Новини
ЗАЯВА ФПУ
П'ятниця, 20 червня 2014, 12:09

_

З А Я В А Федерації профспілок України

Опубліковано: П'ятниця, 20 червня 2014, 11:19

Як стало відомо, керівники самопроголошеної «Луганської народної республіки» вирішили підпорядкувати собі Федерацію профспілок Луганської області.

Під дулами автоматів вони вимагають від членів Президії терміново скликати засідання ФПЛО з вимогою вийти зі складу Федерації профспілок України і перейти у безпосереднє підпорядкування керівництва ЛНР.

У зв’язку з цим ФПУ заявляє, що подібні дії є неприпустимими адже профспілки відповідно до міжнародного і національного законодавства є незалежними у своїй діяльності від будь-яких структур. Працівники підприємств, організацій та установ Луганської області добровільно входять до всеукраїнських профспілок і це їх свідомий вибір.

Крім того лідери так званої ЛНР вдаються до погроз, залякувань і тим самим перешкоджають виїзду членів Ради ФПУ для участі у засіданнях її статутних органів.

ФПУ враховуючи ситуацію, що склалася, буде жорстко реагувати на спроби втручання у діяльність її членських організацій і звернеться до міжнародних організацій і європейських інституцій.

 ІАЦ

 
ІА "Україна комунальна"
Вівторок, 17 червня 2014, 12:13

ІА «Україна комунальна»

17 Червня 2014 p.

 

Володимир Гройсман: 100 днів дій або заяв

Отже, вже минуло більш ніж 3 місяці з дня призначення Володимира Гройсмана на посаду Віце-прем’єра та очільника Мінрегіона. Що вдалося зробити, що залишилось нездійсненим, - з’ясувала «У.К.»

(ВИТЯГ)

Найголовніший аспект діяльності Мінрегіону за 100 днів – це в тому числі відсутність чіткого плану дій, або стратегії виведення галузі ЖКГ з кризового стану. Про те, що не існує нової концепції або програми реформування, навіть не варто згадувати – стан галузі говорить сам за себе: збитки комунальників наразі складають близько 20 млрд грн, приблизно цієї ж відмітки поступово досягають показники кредиторської заборгованості, зокрема, за енергоносії. Щоб змінити ситуацію на краще, та зменшити навантаження на державний бюджет – з ініціативи уряду національні регулятори підвищили тарифи для побутових споживачів на теплову та електричну енергію.

Сплачувати за новими тарифами, які наближають галузь до економічного обґрунтування послуг ЖКГ, громадяни розпочнуть вже з 1 липня. З цього ж дня вони зможуть звертатися і за субсидіями та компенсаціями, порядок надання, яких передбачений постановою уряду №83. Але механізм, закріплений цим документом все ж не достатньо чіткий: люди не розуміють, куди звертатись, чи підпадають вони під пільги та ін. Уряд вже неодноразово заявляв про те, що цей документ буде дороблятись, але поки що про результати такої роботи невідомо. Також невідомо чи є взагалі, а якщо є, то скільки коштів буде витрачено на надання субсидій та компенсації за послуги ЖКГ споживачам, які мають право на її отримання.

Якесь задзеркалля викодить. З одного боку дзеркала - Віце-прем’єр- міністр Володимир Гройсман, який на всіх телеканалах та у всіх ЗМІ розповідає про те, що влада готова змінюватися, що ми и повинні створити таку систему управління державою, яка була б ефективною. З іншого боку – ці всі наміри так і залишаються вже 100 днів гарними гаслами і не більше. Жодного реального наповнення вони не отримали, законопроекти не приймаються, комунікації між Мінрегіоном та більшістю в парламенті не має. Не існує також комунікацій між Мінрегіоном та національним галузевим регулятором. Про це свідчать хід та результати багатьох робочих груп, на яких присутні чиновники Мінрегіону та Нацкомпослуг. Це, мабуть, і є одним з головних недоглядів Мінрегіону.

