Вітання голови ЦК Профспілки зі святами

Ш А Н О В Н І  С П І Л Ч А Н И !

Kartinka_elka_animeСердечно вітаю вас з Новим 2017 роком та Різдвом Христовим!

       Рік, що минув, був непростим. Він приніс чергові важкі випробування для країни та більшості пересічних громадян.

    Продовжувалася війна на Сході України, в стадії стагнації знаходилися економіка – промисловість та житлово-комунальна сфера; масштабною залишалася корупція в органах влади.

    Тому ми повинні гуртуватися перед зовнішнім ворогом і об’єднати зусилля на подолання внутрішніх проблем, на становлення економіки, в тому числі і нашої життєзабезпечуючої галузі, задля підняття добробуту людей праці.

     Вірю, що спільними зусиллями нам все вдасться!

     Щиросердно бажаю вам у Новому році міцного здоров’я, родинного тепла, здійснення всіх задумів.

     Нехай на Новий рік та Різдво в ваших оселях засяють святкові вогні, які наповнять ваші душі добрими справами і любов’ю, дадуть надію та наблизять щасливе життя, мир і злагоду в суспільстві.

                      З повагою

                     Голова ЦК Профспілки України                                     Олексій Романюк

 
Президент України підписав Закон України

be456__  

26 грудня п.р. разом з Держбюджетом-2017 Президент України Петро Порошенко підписав й ще кілька законів.

        Серед них - Закон України від 06.12.2016 р. №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень (він же раніше законопроект №5130).   Закон набере чинності з 1 січня 2017 року.

 
Профспілка підтвердила репрезентативність

ПРОФЕСІЙНА СПІЛКА

ПІДТВЕРДИЛА СТАТУС РЕПРЕЗЕНТАТИВНОГО СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРА  

                                                                   ___2016

              Після перевірки наданих Профспілкою документів та керуючись Законом України «Про соціальний діалог в Україні», Національна служба  посередництва та примирення 23 грудня п.р. прийняла рішення про визнання Професійної спілки працівників житлово-комунального господарства,  місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України такою, що підтвердила репрезентативність на галузевому рівні для участі у  колективних переговорах з укладення галузевих(міжгалузевих)угод та для делегування представників до органів соціального діалогу на відповідному  рівні.

          Відповідне Свідоцтво 27 грудня п.р. було вручено голові ЦК Профспілки Олексію Романюку Головою НСПП Олександром Окісом.

 
Спільний лист ЦК Профспілки та корпорації "Укрелектротранс

       _ Центральний комітет Профспілки та Корпорація підприємств міського електротранспорту України «Укрелектротранс» звернулися з спільним листом до Прем’єр-міністра України у зв’язку із загрозою суттєвого ускладнення функціонування міського електротранспорту (текст листа додається).                                                                                                                                                                                                                       

                                                                   Прем’єр-міністру України

                                                                          В.Б. Гройсману

Шановний Володимире Борисовичу!

Центральний комітет профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України і Корпорація підприємств міського електротранспорту України «Укрелектротранс» стурбовані загрозою суттєвого ускладнення функціонування міського електротранспорту у зв’язку з тим, що постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 р. № 1192 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» з 1 січня 2017 року для підприємств міського електротранспорту скасовується тариф на електричну енергію встановлений на  рівні, як  для населення.

Рішення про встановлення пільгового тарифу на електроенергію  прийняті Верховною Радою України під час розгляду Закону України «Про міський електричний транспорт» та постановою Уряду від 26.06.2007 № 881 було зумовлено тим, що надійна та ефективна робота міського електротранспорту, який перевозить близько 2 мільярдів пасажирів на рік понад 65 відсотків з яких пільгові категорії громадян, є важливою умовою збереження соціально-політичної та економічної стабільності у регіонах, а також з урахуванням збиткової роботи  його підприємств через не повне відшкодування витрат на пільгові пасажироперевезення, не рівні умови конкуренції на ринку міських пасажироперевезень, критичний рівень фізичного зносу парку трамвайних вагонів і тролейбусів, іншої інфраструктури міського електротранспорту.

