Новини
Спільний лист до Прем"єр-міністра України

29.05.2014 року спільним листом до Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. з проблем виведення індустріальної та інфраструктурної галузей з кризи звернулися в.о. Голови ФПУ Г.В.Осовий, Голови профспілки працівників громадського обслуговування України (О.І.Романюк), автомобільного транспорту та шляхового господарства України (О.Т.Хмарний), будівництва і промисловості будівельних матеріалів України (В.М.Андрєєв).

У листі йдеться про те, що критична соціально-економічна ситуація в країні, яка склалася з багатьох причин, може бути вирішена шляхом раціонального та цільового інвестування коштів, які Україна почала отримувати від міжнародних інвестиційних фінансових інституцій.

Одним з головних напрямків капіталовкладення, здатних зробити вітчизняну економіку конкурентоздатною та продуктивною, є розвиток інфраструктури. Важливість розвитку, а в деяких регіонах і відновлення, інфраструктурного комплексу обумовлюється тим, що такі його складові, як житлово-комунальне господарство, будівництво транспортних шляхів, розвиток газотранспортних систем та альтернативних джерел енергії, належать до стратегічно важливих напрямків економічної діяльності держави і національної безпеки.

Міжнародна практика дає змогу зробити висновок, що капіталовкладення в інфраструктурний розвиток забезпечують множинний ефект, який проявляється у якісних та доступніших суспільних благах для населення, створенні нових робочих місць, у тому числі у суміжних галузях, заощадженні ресурсів, збереженні довкілля та упередженні екологічних і техногенних катастроф (аварій), зменшенні витрат води та тарифів на житлово-комунальні послуги. Разом з тим надзвичайно важливим є зменшення залежності України від імпорту енергоносіїв і інших гостродефіцитних елементів, шляхом приросту власних запасів корисних копалин. Для ефективності роботи більшості підприємств паливно-енергетичного комплексу, будівництва, хімічної промисловості, АПК і інших потрібна вітчизняна мінерально-сировинна база. Можливість її розширення та зміцнення є в надрах держави, але потребує цілеспрямованого розвитку.

Використання коштів міжнародних фінансових інституцій не лише для стабілізації фінансового сектора, а й для модернізації інфраструктури, дасть поштовх до відродження та розвитку вітчизняної промисловості, будівельної та дорожньої галузей, створення нових робочих місць та зростання платоспроможності населення, що у свою чергу, забезпечить збільшення внутрішньої платоспроможності на ринку, наповнення державного та місцевих бюджетів. Наприклад, кожна гривня, інвестована державою в іпотечне кредитування, залучає ще п’ять гривень коштів від населення.

Саме тому Федерація профспілок України запропонувала визначити розвиток інфраструктури пріоритетним напрямком для державних інвестицій та запровадження нових проектів. При цьому замовлення на виконання робіт у цій сфері повинно здійснюватися із застосуванням відкритих тендерних процедур та пріоритету для вітчизняних підприємств та організацій.

Одночасно запропоновано до визначення пріоритетних напрямів кредитних ресурсів долучити представників ФПУ, як найбільшої представницької громадської організації.

У листі висловлено сподівання на підтримку позиції ФПУ.

Варто зазначити, що ініціатором цього листа-звернення є голова ЦК Профспілки О.І.Романюк.

 
9-й Конгрес ЄФПОО

20-23 травня 2014 року в Тулузі (Франція) відбувся 9-й Конгрес Європейської Федерації профспілок громадського обслуговування (ЕФПОО), самого чисельного європейського галузевого об'єднання профспілок.

Конгресу проходив під девізом - «Наша Європа: Соціальна справедливість. Громадське обслуговування. Зайнятість для всіх ».

Участь у засіданні Конгресу взяла делегація від профспілок України - членів ЕФПОО, у складі якої взяв участь голова ЦК Профспілки Олексій Романюк.

            r1     r2

Засідання почалося з привітального слова Генерального секретаря ЕФПОО Кароли Фішбах-Піттель, в якому вона привітала делегатів Конгресу, зазначивши, що він проходить в особливо складному для Європи політичному контексті, де пріоритетом є політика жорсткої економії, послідовно проводиться європейськими інститутами.