Тому що реальне робоче місце Міністра – це не телевізійні студії, не шпальти газет, і навіть, не робочий кабінет в Мінрегіоні. Справжнім робочим місцем профільного Міністра в цій галузі має бути комітет парламенту, де є робочий діалог між Міністерством та нардепами, діалога бракує пану Гройсману і з регуляторами, і з облдержадміністраціями. Робочі групи – це експертне середовище, але, якщо це середовище не приносить користі – його створення марне. Втім, все ж таки, зробимо знижку на ситуацію у країні та дуже незначний термін – за сто днів не можна змінити застарілу систему. Реальних дій ми почекаємо ще 100 днів, але чи почекає Україна?

Гліб Лозовський

 

 
ІА "Україна комунальна"
Понеділок, 16 червня 2014, 00:00
     ІА "Україна комунальна" детальніше
 
Міжнародна конференція МОП
П'ятниця, 06 червня 2014, 13:04

Сесія Міжнародної конференції Міжнародної організації праці (28 травня – 12 червня)

         В Женеві проходить 103 сесія Міжнародної конференції Міжнародної організації праці, яка завершить свою роботу 12 червня. У ній беруть участь близько 4 тисяч делегатів від сторони трудящих, роботодавців та урядів 185 країн-членів МОТ, а також представники ФПУ – в.о. Голови ФПУ Григорій Осовий, Голова Профспілки медпрацівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль, Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалі України Василь Андреєв та керівник департаменту міжнародної роботи апарату ФПУ Василь Шилов. У зв’язку і складною фінансовою ситуацією делегація ФПУ відбула до Женеви лише 5 червня. Вже наступного дня заплановано виступ на пленарному засіданні Міжнародної конференції в.о. Голови ФПУ Григорія Осового від трудящих України.

         У цьому році президентом 103-ї сесії Міжнародної конференції праці обрано Даніеля Фунес де Ріоха, делегата від роботодавців Аргентини.

         Конференція обрала віце-президентами Александрос Александріса (урядова сторона) з Греції, Такаакі Сакурада (сторона працівників) з Японії, і Жаклін Муго (сторона роботодавців) з Кенії.

         На відкритті 103 сесії Міжнародної конференції праці Генеральний директор МОП Гай Райдер закликав до справедливої політики міграції і посилення заходів проти примусової праці

         Він також заявив, що «якісні робочі місця - гідна праця - є найважливішим чинником розвитку». Це основна ідея доповіді буде впливати на дискусію під час конференції з питань переходу від неформальної до формальної економіки.

          Райдер у своїй промові зупинився і на «необхідності включити гідні робочі місця і соціальний захист до Порядку денного розвитку ООН після 2015 року.»

 

 
Звернення учасників IV Пленуму ЦК Профспілки розглянуто Мінрегіоном
П'ятниця, 06 червня 2014, 13:01

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України-Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Гройсмана В.Б. від 28.04.2014 Мінрегіоном розглянуто Звернення учасників ІV Пленуму ЦК Профспілки (квітень 2014р.) щодо розвитку галузі житлово-комунального господарства і надано повідомлення про стан та перспективи виконання запропонованих пропозицій.

Докладніше читайте у червневому випуску галузевої газети «Вісті Профспілки життєзабезпечення».

 
Засідання Президії ЦК ПРофспілки
Середа, 04 червня 2014, 12:02

3 червня п.р. відбулося засідання Президії ЦК Профспілки.

   Під час засідання членами Президії розглянуто декілька важливих питань. Одним з основних серед них було питання про проект Стратегії дій галузевої Профспілки, виходячи з реалій сьогодення, з метою посилення мотивації членства в Профспілці. З означеного питання виступив голова ЦК Профспілки О.І.Романюк.

                       DSCN3581    

Проблеми чіткого визначення положень Стратегії дій Профспілки та строків її реалізації, посилення мотивації членства досить активно обговорювалось членами Президії.

