Засідання Колегії ФПУ з якісного обслуговування

28 листопада 2012 року відбулося засідання Колегії ФПУ по роботі над реалізацією положень Цільової програми «За якісне та доступне громадське обслуговування».

На порядку денному засідання розглядалися два важливих питання, а саме: про проект Звернення Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України та громадськості до усіх гілок державної влади України щодо забезпечення в Україні якості питної води; про позицію ФПУ щодо формування цін та соціального захисту населення в умовах загрози підвищення цін і тарифів.

З першого питання виступив член Колегії, голова ЦК Профспілки Ромаюк О.І., який повідомив, що проблему питної води в країні було розглянуто наприкінці вересня п.р. на засіданні Президії ЦК Профспілки і прийнято рішення звернутися до ФПУ щодо розгортання під її егідою кампанії щодо забезпечення в Україні якості питної води та прийняття відповідного Звернення на основі проекту, розробленого ЦК Профспілки.

Таку пропозицію було підтримано членами Колегії. Прийнято рішення запропонувати Президії ФПУ розглянути це питання. Крім того, членами Колегії запропоновано ФПУ в І кварталі наступного року провести круглий стіл та тематичний брифінг з означеної проблеми, направити відповідні листи до Верховної Ради України та Комітетам ВРУ за належністю.

Під час розгляду другого питання зазначалося, що в умовах ажіотажу навколо підвищення цін і тарифів все більшої актуальності набуває необхідність консолідації дій соціальних партнерів з метою запобігання порушенням у сфері ціноутворення.

Також йшла мова про важливість прозорості у формуванні тарифів. З цього питання виступив і висловив свої пропозиції голова ЦК Профспілки Романюк О.І.

 
Меморандум про співпрацю

          Підписано Меморандум співпраці між Міністерством інфраструктури України, корпорацією "Укрелектротранс", Асоцацією міст України, Центральним комітетом Профспілки працівників житлово-комунальногогосподарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України "Збережемо і відродимо міський електричний транспорт".

         Керуючись основними принципами соціального діалогу учасники Меморандуму домовилися про принципи взаємодії у забезпеченні ефективного управління підприємствами міського електротранспорту та у захисті трудових прав, збереженні робочих місць, підвищенні рівня заробітної плати та забезпеченні інших соціальних гарантій працівникам цих підприємств.

 
Утворено СПО профспілок

4 вересня 2012 року у Федерації профспілок України відбулося підписання Угоди про утворення Спільного представницького органу всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

2012_0409Документ підписали керівники репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок – Голова Федерації профспілок України Ю.М.Кулик, голови Конфедерації вільних профспілок України М.Я.Волинець, Федерації профспілок транспортників України В.М.Ткачов, Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок А.І. Широков, Об’єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність» А.С. Онищук.

 
Про утворення Галузевої тристронньої соціально-економічної ради

9 червня 2012 року з метою посилення соціального діалогу в сфері житлово-комунального господарства України, керуючись Законом України «Про соціальний діалог в Україні» та Указом Президента України «Про Національну тристоронню соціально-економічну раду» Міністром Мінрегіону України Близнюком А.М., головою Федерації роботодавців ЖКГ України Адамовим О.І., головою ЦК Профспілки Романюком О.І. прийнято та підписано спільне рішення про утворення Галузевої тристоронньої соціально-економічної ради у сфері житлово-комунального господарства.

 
Звернення ЦК Профспілки до Президента України

30 травня п.р. ЦК Профспілки звернувся з телеграмою до Президента України Януковича В.Ф. із проханням невідкладно підписати прийнятий ВРУ Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про охорону праці» (реєстр. № 8484) (текст телеграми додається).

 

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ                                 

ЯНУКОВИЧУ ВІКТОРУ ФЕДОРООВИЧУ     

01220 Київ, вулиця Банкова,11                         

ШАНОВНИЙ ВІКТОРЕ ФЕДОРОВИЧУ!

 

У ДАНИЙ ЧАС В УКРАЇНІ НА 2,5 ТИСЯЧИ МІСТ І СЕЛИЩ, А ВІДПОВІДНО І ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНИХ ГОСПОДАРСТВ, В ШТАТІ ДЕРЖГІРПРОМНАГЛЯДУ ВСЬОГО 8 ПРОФІЛЬНИХ ІНСПЕКТОРІВ, ЧОГО ЯВНО НЕДОСТАНЬО.

ВНАСЛІДОК ОБМЕЖЕННЯ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ ТІЛЬКИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОТЯГОМ ОСТАННЬОГО МІСЯЦЯ СТАЛИСЯ ДВА ГРУПОВИХ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ ІЗ ЗАГИБЕЛЬЮ ШІСТЬОХ ПРАЦІВНИКІВ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА У СКВИРСЬКОМУ ТА БОРИСПІЛЬСКОМУ РАЙОНАХ.