Карола Фішбах-Піттель, кажучи про цілі Конгресу, повідомила, що мета його-розробити для Європи такий політичний сценарій, в якому упор буде зроблений на інвестування в людей, створення гідних робочих місць і забезпечення якісних послуг громадського користування. Таким чином, поставлено завдання дати визначення «Нашої Європи», сформулювати бачення більш соціально-орієнтованої Європи, бачення гідної праці і якісних послуг громадського користування, а також бачення профспілок про право трудящих на ведення колективних переговорів по всій Європі.

У ході засідання Конгресу були обговорені всі поставлені на розгляд питання. Крім того, за пропозицією делегатів від України, було прийнято Заяву Конгресу про ситуацію і шляхи виходу з кризи в Україні, яку направлено урядам України, Росії, США, а також європейським установам і міжнародним організаціям, таким як ОБСЄ та ООН.

У своєму виступі Олексій Романюк, вітаючи делегатів Конгресу від усіх профспілок України, які є членами ЕФПОО, подякував за підтримку Заяви щодо України, за фінансову допомогу з відновлення зруйнованого Будинку профспілок у м. Києві.

В основному виступ О.І.Романюка було акцентовано на проекті Резолюції щодо якісного громадського обслуговування, прийняття якої важливо не тільки для Європи, але і для України. Були озвучені конкретні пропозиції до цієї Резолюції.

На Конгресі відбулися вибори Президента, Генерального секретаря та внутрішніх аудиторів ЕФПОО. Були також обрані члени Виконавчого комітету.

Президентом обрано Аннелі Нордстром (Швеція, профспілка Kommunal), а Генеральним секретарем – Ян Віллем Гудріан (до цього часу обіймав посаду заступника Генерального секретаря).

Більш докладно про засідання Конгресу читайте в червневому номері галузевої газети «Вісті Профспілки життєзабезпечення».

 

 
Фахова нарада у ФПУ

22 травня ц.р. у Федерації профспілок України відбулася фахова нарада членів Колегії по роботі над реалізацією положень Цільової програми ФПУ «За якісне та доступне громадське обслуговування», на якій обговорено стан її виконання та подальші консолідовані дії. У нараді взяв участь заступник голови ЦК Профспілки А.А. Кулеша.

А.А.Кулеша поінформував присутніх про V Пленум ЦК Профспілки, який відбувся 10 квітня ц.р., оскільки на ньому як основне було розглянуто питання про участь профспілкових організацій Профспілки в кампанії «За якісне та доступне громадське обслуговування» та посилення соціальної захищеності спілчан. За дорученням Кабінету Міністрів України, Мінрегіоном України опрацьовуються пропозиції, внесені учасниками Пленуму.

Враховуючи нагальність питання щодо доступності для всіх верств населення якісних послуг громадського обслуговування та забезпечення прав працівників цих галузей на достатній рівень життя, необхідність поліпшення технічного та фінансового стану підприємств громадського обслуговування, на нараді було запропоновано доопрацювати та актуалізувати раніше підготовлений проект постанови про якісне громадське обслуговування (очікувався розгляд питання на Раді ФПУ у минулому році) та у III кварталі ц.р. винести це питання на засідання Президії ФПУ.

 

 
Вітання Максименка Ю.П. з ювілеєм

 

ШАНОВНИЙ ЮРІЮ ПЕТРОВИЧУ! 

 

Президія Центрального комітету профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України щиро вітає Вас із славетним ювілеєм

75-річчям від дня народження!

_Makc

                Сьогодні ми маємо нагоду висловити щиру подяку Вам за Вашу сумлінну, плідну працю на користь людям, за відданість своїй справі, підвищення ролі і результативності роботи Українського Товариства глухих. Очолюючи багато років Центральне правління УТОГ, Ви завжди докладали багато зусиль для збереження підприємств, робочих місць, соціальної сфери Товариства.

                Завдяки Вашій активній життєвій позиції, вмілому керівництву, невтомній діяльності із забезпечення функціонування системи УТОГ, люди з вадами слуху відчувають себе повноправними членами українського суспільства.