             DSCN3574            DSCN3577       

За результатом розгляду цього питання прийнято постанову «Про першочергові завдання галузевої Профспілки щодо посилення мотивації профчленства, виходячи з реалій сьогодення, та напрацювання проекту Стратегії дій Профспілки на перспективу».

На засіданні Президії було заслуховано голову Об’єднаної профспілкової організації підприємства ПАТ «АК»Київводоканал». В.І.Азманова, який розповів про практику роботи Об’єднання первинних профспілкових організації підприємства щодо забезпечення мотивації профспілкового членства. Цей досвід прийнято схвально.

DSCN3572A

Крім того, на засіданні Президії заслухані питання: «Про підсумки виконання галузевих, територіальних угод та колективних договорів за 2013 рік та організацію виконання взятих зобов’язань у 2014 році» та «Про готовність оздоровчих закладів до прийому трудящих та членів їх сімей влітку 2014 року» (доповідач - т.в.о. заст. голови ЦК Профспілки А.А. Кулеша), а також «Про   План основних заходів ЦК Профспілки на II -е півріччя 2014 року», «Про проведення огляду конкурсу на кращу профспілкову організацію щодо роботи з молоддю (доповідач - зав. сектором організаційної роботи ЦК Профспілки О.О.Довга). Прийнято відповідні постанови.

З інформацією про роботу Полтавської обласної організації Профспілки щодо виконання статутних вимог з фінансових питань виступила головний бухгалтер ЦК Профспілки Савлюк А.О. та голова обкому Профспілки Латиш П.М.

         На засіданні голова ЦК Профспілки О.І.Романюк поінформував присутніх про участь у Конгресі Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (20-23 травня 2014 р. м. Тулуза, Франція), про ситуацію з відродженням Будинку Профспілок у м. Києві, а також довів до відома інформацію про підготовку до зустрічі з прем’єр-міністром України А.П. Яценюком та про реакцію Мінрегіону на звернення учасників IV пленуму ЦК Профспілки.

            Зав. сектором організаційної роботи ЦК Профспілки Довга О.О. поінформувала про рішення Профспілки Кримської республіканської організації Профспілки та Севастопольської міської організації Профспілки щодо виходу із Профспілки України (відповідно до надісланих цими організаціями протоколів).

На засіданні було обговорено ситуацію, яка склалася у результаті анексії Криму із санаторієм-профілакторієм ім. О.П.Катеринчука в Учкуївці, де є частка власності Профспілки, та санаторієм «Ай-Петрі».

            Голова ЦК Профспілки О.І.Романюк також поінформував про участь у засіданні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, на якому прийняті рішення щодо фінансування дитячого оздоровчого сезону 2014 року.

 
Спільний лист до Прем"єр-міністра України
Вівторок, 03 червня 2014, 00:00

29.05.2014 року спільним листом до Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. з проблем виведення індустріальної та інфраструктурної галузей з кризи звернулися в.о. Голови ФПУ Г.В.Осовий, Голови профспілки працівників громадського обслуговування України (О.І.Романюк), автомобільного транспорту та шляхового господарства України (О.Т.Хмарний), будівництва і промисловості будівельних матеріалів України (В.М.Андрєєв).

У листі йдеться про те, що критична соціально-економічна ситуація в країні, яка склалася з багатьох причин, може бути вирішена шляхом раціонального та цільового інвестування коштів, які Україна почала отримувати від міжнародних інвестиційних фінансових інституцій.

Одним з головних напрямків капіталовкладення, здатних зробити вітчизняну економіку конкурентоздатною та продуктивною, є розвиток інфраструктури. Важливість розвитку, а в деяких регіонах і відновлення, інфраструктурного комплексу обумовлюється тим, що такі його складові, як житлово-комунальне господарство, будівництво транспортних шляхів, розвиток газотранспортних систем та альтернативних джерел енергії, належать до стратегічно важливих напрямків економічної діяльності держави і національної безпеки.

