УЧАСТЬ У СОЛІДАРНІЙ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ "ХВИЛЯ ГНІВУ" Київської  міської організації Профспілки

30 січня 2020 року відбулась акція протесту "Хвиля гніву" проти антинародного Урядового законопроекту «Про працю» (реєстр. № 2681), антипрофспілкового законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо окремих питань професійних спілок) (реєстр. № 2681) та інших законодавчих актів, які погіршують умови життя та праці трудящих, соціальні гарантії працівників та оплату праці, соціальний захист, соціальне забезпечення, у якій взяли участь голова Сурмак В. М., виконавчий апарат та голови профкомів зі своїм профспілковим активом підприємств Київської міської профспілки працівників житлово-комунального господарства та сфери послуг. 

 Під час акції виступили: 

Голова Київської міськпрофради Валентин Мельник, Голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, Голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Сергій Кубанський, Голова Київської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери Валентин Завадський, Голова Київської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Олексій Початовський, Голова Київської обласної профспілки працівників АПК Василь Хвостіков, заступник Голови Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувальної промисловості України Олександр Рябко, а також голови профкомів, представники трудових колективів заводу «Антонов», ТОВ «ЖЕК-ПМ», школи № 76 Святошинського району м. Києва, дитячої клінічної лікарні № 3 Солом’янського району м. Києва, ВАТ «Київський картонно-паперовий комбінат».


В підтримку вимог профспілок до учасників акції приєдналася та виступила народний депутат України Наталія Королевська
За результатами, було схвалено Резолюцію учасників солідарної акції протесту «Хвиля гніву» з відповідними вимогами до Президента України, Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України.

 

  РЕЗОЛЮЦІЯ УЧАСНИКІВ СОЛІДАРНОЇ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ «ХВИЛЯ ГНІВУ»

30 січня 2020 року м. Київ

Упродовж грудня 2019 року у Верховній Раді України зареєстровано низку законопроектів, які не відповідають Конституції України, міжнародним актам, містять норми, що звужують права та гарантії працівників. Порушується ст. 43 Конституції України, згідно з якою держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, ст. 22 Конституції України, якою передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Замість рішучого подолання соціально-економічної кризи, забезпечення роботою безробітних українців, наповнення державного і місцевих бюджетів, Кабінет Міністрів України, Верховна Рада України зосередилися на проведенні антисоціальних реформ, урізанні державних соціальних програм і гарантій, руйнуванні системи державного соціального страхування і соціального захисту населення.
Утаємничено від профспілок, роботодавців і 17 мільйонів працездатних громадян розроблено і внесено до Парламенту проєкт Закону України «Про працю» (реєстр. № 2708), який робить працівника повністю беззахисним перед роботодавцем та перетворює його роботу фактично на рабський труд. Законопроектом передбачено скасування діючого Кодексу законів про працю, втричі скорочення кількості захисних норм, руйнування системи законодавчого захисту трудових прав працівників, закриття захищеної трудової перспективи для молоді. 16.01.2019 Верховна Рада України прийняла Закон «Про повну загальну середню освіту» з дискримінаційними та антиконституційними нормами про обмеження права на роботу педагогів пенсійного віку, які одержують пенсію за віком. Така новація призведе до звільнення до 1 липня 2020 року понад 70000 вчителів, вихователів, та інших працівників.
Невиваженими змінами законодавства про працю, про профспілки, соціальне страхування і соціальний діалог, Уряд України провокує до загострення ситуації в суспільстві, протистояння між працівниками і роботодавцями, до стихійної зупинки роботи, змушує профспілки до вжиття різних форм протестних дій, що не сприятиме ні залученню іноземних інвестицій в українську економіку, ні її сталому розвитку.
МИ, УЧАСНИКИ СОЛІДАРНОЇ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ «ХВИЛЯ ГНІВУ, ВИМАГАЄМО:
ВІД ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ:
1. Не порушувати статтю 43 Конституції України, згідно з якою держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю.
2. Не порушувати статтю 22 Конституції України, якою передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
3. Зупинити політику проведення Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України антисоціальних реформ, урізання державних соціальних програм і гарантій, руйнування системи державного соціального страхування і соціального захисту населення.
ВІД ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ:
1. Відкликати з Верховної Ради України проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань професійних спілок)», реєстр. № 2681.
2. Ініціювати внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» (в разі його підписання Президентом України) щодо вилучення дискримінаційних та антиконституційних норм, які обмежують право на роботу педагогів пенсійного віку, які одержують пенсію за віком.
3. Відставки Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової.
ВІД ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ:
1. Розпочати у форматі тристороннього соціального діалогу роботу над справедливою трудовою реформою спільно з всеукраїнськими репрезентативними об’єднаннями профспілок і об’єднаннями роботодавців у повній відповідності до Конституції України, міжнародних зобов’язань держави щодо євроінтеграційного курсу за участю експертів МОП.
2. Відкликати Урядовий проєкт Закону України «Про працю», реєстр. № 2708.
3. Якнайшвидше розпочати виконання статті 61 Закону України «Про освіту» стосовно встановлення рівня посадових окладів працівників залежно від розміру мінімальної заробітної плати.
4. Відставки Міністра розвитку, економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова.
У випадку ігнорування Урядом зазначених вимог, будемо вимушені застосувати всі можливі заходи для захисту прав та інтересів людини праці, у тому числі страйк!

Схвалено учасниками солідарної акції протесту «Хвиля гніву»