Вже за результатами 9 місяців поточного року, через зростання тарифів не електроенергію згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26.02.2016 №220 та відсутність відшкодування з державного бюджету  пільгових транспортних послуг майже на 40 відсотків зросла заборгованість  міського електротранспорту за спожиту  електроенергію.  За розрахунками повне скасування пільгового тарифу на електроенергію збільшать витрати підприємств міського електротранспорту на електроенергію на 600 млн. грн.

При цьому обсяг не компенсованих доходами загальних витрат на пасажироперевезення досягне близько 1,2 млрд. гривень, а середній рівень збитковості становитиме понад  30 відсотків, що обумовить зростання вартості проїзду у трамваях і тролейбусах до рівня 3,5-5 грн, збільшення заборгованості за спожиту електроенергію і випадків відключення міського електротранспорту від електропостачання, подальше скорочення обсягів пасажироперевезень трамваями і тролейбусами, погіршення транспортного обслуговування мешканців міст України та збільшення транспортних заторів на дорогах і, відповідно, екологічного навантаження на довкілля.

         Центральний комітет Профспілки і Корпорація «Укрелектротранс» переконані, що скасування пільгового тарифу на електроенергію для підприємств міського електротранспорту повинно здійснюватися лише одночасно з вирішенням комплексу питань, які обумовлюють їх збиткове функціонування, насамперед це стосується  упорядкуванням  пільг  на проїзд, що надаються за соціальною ознакою або здійснення  їх  монетизації, приведення обсягів компенсації підприємствам за пільгові пасажироперевезення у відповідність до показників фактично наданих пільгових транспортних послуг, заміни застарілого парку рухомого складу на нові енергоекономні трамваї і тролейбуси, встановлення загального підходу стосовно оподаткування для всіх  перевізників на ринку міських пасажироперевезень.

З огляду на викладене, а також враховуючи поетапне приведення тарифів на електроенергію для населення до економічно обґрунтованого рівня,  просимо Вас, шановний Володимире Борисовичу, на період до комплексного вирішення зазначених питань продовжити дію постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2007 №881, яка передбачає застосування для міського електротранспорту тарифів на електричну енергію на  рівні, як  для населення.   

          З повагою,

 

           Голова Центрального комітету

                  Профспілки України

                  

                                О.І. Романюк

 «16» грудня 2016 р. №01-213

 

Генеральний директор

корпорації «Укрелектротранс»

 

                              В.В. Вірченко

 «16» грудня 2016 р. №162

 
Представництво ФПУ

У КИЄВІ ВІДКРИТО ПРИЙМАЛЬНЮ ПРЕДСТАВНИКА ФПУ У ПАРЛАМЕНТІ СЕРГІЯ КАПЛІНА

        30 вересня 2016 року Президія Федерації профспілок України обрала своїм уповноваженим представником у Верховній Раді народного депутата України Сергія Миколайовича Капліна.

foto_

        Сергій Каплін вважає, що Представництво профспілок у Верховній Раді – це перший крок до побудови справжньої соціально орієнтованої країни.

         Спільно з ФПУ вже підготовлено декілька суспільно й соціально важливих законопроектів, які стосуються підвищення платоспроможності громадян та детінізації бізнесу, які подано до ВРУ, напрацьовуються нові документи. Саме через інститут свого представника ФПУ повертає собі право законодавчої ініціативи.  

        Офіс буде штаб-квартирою змін трудового законодавства, повернення зарплат та робочих місць, опорним пунктом страйків та акцій протесту.

       На базі Представництва працюватиме гаряча лінія захисту трудових прав, куди кожен зможе оперативно передати інформацію про негаразди на підприємствах чи в установах, викликати підмогу у «гарячі» точки на чолі із Сергієм Капліним. Офіс представника ФПУ у парламенті відкритий для всіх трудових колективів і членів профспілок. Сергій Каплін запрошує усіх охочих відвідати Представництво, щоб разом створювати закони, боротися проти несправедливості та допомагати країні ставати державою загального добробуту.