Міжнародна практика дає змогу зробити висновок, що капіталовкладення в інфраструктурний розвиток забезпечують множинний ефект, який проявляється у якісних та доступніших суспільних благах для населення, створенні нових робочих місць, у тому числі у суміжних галузях, заощадженні ресурсів, збереженні довкілля та упередженні екологічних і техногенних катастроф (аварій), зменшенні витрат води та тарифів на житлово-комунальні послуги. Разом з тим надзвичайно важливим є зменшення залежності України від імпорту енергоносіїв і інших гостродефіцитних елементів, шляхом приросту власних запасів корисних копалин. Для ефективності роботи більшості підприємств паливно-енергетичного комплексу, будівництва, хімічної промисловості, АПК і інших потрібна вітчизняна мінерально-сировинна база. Можливість її розширення та зміцнення є в надрах держави, але потребує цілеспрямованого розвитку.

Використання коштів міжнародних фінансових інституцій не лише для стабілізації фінансового сектора, а й для модернізації інфраструктури, дасть поштовх до відродження та розвитку вітчизняної промисловості, будівельної та дорожньої галузей, створення нових робочих місць та зростання платоспроможності населення, що у свою чергу, забезпечить збільшення внутрішньої платоспроможності на ринку, наповнення державного та місцевих бюджетів. Наприклад, кожна гривня, інвестована державою в іпотечне кредитування, залучає ще п’ять гривень коштів від населення.

Саме тому Федерація профспілок України запропонувала визначити розвиток інфраструктури пріоритетним напрямком для державних інвестицій та запровадження нових проектів. При цьому замовлення на виконання робіт у цій сфері повинно здійснюватися із застосуванням відкритих тендерних процедур та пріоритету для вітчизняних підприємств та організацій.

Одночасно запропоновано до визначення пріоритетних напрямів кредитних ресурсів долучити представників ФПУ, як найбільшої представницької громадської організації.

У листі висловлено сподівання на підтримку позиції ФПУ.

Варто зазначити, що ініціатором цього листа-звернення є голова ЦК Профспілки О.І.Романюк.

 
9-й Конгрес ЄФПОО
Четвер, 29 травня 2014, 12:32

20-23 травня 2014 року в Тулузі (Франція) відбувся 9-й Конгрес Європейської Федерації профспілок громадського обслуговування (ЕФПОО), самого чисельного європейського галузевого об'єднання профспілок.

Конгресу проходив під девізом - «Наша Європа: Соціальна справедливість. Громадське обслуговування. Зайнятість для всіх ».

Участь у засіданні Конгресу взяла делегація від профспілок України - членів ЕФПОО, у складі якої взяв участь голова ЦК Профспілки Олексій Романюк.

            r1     r2

Засідання почалося з привітального слова Генерального секретаря ЕФПОО Кароли Фішбах-Піттель, в якому вона привітала делегатів Конгресу, зазначивши, що він проходить в особливо складному для Європи політичному контексті, де пріоритетом є політика жорсткої економії, послідовно проводиться європейськими інститутами.

Карола Фішбах-Піттель, кажучи про цілі Конгресу, повідомила, що мета його-розробити для Європи такий політичний сценарій, в якому упор буде зроблений на інвестування в людей, створення гідних робочих місць і забезпечення якісних послуг громадського користування. Таким чином, поставлено завдання дати визначення «Нашої Європи», сформулювати бачення більш соціально-орієнтованої Європи, бачення гідної праці і якісних послуг громадського користування, а також бачення профспілок про право трудящих на ведення колективних переговорів по всій Європі.

У ході засідання Конгресу були обговорені всі поставлені на розгляд питання. Крім того, за пропозицією делегатів від України, було прийнято Заяву Конгресу про ситуацію і шляхи виходу з кризи в Україні, яку направлено урядам України, Росії, США, а також європейським установам і міжнародним організаціям, таким як ОБСЄ та ООН.