Це свідчить про Вашу людяність, щирість Вашого серця, Ваш багатий досвід роботи з людьми.

Ми від щирого серця бажаємо Вам, щоб тепло та затишок родинної оселі надійно захищали Вас від життєвих негараздів, щоб міцне здоров’я та достаток були постійними супутниками.

Нехай доля щедро обдаровує Вас радісними та щасливими подіями, а на життєвому шляху примножуються вірні та надійні друзі!

 

З великою повагою

Голова ЦК Профспілки України                              О.І.Романюк

 
ІА Україна комунальна
   ІА Україна комунальна: "ЖКГ за кордоном: споживацький рай чи шалені умови" детальніше

http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zhkg-za-kordonom-spozhivackij-raj-chi-shalen-umovi--37413

 
Вітання голови ЦК Профспілки з Днем Перемоги 9 Травня

Дорогі друзі, шановні ветерани!

 

     Щиро вітаю Вас з великим всенародним святом – Днем Перемоги, його 69-ю річницею!

 

peremoga

 

       Ветеранам війни, фронтовикам, дітям війни зичу міцного здоров’я, бадьорості й благополуччя. А тим, хто, на щастя, не зазнав воєнного лихоліття, окрім того, що побажав, – розуміння, усвідомлення неоціненного подвигу мільйонів людей, котрі перемогли фашизм і, часто ціною власного життя, подарували світові мир і майбутнє.

       Страждання, мужність, сила й звитяга нашого народу в роки Великої вітчизняної війни, громадян інших країн, яких також не оминула Друга світова, – явища унікальні, котрі мало з чим можна порівняти. Так само, як і безмежну радість у поєднанні з болем і сумом – 9 травня 1945-го.

       Пам’ять про ті події має робити нас благороднішими, сильнішими, мудрішими. Нехай ніколи не згасне у наших душах вічний вогонь вдячності й відповідальності перед полеглими й живими ветеранами за те, що ми є господарями на своїй землі.

       Тож будьмо гідними цієї значущої події світового значення, її життєстверджуючих завоювань! Спираючись на історичний досвід, не дамо жодного шансу неофашизму, що нині активно підіймає голову і у нас, і у багатьох країнах Європи. Усім своїм життям, яким ми зобов’язані великій Перемозі, добрими справами захищаймо та зберігаймо мир і спокій в Україні, чисте блакитне небо над нашою планетою! Зі святом Перемоги!

 
ВІТАННЯ ГОЛОВИ ЦК ПРОФСПІЛКИ З ПЕРШОТРАВНЕМ

1398763051_1mayВІТАЄМО ЗІ СВЯТОМ МИРУ, ПРАЦІ, СОЛІДАРНОСТІ!

                                                                                                                         Дорогі друзі, колеги, спілчани!

     Сердечно вітаю усіх з Першотравнем! Цей День віншує Трудівника, людину, яка своєю чесною, самовідданою працею збагачує, удосконалює й прикрашає світ! Це свято миру і єднання трудящих багатьох країн, їх солідарності й взаємопідтримки у справі захисту своїх прав і свобод. Бажаю усім міцного здоров"я й довголіття, сімейного благополуччя та особистого щастя, бадьорості духу й віри у наш світлий завтрашній день! Нехай перші дні травня додадуть вам наснаги і оптимізму, подарують натхнення для якнайкращого втілення у життя усіх ваших шляхетних планів і задумів!

                                                                                                                                          О. І. Романюк, Голова ЦК Профспілки 

 
Благодійний фонд "Відродження Будинку профспілок"

По краплі ми зберемо океан,

що необхідний для відновлення Будинку профспілок

 

Будинок профспілок, знищений вогнем у ніч з 18 на 19 лютого, постраждав найбільше серед будівель міста Києва під час Революції кінця 2013 – початку 2014 років, позаяк це був штаб протестувальників. Для його відновлення 27 березня Федерація профспілок України створила Благодійний фонд. Безумовно, обсяг коштів, що необхідно витратити на відбудову, – доволі велика сума, допомогти зібрати яку проситимемо кожного члена профспілки, громадян України, кожного протестувальника, який прожив із нами пліч-о-пліч три місяці. Разом із тим ми звернемося до держави, аби вона в цій важкій фінансовій та економічній ситуації допомогла відновити Будинок профспілок. Кожен, хто пожертвує навіть одну гривню, щодня бачитиме прогрес у відбудові головної будівлі профспілкової громади. Відновимо нашу будівлю – відновимо нашу країну!

