Новини
Підсумки Всеукраїнського конкурсу на кращій колдоговір

3 липня п.р. на засіданні Президії ФПУ підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір за 2011-2012 роки.

Серед переможців конкурсу – підприємства нашої Профспілки.

У номінації «Кращий колективний договір у сфері житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення» визнано переможцями:

Комунальне підприємство «Оболонь-ліфтсервіс», м. Київ;

Міське комунальне підприємство «Дніпропетровські міські теплові мережі», м. Дніпропетровськ;

Комунальне підприємство «Макелектротранс» Макиївської міської ради Донецької області, м. Макиївка.

Підприємства-переможці нагороджено дипломами, а їх первинні профспілкові організації – знаком ФПУ «За кращий колективний договір».

Згідно з прийнятою постановою Президії ФПУ головам первинних профспілкових організацій-переможцям конкурсу виплачується премія в розмірі середньомісячної заробітної плати в економіці за попередній рік – 3 тис. гривень.

 
Схвалено Угоду між ФПУ та «Асоціацією міст України"

 

На засіданні Президії ФПУ, яке відбулося 3 липня п.р., схвалено текст Угоди про співпрацю між Федерацією професійних спілок України та Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та доручено Голові ФПУ Кулику Ю.М. підписати Угоду.

Варто зазначити, що пропозиції ЦК Профспілки до проекту цієї Угоди, зокрема щодо включення нормативів у сфері житлово-комунального господарства. до проекту переліку державних соціальних нормативів, який запропоновано розробити та затвердити з метою планування обґрунтованих бюджетів, фондів оплати праці, інших соціальних видатків громад і регіонів, враховано.

 
Світовий банк профінансує модернізацію українського ЖКГ

Світовий банк профінансує модернізацію українського ЖКГ  докладніше>> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/svtovij-bank-profnansuje-modernzacju-ukrajinskogo-zhkg-33468

 
Тарифи ЖКГ попали під контроль уряду

Тарифи ЖКГ попали під контроль уряду докладніше >

http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/tarifi-zhkg-popali-pd-kontrol-urjadu-33458

 
Мінрегіон перевірить тарифи ЖКГ

Мінрегіон перевірить тарифи ЖКГ  докладніше>

http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnregon-perevrit-tarifi-zhkg-33449

 
Виїзне засідання колегії Мінрегіону

       27 червня 2013 року у м. Львів у залі засідань Львівського національного університету «Львівська політехніка» відбулося виїзне засідання колегії Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 Зі вступним словом виступили т.в.о. Міністра Григорій СЕМЧУК, віце-прем’єр-міністр України Олександр ВІЛКУЛ, голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор ШЕМЧУК, Львівський міський голова Андрій САДОВИЙ.

Основне питання, яке розглянуто на колегії - впровадження енергоефективних технологій у житлово-комунальному господарстві. Прийнято відповідні рішення.

Члени колегії також ознайомилися з водопровідною станцією «Сокільники».

 
Законопроект №2440 "Про ринок житлово-комунальних послуг"

Законів, що фундаментально змінюють правила гри на житлово-комунальному ринку, Верховна Рада не приймала вже три роки. Останнім був закон № 2479-VI «Про держрегулювання у сфері комунальних послуг», прийнятий парламентом у червні 2010 року. На виконання його норм був створений галузевий регулятор - Нацкомпослуг, - а тарифи на централізоване водопостачання, водовідведення, виробництво, транспортування та постачання теплової енергії знайшли нового «господаря».  

У березні поточного року група нардепів фракції ВО «Батьківщина» на чолі з її лідером Арсенієм Яценюком зареєстрували законопроект № 2440 «Про ринок житлово-комунальних послуг». Документ орієнтований на радикальну зміну механізмів роботи у сфері надання житлово-комунальних послуг (ЖКП) жителям окремих будинків або комплексів будівель, в тому числі, послуг з управління будинками і утримання будинків та прибудинкових територій.

Розробники нового документа позначили дев'ять цілей, на реалізацію яких він спрямований. Основними є розмежування функцій управління і держрегулювання на ринку ЖКГ, створення нових механізмів залучення бюджетних та позабюджетних коштів та забезпечення участі громадськості у діяльності Нацкомпослуг. Але, по суті, ключових нововведень проектом вноситься всього п'ять:

1.Передбачається, що комунальним багатоквартирним фондом, в якому не створені об'єднання співвласників або житлові кооперативи, будуть керувати професійні компанії, так звані, управдоми.

2. Усі повноваження з тарифного регулювання запропоновано передати Нацкомпослуг. 

3. Проектом заборонено встановлювати тарифи нижче економічно обгрунтованого рівня, тобто, які не покривають витрати на виробництво і постачання послуг.

 4. Документом пропонується закріпити обов'язкові нарахування всіх сплачених за спожиті послуги коштів виключно на спецрахунки в уповноваженому банку.

 5. Проектом вводиться обов'язкове страхування майна та відповідальності житлово-комунальних підприємств, а також запроваджується Фонд розвитку житлово-комунального господарства, наповнювати який в тому числі будуть самі ж мешканці квартир.

На думку авторів законопроекту  їх ініціатива дозволить вивести галузь ЖКГ із системної кризи.

Заслуговує уваги і норма проекту про зміну порядку формування членів Нацкомпослуг. Зараз 7 членів Комісії, включаючи голову, призначаються Президентом. Проектом планується ввести восьмого представника. При цьому встановлюється квота з 4 місць для Асоціації міст України, а голову запропоновано обирати на першому засіданні.

Однією з ключових норм законопроекту є відновлення мораторію на стягнення пені з громадян за невчасну оплату ЖКП - з 1 січня 2013 року, тобто, фактично, заднім числом. Це пояснюється тим, що в Україні далеко не всі мешканці квартир мають можливість платити вчасно. Станом на 1 травня 2013 року, за даними Держстату, розмір боргів по зарплаті в Україні становив 1,1 млрд грн. Як відомо, мораторій, що діяв з 1996 року, був скасований парламентом ще в 2011 році. Однак пеня не нараховується, оскільки її розмір не визначений законодавчо.

 У законопроекту є шанси на прийняття після доопрацювання. За оцінкою парламентських експертів, пропозиції щодо удосконалення розрахунків у сфері ЖКП заслуговують уваги, оскільки сьогодні схожі моделі розрахунків за спожиті послуги застосовуються в сферах газо- і електропостачання.

За матеріалами ІА «Україна комунальна»


 
28 червня -День Конституції України

28 червня – День Конституції України.

_

Вітаємо з державним святом – Днем Конституції України!

 
Указ Президента України №350/2013
      Президент України В.Янукович ввів в дію рішення РНБО від 25.04.2013р. щодо забезпечення населення якісною питною водою докладніше>>

http://president.gov.ua/documents/15827.html

 
Роз"яснює Мінрегіон

Мінрегіон роз’яснює ситуацію щодо погашення заборгованості з різниці в тарифах детальніше

http://minregion.gov.ua/news/898/

 
<< Початок < Попередня 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Наступна > Кінець >>

Сторінка 138 з 156