       Приймальня представника Федерації профспілок України у парламенті розташована за адресою: вул. Грушевського, 16, офіс 2.

 
МЗП- 3200 грн. Експертна оцінка Голови ФПУ

1480__         МІНІМАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА - 3200 ГРИВЕНЬ

                                                                                 ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА

IMG_1827_ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ, ГОЛОВА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ:

         «Ініціатива Уряду щодо підняття МЗП дуже важлива. Ми цього домагалися останні півроку. На черговому з’їзді ФПУ у березені нинішнього року ми затвердили Стратегію діяльності. Головним пунктом документа якраз і було встановлення в Державному бюджеті розміру МЗП на рівні об’єктивно розрахованого прожиткового мінімум. Я не випадково кажу про головний пункт, бо у тексті Генеральної угоди на 2016-2017 роки прописано стратегію на здійснення докорінної реформи оплати праці, запропоновано реальні механізми переходу від моделі «дешевої робочої сили» до достойної оплати праці, на рівень європейських стандартів. Якщо країна обрала європейський шлях розвитку, то й зарплата має бути європейською.

      Само по собі це не станеться. Тож завдання профспілок усіх рівнів – демонструвати сильні позиції і в соціальному діалозі, і на переговорах із представниками усіх гілок влади, аби показати суспільству, що у нього є захисники прав працюючих.

      В Україні зараз склалася ситуація, коли власники підприємств занижують вартість праці своїх працівників. Так, якщо частка витрат на оплату праці в Європі становить близько 60% ВВП країни, то у нас цей показник – 25%. Це якщо вірити статистичним даним.

      Ми розуміємо, що адміністративні інструменти впливу на ринок – ризиковані. Набагато правильніше забезпечити стабільне економічне зростання. І тоді зарплати будуть зростати слідом за зростанням продуктивності. Та це робота на майбутнє: і профспілок, і роботодавців, і влади загалом.

      Саме робота, а не популістські гасла. Бо саме зараз, коли на вимогу профспілок підвищили МЗП, до «переможного руху за народне щастя» раптом почали приєднуватися політичні сили. Причому різного спрямування, не лише опозиційні. Кожному хочеться заявити про свою перемогу в турботі про людей. Профспілки ж будуть відстоювати свої позиції.

     Профспілки за справедливу систему оцінювання праці у країні. Подобається це комусь чи ні, але до справедливої системи ми ще не підійшли. Зроблено лише перший крок. Він не може бути останнім і заключним.

За матеріалами газети "Профспілкові вісті", №49 8.12.2016р.

 
Засідання Президії ЦК Профспілки

         7 грудня 2016 року відбулося виїзне засідання Президії ЦК Профспілки на базі санаторію "Жовтень".

                                 DSC05147  DSC05144

       Ключові питання, які були розглянуті на засіданні Президії ЦК Профспілки, це: основні завдання колдоговірної роботи на 2017 рік, бюджет ЦК Профспілки на 2017 рік та план основних заходів ЦК Профспілки на 1-е півріччя 2017 року.

       Крім того, заслухано голів Миколаївського обкому Профспілки Начинову С.О. про практику роботи обкому щодо посилення мотивації профспілкового членства та Харківського обкому Профспілки Тимченка М.Т. щодо дотримання статутних вимог у питаннях повноти сбору та відрахувань профспілкових внесків.

       Президією прийнято відповідні постанови.

       На засіданні були присутні представники Мінрегіону: Хоцянівська Н.В. - директор департаменту економіки систем життєзабезпечення та  Корчак Д.В. - директор департаменту систем життєзабезпечення на житлової політики, які розповіли про теперішній стан житлово-комунального господарства України та про позвиток галузі у подальшому, а також відповіли на ряд запитань членів Президії.