 

Благодійний фонд «Відродження Будинку профспілок» створений нещодавно, 27 березня 2014 року, для того, щоб профспілки у максимально короткий час повернулися у Будинок профспілок, що розташований на Майдані Незалежності, 2.

Створення Фонду необхідне для того, щоб сконцентрувати плани і зусилля у справі відродження Будинку. Зусилля у вигляді коштів, зусилля у вигляді тих, хто безпосередньо працюватиме над відбудовою, зусилля у вигляді введення будівлі в експлуатацію у найближчий час.

Основна мета Благодійного фонду «Відродження Будинку профспілок» – збір коштів, розроблення плану відбудови споруди, виконання будівельних робіт настільки прозоро, наскільки це тільки можливо з тим, щоб усі мали змогу переконатися, що немає жодних ко- рупційних схем. Профспілки відкрито та чесно відновлюватимуть свій Будинок.

Як бачимо, стан будівлі залишає бажати кращого. Члени Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України з Науково-дослідного інституту будівельних конструкцій на замовлення Федерації профспілок України провели попередню експертизу. Слід наголосити, і про це мають знати всі члени профспілок, що відновити Будинок профспілок можна, це абсолютно реально, до того ж за вельми недовгий час за наявності відповідних умов і бажання. Звісно, роботи багато, але це не будівництво космодрому Байконур. Що стосується точної вартості відбудови, то вона буде відома лише після затвердження проекту відновлення об’єкта.

За словами в.о. Голови Федерації профспілок України Григорія Осового, перші кошти, адресовані на відновлення споруди, надійшли ще до створення Благодійного фонду «Відродження Будинку профспілок» у березні. Разом із тим триває збір коштів у Європі, зокрема допомагають шведські профспілки, у тому числі за закликом Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, Профспілки працівників державних установ України та інших членських організацій Федерації професійних спілок України. Так, Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України запросила Інтернаціонал будівельників у червні відвідати Київ, аби на власні очі побачили стан справ щодо зруйнованої споруди і вже на глобальному рівні розгорнути кампанію збору коштів.

Слід зрозуміти, що всередині країни ми не зберемо достатньо коштів для відновлення Будинку профспілок. Варто наголосити, що чимало міжнародних профспілкових об’єднань, зокрема Міжнародна конфедерація профспілок, профспілки Швеції, Ірландії, Бельгії, Міжнародна Федерація металістів, Міжнародна Федерація робітників будівельної та деревообробної промисловості, Міжнародна Федерація працівників державних установ і громадського обслуговування зараз запитують, чим конкретно вони можуть допомогти. Кожна з наших членських організацій ФПУ має шукати допомогу за кордоном. Так, обласні організації профспілок Львівщини та Волині мають гарні контакти з профспілками Польщі, Білорусі. По краплі ми зберемо океан, що необхідний для відновлення Будинку профспілок.

Я впевнений, що моя ключова роль як директора Благодійного фонду «Відродження Будинку профспілок», обраного на громадських засадах, – допомогти Федерації профспілок України наповнити Фонд і, хочу наголосити, прозоро, цілеспрямовано та ефективно скерувати зібрані кошти за безпосереднім призначенням.

Будинок профспілок – це майданчик для соціального діалогу, тут проводяться заходи загальнонаціонального характеру, спрямовані на соціально-економічний захист працівників.

Наразі вже завершено підготовку документів для реєстрації Благодійного Фонду «Відродження Будинку профспілок», за що я вдячний професіоналам із Федерації професійних спілок України. Невдовзі завершиться реєстрація Фонду, і ми зможемо повідомити громаді номер рахунку, на який можна переказувати кошти.

