Новини
Сайт ФПУ
    FPU_ ВІДСТОЇМО ПРОФСПІЛКОВІ ПРАВА

 Уряд Арсенія Яценюка сповідуючи антисоціальну політику «затягування пасків» Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» у грудні 2014 року вніс зміни, якими визначив, що дія статті 44 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» і статті 250 Кодексу законів про працю України та інших законодавчих актів, що стосуються соціального захисту громадян, застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов’язкового соціального страхування.

Тобто норма прямої дії, передбачена вказаними статтями законів, в частині обов’язку власника або уповноваженого ним органу відраховувати кошти первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективними договорами та угодами, але не менше ніж 0,3 відсотка фонду оплати праці має застосовується на розсуд Уряду відповідно до порядку, затвердженому ним.

         Тому профспілки вимагають від Парламенту під час розгляду законопроекту про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України № 9084 у другому читанні, внести правку, якою скасувати зміни до Бюджетного кодексу, прийняті за часів Уряду А.Яценюка, і щоб норми статті 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та статті 259 Кодексу законів про працю України запрацювали на пряму та були обов’язковими для всіх роботодавців незалежно від сфери їх діяльності.

 
Навчальний семінар
LOGO_Навчальний семінар у Чернігові

21 листопада Чернігівський обласний комітет Профспілки спільно з департаментом житлово-комунального господарства облдержадміністрації провели навчальний семінар профактиву, в програмі якого домінували теми роботи профкомів в умовах реформування житлово-комунальної сфери, утворення об'єднань територіальних громад. 

Обговорювався також проект Положення про первинну профспілкову організацію, розроблений фахівцями ЦК Профспілки і який має розглядатися на черговому засіданні Президії ЦК Профспілки.

В семінарі окрім голови обкому Профспілки В.Сальникова взяли участь голова ЦК Профспілки О.Романюк, керівник профільного департаменту Чернігівської ОДА Л.Борсук та зав. відділом з правової роботи Харківського обкому Профспілки А.Алтухова.

У виступах Л.Борсук дала розгорнуту інформацією щодо впровадження Закону України «Про житлово-комунальне господарство», а А.Алтухова розповіла про комплексні заходи Держпраці, Державної фіскальної служби України, Пенсійного фонду України, Нацполіції, інших центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, спрямовані на детінізацію занятості та доходів населення. Також А.Алтухова відповіла на чисельні запитання слухачів з інших актуальних питань.

О.Романюк поінформував учасників семінару про перспективи розвитку житлово-комунального господарства в умовах децентралізації влади, соціальний діалог, укладення галузевих угод з профільними міністерствами, роботодавцями та іншими відомствами.

У своєму виступі він розповів також про позицію та роботу ЦК Профспілки щодо вдосконалення цінової та тарифної політики, про співпрацю з цих питань з Мінрегіоном України, а також про принципову позицію Профспілки відносно нагальності зниження ціни на природний газ, оскільки абсолютно необґрунтоване рішення Уряду з даного питання призводить до ланцюгової реакції підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та цін на товари і продукти харчування.

В процесі семінару відбувся також обмін думками щодо підвищення активності членів Профспілки та іі виборних органів, дотримання організаційної та фінансової дисципліни.

            О.Романюк відповів на запитання учасників семінару стосовно співпраці з обєднаннями роботодавців ЖКГ, перспектив соціального страхування, збереження майна профспілок, внесення змін до законодавства про профспілки, відновлення Будинку профспілок тощо.

 
Сайт ФПУ
   FPU_Умовам праці - європейський рівень, детальніше
 
Пропозиції ЦК Профспілки щодо внесення змін до ПКУ

   LOGO_ На початку листопада п.р. ЦК Профспілки звернувся до ФПУ з пропозиціями щодо внесення змін до Податкового кодексу України у зв"язку з нагальністю врегулювання питання оподаткування доходів фізичних осіб при наданні послуг з оздоровлення та відпочинку членам профспілок.