      На заході голова ЦК Профспілки О.Романюк вручив нагороди декільком членам Президії за досягнення у профспілковій роботі.

     DSC05154        DSC05169       DSC05164    DSC05161         DSC05159

 
Участь членів Профспілки у Всеукраїнській акції профспілок

                                  Члени Профспілки взяли участь у Всеукраїнській акції профспілок 8 грудня 2016 року.

            
        DSC05171  DSC05182

                  DSC05185   DSC05188

 
8грудня - Всеукраїнська акція профспілок

video_8_Всеукраїнська акція профспілок  

 Вимоги профспілок до Верховної Ради і Уряду України:

Встановити з 1 січня 2017 року мінімальну заробітну плату на рівні реального прожиткового мінімуму, розрахованого на базі оновленого «споживчого кошика» - 3200 грн, забезпечити відповідні видатки у Державному бюджеті-2017.  

Вжити конкретні дії для розвитку ефективного, конкурентоспроможного національного виробництва. Зменшити податкове навантаження для малого та середнього підприємництва з метою його збереження.

  1. Знизити ціну на природний газ, тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня з урахуванням платоспроможності громадян, забезпечити прозорість і контроль за ціноутворенням.

  2. При реформуванні оплати праці забезпечити справедливий розподіл результатів праці, запровадити галузеві стандарти оплати праці, дотримання конвенцій МОП, Європейської соціальної хартії. Вилучити із законопроекту № 5130 норми щодо звуження гарантій оплати праці, стипендіального і пенсійного забезпечення, втручання в автономне право сторін визначати умови оплати праці.

  3. Забезпечити в Держбюджеті-2017 кошти для встановлення І тарифного розряду ЄТС у розмірі, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати та відповідне фінансування праці 3 млн працівників бюджетної сфери.

  4. Не допустити руйнування системи стипендіального забезпечення - стипендію кожному встигаючому студенту.

  5. Для ліквідації заборгованості із заробітної плати невідкладно ухвалити законодавчі акти, спрямовані на посилення захисту економічних прав працівників, заснування спеціальної «гарантійної установи виплати боргів», відповідно до європейської практики і конвенцій МОП.

  6. Повернути до 1 січня 2017 року десяткам тисяч працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, безпідставно скасоване право на достроковий вихід на пенсію (Списки № 1 і № 2).

  7. Забезпечити у 2017 році підвищення мінімальної пенсії з урахуванням фактичного прожиткового мінімуму, провести осучаснення раніше призначених пенсій, скасувати існуючі обмеження на їх виплату для осіб, які продовжують працювати.

  8. Повернути у 2017 році працівникам право на санаторно-курортне лікування та дитяче оздоровлення за рахунок коштів соцстрахування. Ухвалити на поточній сесії законопроект № 2245.

  9. Не допустити руйнації і комерціалізації охорони здоров'я, закриття закладів та звільнення працівників, порушення конституційного права громадян на доступну медичну допомогу.

Профспілки вимагають від влади і бізнесу створення умов для повної і продуктивної зайнятості працездатного населення, забезпечення гідного життя працюючих та членів їх сімей, соціального захисту пенсіонерів, ветеранів, студентів.

Профспілки закликають Уряд та роботодавців до дієвого соціального діалогу з профспілками з метою кардинального підвищення з 1 січня 2017 року оплати праці та впровадження європейських соціальних стандартів.

 
ВРУ прийнято Закон

logo_zak_Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

           6.12.2016

        Законом внесено зміни до законодавчих актів стосовно оплати праці, пенсійного забезпечення громадян, сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, діяльності фондів соціального страхування, Національної поліції України, соціального захисту військовослужбовців строкової служби, освіти і порядку забезпечення та виплати стипендій, верифікації та моніторингу соціальних виплат, монетизації пільг тощо.

        Закон прийнято з урахуванням пропозицій Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

5130_

       Проект Закону зареєстровано за №5130.

 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наступна > Кінець >>

Сторінка 66 з 79