Хочу звернутися до всіх читачів «ПВ», 5-10 гривень, що кожен може перевести на рахунок, безумовно, допоможуть. Навіть гривня зрушить процес відновлення головної будівлі великої профспілкової громади. Люди мають перемогти інертність свого страху стосовно того, що все втрачено і Будинок спілок остаточно знищено. Цей страх – безпідставний. Будинок профспілок будувався руками працівників Укрпроф- ради у 80-х роках, які потім там і працювали. Будинок профспілок будувався руками профспілкових працівників і зараз буде відновлений також руками спілчан для того, щоб туди мав доступ кожен член профспілки. Його відновлення вкрай важливе для людини праці.

Василь АНДРЕЄВ,

голова профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, директор Благодійного фонду «Відродження Будинку профспілок», створеного за ініціативою Федерації профспілок України

 
ФПУ: соціальна справедливість, ефективна система оподаткування

НА ЧАСІ

 

УКРАЇНІ ПОТРІБНА СОЦІАЛЬНА СПРАВЕДЛИВІСТЬ!

 

Соціальна справедливість – це загальновизнана цінність сучасного демократичного суспільства, закріплена в документах світової спільноти, зокрема міжнародних пактах ООН. Конституція України визначає, що наша країна є демократичною, соціальною, правовою державою (ст. 1). А отже, її діяльність спрямована на справедливу політику зайнятості, гідну оплату праці, справедливе оподаткування, соціальний захист, підтримку сім'ї та материнства.

Як повідомляє Департамент бюджетної політики та соціального захисту апарату ФПУ, сьогодні в Україні, на жаль, дуже багато несправедливості, що гальмує розвиток держави, породжує невдоволення громадян та численні конфлікти. Профспілки впевнені, що саме ця тотальна несправедливість, корупція, приниження працівників штучно заниженою зарплатою та безправ’ям були першопричиною тих подій, які відбулися й дотепер відбуваються в Україні. Переконані, що для утвердження в Україні соціальної справедливості та досягнення успіхів у запровадженні політики і стратегій, спрямованих на її забезпечення, потрібні консолідовані дії профспілок, роботодавців, органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості. Саме тому минулого року профспілки здійснили цілий комплекс дій, спрямованих на викорінення бідності, підвищення загалом рівня життя усіх верств населення, а також досягнення соціальної справедливості в Україні.

Першим кроком у цій роботі стало підписання соціальними партнерами в лютому 2013 року Декларації соціальної справедливості: гідна праця та соціальний захист.

На реалізацію домовленостей цієї Декларації профспілками проведено глибокий моніторинг та підготовлено проект Національної доповіді щодо стану забезпечення соціальної справедливості в сфері праці.

Серед найбільш вражаючих проявів соціальної несправедливості у сфері праці профспілки виділяють: штучно занижені розміри державних соціальних гарантій, насамперед прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, розшарування населення за рівнем доходів, управління соціальними виплатами «в ручному режимі» на основі «рівня забезпечення прожиткового мінімуму», нерівність в оподаткуванні заробітної плати та інших доходів, заборгованість із заробітної плати, дискримінація в оплаті праці працівників бюджетної сфери, соціальна несправедливість у сфері зайнятості та соціального захисту, пенсійному забезпеченні та загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні, несправедлива тарифна політика на життєво необхідні товари та послуги, масові порушення прав працівників на безпечні і здорові умови праці тощо.

На викорінення цих ганебних явищ Федерацією профспілок України розроблено проект Дорожньої карти спільних дій з подолання соціальної несправедливості у сфері праці, схвалений Президією ФПУ 14 квітня ц. р.

Найближчим часом заплановано проведення зустрічі профспілкового активу з Урядом, де, крім обговорення актуальних проблем сьогодення, планується передати на розгляд Кабінету Міністрів України декілька стратегічних документів, серед яких і проект дорожньої карти подолання соціальної несправедливості у сфері праці.

Також планується запропонувати Уряду щорічно готувати спільно з профспілками та роботодавцями Національну доповідь «Про стан соціальної справедливості в Україні» і, як стартовий варіант, надати Прем’єр-міністру Арсенію Яценюку профспілковий варіант Національної доповіді «Про стан забезпечення соціальної справедливості в Україні».

