Новини
Привітання голови ЦК Профспілки
Четвер, 07 березня 2013, 07:48

Дорогі жінки!

Прийміть вітання з чудовим жіночим святом 8 Березня!

Цей день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, надія, кохання, пов’язане з жінкою.

____2013

Любові, щастя і краси, квітів та усмішок вам!

З повагою

Голова ЦК Профспілки Романюк О.І.

 
Вітаємо Малигіну А.О.
Середа, 06 березня 2013, 00:00

В академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.В.Г.Марага відбулося урочисте нагородження лауреатів конкурсу «Господиня свого краю». Переможниць конкурсу привітав голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко.

       Цей конкурс є традиційним для Запорізького краю і проводиться 12-й рік поспіль. Його основна мета - впровадження гендерної рівності в суспільстві, підтримка жінок, які плідно працюють у різних сферах життєдіяльності регіону.

       На конкурс було висунуто 172 кандидатури, що свідчить про зростання його популярності. Конкурс проводиться в 15 номінаціях, охоплюючи практично всі сфери діяльності:

       Серед 3000 претенденток конкурсна комісія визначила 35 жінок, які своєю діяльністю роблять значний внесок у розвиток краю в галузях економіки, освіти, культури, спорту, є лідерами, впливають на громадське життя регіону.

Голова Запорізької обласної організації Профспілки Малигіна Алла Опанасівна - лауреат конкурсу в номінації «Жінка - громадський діяч».

Щиро вітаємо!

 
Пленум Донецького обкому Профспілки
Понеділок, 04 березня 2013, 11:44

27 лютого 2013 року Донецький обком Профспілки провів засідання ІV Пленуму.

Основною темою Пленуму було питання «Про хід реалізації програмної резолюції VІ з’їзду ФПУ та відповідної Цільової програми «За якісне та доступне громадську обслуговування» в частині надання житлово-комунальних послуг у Донецькій області.

В першу чергу йшла розмова про виконання «Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Донецької області на 2010-2014 роки» з обсягом фінансового забезпечення 9,7 млрд. грн., у тому числі на 2010-2012 роки - 5,8 млрд. грн. Проте фактично профінансовано 1,6 млрд. грн. (27,5%), з них 1 млрд. грн. направлено на благоустрій міст та районів.

Всі обласні підприємства тепло-, водопостачання, міськелектротранспорту, окремі підприємства житлового господарства –збиткові. Збитки за 2010-2012 роки склали 2 млрд. грн.. На багатьох підприємствах виплата зарплати здійснюється із затримками до 1 місяця, деякі підприємства мають цю заборгованість 1-2 і навіть 3 місяці.

Наприкінці року державою надано дотації на різницю в тарифах 1,4 млн. грн., що дозволило покрити частину збитків і провести взаємозалік за використані енергоресурси. Певний вплив на це мали неодноразові звернення до державних органів влади ЦК Профспілки та ФПУ.

На підтримку підприємств галузі та їх працівників обласна організація Профспілки в 2012 році направила 121 письмове звернення місцевим органам влади, роботодавцям з вимогами вирішення соціальних питань працівників, погашення заборгованості із заробітної плати.

Учасники Пленуму у своїх виступах відмічали, що для підвищення ефективності та надійності житлово-комунального комплексу необхідне інвестування у модернізацію галузі, реконструкцію і капітальний ремонт житлових будинків, благоустрій територій міст і районів, у створення умов беззбиткової роботи підприємств та забезпечення соціально-економічного захисту працівників галузі. Вирішити ці проблеми повинна держава і місцеві органи влади, оскільки це необхідно не тільки працівникам галузі, але й всьому населенню, яке отримує життєво необхідні послуги.

У своєму виступі голова ЦК Профспілки Романюк О.І., який був присутній на Пленумі, зробив акцент на нагальності посилення соціального діалогу, активного залучення до роботи з підвищення якості та культури комунальних послуг соціальних партнерів шляхом створення робочих груп, напрацювання пропозицій, проведення оглядів, конкурсів, а також розширення кола однодумців, максимально використовуючи для цього ЗМІ, сайти. Також він закликав присутніх до приєднання до Кампанії за реалізацію права людини на чисту воду в України, проведення якої з березня цього року зініційовано ЦК Профспілки.