У своєму виступі Олексій Романюк, вітаючи делегатів Конгресу від усіх профспілок України, які є членами ЕФПОО, подякував за підтримку Заяви щодо України, за фінансову допомогу з відновлення зруйнованого Будинку профспілок у м. Києві.

В основному виступ О.І.Романюка було акцентовано на проекті Резолюції щодо якісного громадського обслуговування, прийняття якої важливо не тільки для Європи, але і для України. Були озвучені конкретні пропозиції до цієї Резолюції.

На Конгресі відбулися вибори Президента, Генерального секретаря та внутрішніх аудиторів ЕФПОО. Були також обрані члени Виконавчого комітету.

Президентом обрано Аннелі Нордстром (Швеція, профспілка Kommunal), а Генеральним секретарем – Ян Віллем Гудріан (до цього часу обіймав посаду заступника Генерального секретаря).

Більш докладно про засідання Конгресу читайте в червневому номері галузевої газети «Вісті Профспілки життєзабезпечення».

 

 
Фахова нарада у ФПУ
П'ятниця, 23 травня 2014, 00:00

22 травня ц.р. у Федерації профспілок України відбулася фахова нарада членів Колегії по роботі над реалізацією положень Цільової програми ФПУ «За якісне та доступне громадське обслуговування», на якій обговорено стан її виконання та подальші консолідовані дії. У нараді взяв участь заступник голови ЦК Профспілки А.А. Кулеша.

А.А.Кулеша поінформував присутніх про V Пленум ЦК Профспілки, який відбувся 10 квітня ц.р., оскільки на ньому як основне було розглянуто питання про участь профспілкових організацій Профспілки в кампанії «За якісне та доступне громадське обслуговування» та посилення соціальної захищеності спілчан. За дорученням Кабінету Міністрів України, Мінрегіоном України опрацьовуються пропозиції, внесені учасниками Пленуму.

Враховуючи нагальність питання щодо доступності для всіх верств населення якісних послуг громадського обслуговування та забезпечення прав працівників цих галузей на достатній рівень життя, необхідність поліпшення технічного та фінансового стану підприємств громадського обслуговування, на нараді було запропоновано доопрацювати та актуалізувати раніше підготовлений проект постанови про якісне громадське обслуговування (очікувався розгляд питання на Раді ФПУ у минулому році) та у III кварталі ц.р. винести це питання на засідання Президії ФПУ.

 

 
Вітання Максименка Ю.П. з ювілеєм
Понеділок, 19 травня 2014, 10:43

 

ШАНОВНИЙ ЮРІЮ ПЕТРОВИЧУ! 

 

Президія Центрального комітету профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України щиро вітає Вас із славетним ювілеєм

75-річчям від дня народження!

_Makc

                Сьогодні ми маємо нагоду висловити щиру подяку Вам за Вашу сумлінну, плідну працю на користь людям, за відданість своїй справі, підвищення ролі і результативності роботи Українського Товариства глухих. Очолюючи багато років Центральне правління УТОГ, Ви завжди докладали багато зусиль для збереження підприємств, робочих місць, соціальної сфери Товариства.

                Завдяки Вашій активній життєвій позиції, вмілому керівництву, невтомній діяльності із забезпечення функціонування системи УТОГ, люди з вадами слуху відчувають себе повноправними членами українського суспільства.

Це свідчить про Вашу людяність, щирість Вашого серця, Ваш багатий досвід роботи з людьми.

Ми від щирого серця бажаємо Вам, щоб тепло та затишок родинної оселі надійно захищали Вас від життєвих негараздів, щоб міцне здоров’я та достаток були постійними супутниками.

Нехай доля щедро обдаровує Вас радісними та щасливими подіями, а на життєвому шляху примножуються вірні та надійні друзі!

 

З великою повагою

Голова ЦК Профспілки України                              О.І.Романюк

 
<< Початок < Попередня 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Наступна > Кінець >>

Сторінка 133 з 161