Маємо надію, що ця доповідь не лише започаткує традицію щорічної підготовки відповідних тематичних документів, а й слугуватиме додатковим орієнтиром у процесі формування економічної та соціальної політики нашої держави.

Тому сподіваємось на солідарну підтримку всіх трудящих в цьому напрямку! Будемо дуже вдячні, якщо ви знайдете можливість зробити свій внесок у побудову соціально справедливої України, долучившись до написання цього документа.

У разі зацікавленості за більш детальною інформацією звертайтесь до департаменту бюджетної політики та соціального захисту апарату ФПУ.

 

Для утвердження в Україні соціальної справедливості та досягнення успіхів у запровадженні політики і стратегій, спрямованих на її забезпечення, потрібні консолідовані дії профспілок, роботодавців, органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості.

ВАЖЛИВО

 

НЕОБХІДНО РОЗРОБИТИ ЕФЕКТИВНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ

 

Значна нерівність і масштабна бідність є однією з кричущих проблем як України, так і інших країн світу, що спричиняє соціальну напруженість і соціальні конфлікти, погіршення криміногенної ситуації в суспільстві, формування політичної нестабільності, збільшення економічних ризиків і зниження інвестиційної привабливості. Все це неминуче сповільнює темпи економічного зростання країни.

За інформацією Департаменту бюджетної політики та соціального захисту апарату ФПУ, величезний розрив у доходах бідних і багатих – один з основних ризиків, з яким світова економіка стикатиметься в найближче десятиліття. Як уважають експерти World Economic Forum, розшарування суспільства може призвести до поширення соціальних протестів і обмежити зростання світової економіки.

За оцінками міжнародних організацій, Україна виявилася на найгірших позиціях міждержавних рейтингів щодо бідності та соціальної нерівності. За даними ООН, за межею бідності в Україні перебуває майже чверть населення. Розрив між доходами багатих і бідних, за інформацією різних експертів, сягнув критичного рівня – близько 40 разів, що становить загрозу національній безпеці держави і соціальній стабільності. Згідно з дослідженнями держуніверситету Державної податкової служби України, бідні громадяни в нашій країні платять в 50 разів більше податків, ніж багаті.

Це свідчить про нагальну необхідність розробити в Україні ефективну систему оподаткування доходів фізичних осіб, яка зупинила б зростання соціальної нерівності серед населення та забезпечила справедливу податкову систему через посилення перерозподіль- чої функції податкової системи.

Зважаючи на наміри Уряду щодо подальшого реформування податкової системи й оновлення чинного Податкового кодексу України з метою його спрощення, Федерація профспілок України підготувала пакет профспілкових пропозицій із податкового реформування для подальшого їх направлення до Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства доходів і зборів та Міністерства фінансів.

У своїх пропозиціях ФПУ акцентує увагу державних органів влади на необхідності закладення в оновленій редакції Податкового кодексу України наступних принципів: забезпечення соціальної справедливості в оподаткуванні (зокрема, шляхом запровадження неоподатковуваного мінімуму доходів громадян; встановлення рівня оподаткування на трудові доходи у вигляді заробітної плати не вище рівня оподаткування доходів від нетрудової діяльності; запровадження знижених ставок ПДВ на соціально значущі товари та послуги) та спрощення податкової звітності.

Реалізація зазначених завдань можлива лише шляхом об'єднання зусиль профспілкових організацій усіх рівнів, адже лише солідарні дії профспілок можуть суттєво вдосконалити загальну філософію податкової системи, забезпечивши її справедливість та перехід на якісно новий рівень.

 

Ефективна система оподаткування доходів фізичних осіб має зупинити зростання соціальної нерівності серед населення та забезпечити справедливу податкову систему через посилення пере- розподільчої функції податкової системи.

 

 
ФПУ "Круглий стіл" 17.04.14

 

ОСНОВНІ НАПРЯМИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ФПУ ТА ЇЇ ЧЛЕНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

 

17 квітня в приміщенні Академії праці, соціальних відносин і туризму Федерації профспілок України відбувся круглий стіл, на якому обговорювалися основні напрями зміцнення ФПУ та її членських організацій. У заході взяли участь провідні фахівці апарату ФПУ, профспілкові лідери всеукраїнських профспілок і науковці.

