

Здійснюючи заходи з мотивації профспілкового членства, профоргани сприяють його  зростанню та забезпеченню єдності профспілкового руху. Члени Президії висловили думку, що збереження та зростання чисельності професійної спілки є запорукою її життєдіяльності, а  також підтвердили, що від чисельності Профспілки залежить її авторитет і можливості представництва й захисту інтересів людей праці.

 Також присутніх було проінформовано про проведення урочистостей, присвячених професійному святу – Дню працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення. Було затверджено графік проведення урочистих зборів на підприємствах галузі.

 Окрім того, Президія прийняла постанову про проведення турніру з боулінгу, який традиційно щорічно проводиться облорганізацією Профспілки на початку весни  до Міжнародного жіночого дня для кращих робітниць галузі.

В обговоренні питань порядку денного взяли участь члени Президії та запрошені.

З усіх питань порядку денного  були прийняті відповідні постанови.