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА, МІСЦЕВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ, ПОБУТОВОГО ОСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО ВАС З ПРОХАННЯМ НЕВІДКЛАДНО ПІДПИСАТИ ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ЩОДОВПОРЯДКУВАННЯ ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ ТА КОНТРОЛЮ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ОХОРОНУ ПРАЦІ» (РЕЄСТРАЦІЙНИЙ № 8484) З МЕТОЮ ЗАХИСТУ ПРАВ ПРАЦІВНИКІВ НА ЖИТТЯ І ЗНЯТТЯ ОБМЕЖЕНЬ НА ПРОВЕДЕННЯ ІНСПЕКЦІЙНОЇ РОБОТИ ПІДРОЗДІЛАМИ ДЕРЖГІРПРОМНАГЛЯДУ УКРАЇНИ І ВИКОНАННЯ ВИМОГ КОНВЕНЦІЙ МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ № 81 ТА № 129.

БЕЗ ВВЕДЕННЯ В ДІЮ ДАНОГО ЗАКОНУ ІНСПЕКТОРИ ДЕРЖГІРПРОМНАГЛЯДУ НЕ МАЮТЬ МОЖЛИВОСТІ ВІЛЬНОГО ДОСТУПУ ДО РОБОЧИХ МІСЦЬ, ПЕРЕВІРКИУМОВ ПРАЦІ, ПРОВЕДЕННЯ ПРОФІЛАКТИЧНОЇ РОБОТИ.

З ПОВАГОЮ

ГОЛОВА ПРОФСПІЛКИ                           РОМАНЮК

 
Засідання Президії ЦК Профспілки

24 травня 2012 року відбулося засідання Президії ЦК Профспілки.

На порядку денному був розгляд низки питань, основними з яких були питання про підсумки виконання галузевих, регіональних угод та колективних договорів за 2011 рік та організацію виконання взятих зобов’язань у 2012 році; а також про роботу щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та захисту трудових прав членів Профспілки у 2011 році. Розглянуто і стан готовності оздоровчих закладів до прийому трудящих та членів їх сімей влітку 2012 року.

         Також затверджено план основних заходів ЦК Профспілки на ІІ-е півріччя 2012 року та розглянуто інші питання згідно з порядком денним (статзвітність, робота Хмельницького та Сумського обкомів Профспілки щодо дотримання статутних вимог у питання повноти збору та відрахувань членських профвнесків, інше).

 
Пленум Профспілки забезпечення та засідання Ради МОП
    

16-17 травня 2012 року в м. Москва відбувся ІІІ Пленум Профспілки життєзабезпечення (Загальноросійська профспілка працівників життєзабезпечення) та засідання Ради Міжнародного об’єднання профспілок працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості і сфери послуг (МОП). У зазначених заходах взяв участь голова ЦК Профспілки Романюк О.І.

Основне питання, яке розглядалося на Пленумі, було питання охорони праці на підприємствах Російської Федерації. Представники регіонів у своїх виступах відмічали незадовільний стан з охороною праці як результат відсутності відповідного фінансування на ці цілі, вихолощування атестації робочих місць, нерегулярності медоглядів та недостатності кількості технічних інспекторів й обмеженості їх повноважень.

У своєму виступі Романюк О.І. повідомив присутніх про стан охорони праці на підприємствах галузі в Україні, який теж є незадовільним і має аналогічні проблеми.

Користуючись нагодою, він поділився досвідом про роботу Профспілки, спрямованої на забезпечення якості житлово-комунальних послуг.

Під час засідання Ради МОП Романюк О.І. звітував про роботу Профспілки за минулий рік, детально зупинившись на проблемах галузі та діяльності Профспілки на їх вирішення. Особливе місце було відведено повідомленню про роботу Профспілки у напрямку забезпечення якості житлово-комунальних послуг, розвитку соціального партнерства та соціального захисту працівників.

 

 
Якісне громадське обслуговування. Засідання Колегії ФПУ
 

23 квітня 2012 року відбулося засідання Колегії ФПУ по роботі над реалізацією положень Цільової програми «За якісне та доступне громадське обслуговування».

Згідно із планом роботи Колегії на засіданні було обговорено існуючі актуальні проблеми у сфері охорони здоров’я.

Учасниками засідання схвалено доопрацьований проект Плану-графіку роботи по виконанню заходів по реалізації Цільової програми на 2012 рік з урахуванням наданих пріоритетних галузевих проблем.

За дорученням члена Колегії, голови ЦК Профспілки Романюка О.І. головним спеціалістом апарату ЦК Профспілки Ростовою Л.С., присутньою на засіданні, було передано заступнику Голови ФПУ Кондрюку С.М. пропозиції Профспілки щодо подальшої роботи Колегії з метою активного просування у вирішенні питань щодо забезпечення якісного громадського обслуговування.

 
Держава інвестує у розвиток міст
20 Березня 2012 p.
У 2012 році будуть профінансовані переможці конкурсу в 2011 року за широким спектром напрямків – від туризму та енергозбереження до освітлення, модернізації систем водопостачання та поводження з ТПВ.               детальніше >>>
 
Про приватизацію комунальних підприємств

Рада зробила перший крок до приватизації комунальних підприємств

20 Березня 2012 p.
ВР прийняла за основу проект закону «Про особливості перетворення комунальних унітарних підприємств, які провадять діяльність у сфері централізованого водо-, теплопостачання та водовідведення, в господарські товариства»  детальніше>>>
 
<< Початок < Попередня 71 72 73 74 75 76 77 78 79 Наступна > Кінець >>

Сторінка 78 з 79