 Відкрив зібрання заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, який у своєму вступному слові наголосив на тому, що головною цінністю профспілок є людина праці, і для неї профспілки мають удосконалювати свою роботу.

Нинішній круглий стіл – це майданчик, на якому вирішуватимуться болючі питання, що назріли в суспільстві і назрівають у Федерації профспілок, а також обговорюватимуться докорінні зміни, які профспілки могли б винести на широкий загал профспілкового активу.

Перед учасниками круглого столу своїми думками щодо модернізації Федерації профспілок і її членських організацій поділилися ректор Академії праці, соціальних відносин і туризму Сергій Попович, керівник департаменту розвитку профспілкового руху ФПУ Валентина Шевченко, заступник голови Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Волков, директор Навчально-методичного центру Федерації профспілок Волинської області Галина Даниленко, голова Профспілки машинобудівників та приладобудівників України Анатолій Кубраченко, заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Любов Гарбаренко, заступник голови Профспілки працівників вугільної промисловості України Валерій Мамченко, заступник голови Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України

Олександр Рябко, заступник директора Інституту соціального партнерства Юрій Буздуган, доктор соціологічних наук, професор АПСВіТ Світлана Барматова.

У ході обговорення керівник департаменту розвитку профспілкового руху ФПУ Валентина Шевченко наголосила на тому, що в зв’язку з жорстоким наступом влади та бізнесу на права найманих працівників виникла нагальна потреба в формуванні нової стратегії і тактики діяльності профспілок. Валентина Шевченко детально зупинилася на головних причинах, які спонукали ФПУ до напрацювання проекту Стратегії модернізації Федерації профспілок, її членських організацій, а також презентувала структуру майбутнього документа.

Головними проблемами сучасного профспілкового руху, на думку учасників круглого столу, є недостатній соціально-економічний захист найманих працівників; зменшення контролю за безпекою життя і праці; слабка профспілкова єдність і солідарність; постійне скорочення профспілкового членства, а також зниження престижу роботи в профспілках. Тому були сформовані основні стратегічні цілі щодо модернізації роботи профспілок: профспілкова ідеологія, структурні зміни в профспілках, визначення відповідальності за рівнем діяльності профспілок, трансформація функцій профспілок (представницька, захисна, соціальна, коригуюча), забезпечення потенціалу профспілок (організаційний, кадровий, фінансовий).

Під час жвавої дискусії її учасники зазначали, що Федерація профспілок як організація громадянського суспільства довела свою життєздатність. Проте, на жаль, правовий нігілізм, що існує в Україні, інформаційна закритість профспілок віднесли її до тих інституцій, які мають невисокий рівень довіри. Тому одним з головних завдань на сьогодні, наголошували промовці, є просування іміджу профспілок в інформаційному суспільстві. Для цього потрібно насамперед поліпшувати інформаційну роботу з висвітлення діяльності профспілок у засобах масової інформації, створювати систему профспілкових агітаторів, які б працювали безпосередньо в трудових колективах на підприємствах і в організаціях.

Також болючими для профспілок залишаються питання перерозподілу членських внесків, створення страйкових фондів. Учасники круглого столу звернули увагу й на такі проблеми, як виконавча дисципліна у профспілках усіх рівнів, структурні зміни її членських організацій.

Підбиваючи підсумки, Євген Драп’ятий зазначив, що дискусія з обговорення напрямів зміцнення Федерації профспілок України, її членських організацій триває. Узагальнені напрацю- вання ввійдуть до проекту Стратегії модернізації ФПУ та її членських організацій, який буде внесено на розгляд Ради ФПУ з подальшим затвердженням на з’їзді Федерації.

 

Валентина Шевченко,

Керівник департаменту розвитку профспілкового руху апарату ФПУ:

«У зв'язку з жорстоким наступом на права найманих працівників виникла нагальна потреба в формуванні нової стратегії і тактики діяльності профспілок».

 Тетяна РУБАН, «ПВ»

 
<< Початок < Попередня 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Наступна > Кінець >>

Сторінка 138 з 165