   16 листопада п.р. ФПУ надала відповідь, в якій повідомила про розгляд зазначеного звернення ЦК Профспілки й про те, що СПО об"єднань профсплок з цього питання звернулося до Державної фіскальної служби України.

     Тексти листів ЦК Профспілки та СПО  додаються: 

__1  __2

____1   __20001

    Одночасно ФПУ у своєму листі повідомила, що після отримання роз"яснень від Державної фіскальної служби України, за необхідності, буде зініційовано зміни до Податкового кодексу України.

   

 
EPSU
   untitled_ AGS - ЄС має зробити більше для підвищення інвестицій та заробітної плати
Обкладинка

      Коментуючи сьогоднішній огляд річного огляду Європейської комісії, Катя Лехто-Комулінен, заступник Генерального секретаря Європейської конфедерації профспілок (ETUC), заявила:

"ЄС ще рано відзначати кінець кризи. Справа в тому, що загальний обсяг інвестицій та загальна кількість працюючих досі залишаються нижче докризового рівня. Забагато нових робочих місць - неповний робочий день, тимчасовий або нестабільний, а рівень бідності в роботі не зменшився.

"Існує потреба у фіскальному просторі для збільшення інвестицій саме у сферах, які Комісія правильно визначила для впровадження європейського стовпа соціальних прав, для подолання бідності, підвищення кваліфікації та зменшення нерівності, включаючи розрив між чоловіками та жінками".

"Ми вітаємо комісара Тіссена з визнанням довгострокової проблеми заробітної плати, яка більше не призведе до підвищення продуктивності праці, і з нетерпінням чекаємо на економічні рекомендації в наступному році, щоб усунути перешкоди на шляху до справедливого підвищення заробітної плати. Зокрема, ми очікуємо заходів для забезпечення галузевих колективних переговорів у кожній державі-члені".

Щорічний огляд зростання ЄС повинен активніше стимулювати зростання інвестицій і заробітної плати.

 
Солидарность
  DSC05803 У Польщі проходить загальнонаціональна акція протесту соцпрацівників, детальніше
  
 
СТРАНА.ua

logo_.ua До і після Майдану. Як змінилися ціни, зарплати і рейтинги України після 2013 року, детальніше

                               Кількість шкоди, заподіяної Україні останнім часом, величезна, детальніше

                   Технології повністю змінять наш світ вже до 2025 року, детальніше

 
Сайт ФПУ
   FPU_ До Дня Гідності і Свободи Будинок профспілок у Києві відчинив двері, детальніше
 
День Гідності і Свободи

    _ УКРАЇНА ВІДМІЧАЄ ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ

       День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Завдяки цим подіям ми, українці, дорогою ціною, отримали шанс змінити націю, змінити на краще майбутнє нашої держави. 

 
Сайт ФПУ
ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ ЖОВТНЯ 2018 РОКУ          FPU_

    21 листопада 2018

  ен7676

  Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах жовтня 2018 року у розрахунку на місяць на одну особу становив:

  -          з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору  3 770,81 грн. (без урахування платежів – 3 285,14 грн.);

  -          для дітей віком до 6 років – 3 122,58 грн.;

  -          для дітей віком від 6 до 18 років – 3 835,05 грн.;

  -          для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства – 4 221,32 грн. (без урахування платежів - 398,16 грн.);

  -          для осіб, які втратили працездатність – 2 765,86 гривні.

   Таким чином, законодавчо встановлений на жовтень 2018 року (1777 грн.) прожитковий мінімум занижено у 2,1 рази порівняно з його фактичним розміром або на 1 994 грн., а для працездатної особи (1841 грн.) - у 2,3 рази або на 2 380 грн.

  Департамент з питань бюджету та оплати праці апарату ФПУ

   

   
  << Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

  Сторінка 3 з 138