Пленумом було прийнято низку рішень, спрямованих на покращення профспілкової роботи у напряму підвищення якості, культури і доступності послуг, удосконалення соціально-трудових відносин у колективах галузевих підприємств області.

 

 
Про засідання колегії Мінрегіону 21.02.2013
Вівторок, 26 лютого 2013, 11:10

 

21 лютого 2013 року відбулося підсумкове засідання колегії Мінрегіону з порядком денним: «Про підсумки роботи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства у 2012 році та основні завдання на 2013 рік». У засіданні взяв участь голова ЦК Профспілки Романюк О.І.

            На засіданні колегії з доповідями виступили перший заступник Міністра АЛІПОВ О.М., заступник Міністра ІСАЄНКО Д.В.

Колегія відзначила, що протягом 2012 року органами виконавчої влади та місцевого самоврядування загалом проводилася послідовна та цілеспрямована робота щодо формування та реалізації державної політики у сфері регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Відмічалося, що з метою підтримки регіонального економічного зростання, зокрема, підвищення рівня конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості регіонів, узгодження пріоритетів та дій центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо регіонального розвитку, зміцнення міжрегіональних зв’язків розроблено критерії оцінки ходу реформ на регіональному та місцевому рівнях за ключовими напрямами, визначеними Президентом України на Раді регіонів 15 вересня 2011 року.

Здійснено підготовку до законодавчого забезпечення розбудови раціональної просторової основи територіальної організації публічної влади, наближення надання соціальних та адміністративних послуг до споживача, ефективного використання потенціалу територій, сталого розвитку всіх регіонів України.

 В той же час колегією відзначено, що протягом звітного періоду не покращилася ситуація у житлово-комунальному господарстві.

     Вкрай незадовільним є технічний стан водопровідно-каналізаційного господарства. Витоки та невраховані витрати води в системах водопостачання залишилися на рівні минулого року і склали 28,9 відсотків.

Завдання Уряду щодо обов’язкового технологічного обліку на всіх етапах виробництва та транспортування теплової енергії (до 1 вересня 2012 року) повністю не виконано.

          Фінансово-економічний стан підприємств житлово-комунального господарства залишається кризовим. Станом на 01.01.2013 підприємства галузі отримали збитки у сумі 1,5 млрд. гривень. Загальна сума дебіторської заборгованості підприємств галузі зменшилася за 2012 рік на 335,3 млн. гривень (або на 2,5 відсотка) і станом на 01.01.2013 становить 13,2 млрд. гривень.

Станом на 01.01.2013 сума кредиторської заборгованості зменшилася за 2012 рік на 14,3 відсотків або на 2,8 млрд. гривень і становить 17,0 млрд. гривень. Заборгованість за енергоносії у загальній сумі кредиторської заборгованості сягнула рівня 10,1 млрд. гривень, у тому числі за газ – 7,9 млрд. гривень, за електроенергію – 2,1 млрд. гривень.

З метою прискорення розв’язання проблем регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства колегія Мінрегіону прийняла ряд рішень щодо основних напрямів роботи Міністерства в 2013 році, схвалено пріоритети діяльності Мінрегіону України та завдання на 2013-2015 роки; план нормотворчої роботи Мінрегіону України в 2013 році; перелік семінарів, конференцій, виставок та інших науково-технічних заходів на 2013 рік.

 Колегією, зокрема, дано ряд рекомендацій Раді міністрів АР Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування та доручень Департаментам, управлінням, що входять до складу Міністерства, а також керівникам державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінрегіону, щодо реформування, модернізації і розвитку житлово-комунального господарства.

 
ЄФПОО про директиву про концесії
Вівторок, 26 лютого 2013, 10:04

Директива про концесії переміщується за закриті двері.

ЕФПОО заявляє про необхідність продовжити публічне обговорення.

Прес-реліз, 22 лютого 2013 року, Брюссель

Європейська федерація профспілок громадського обслуговування (ЕФПОО) розчарована тим, що обговорення Директиви про концесії переходить у площину тріалога, в якому беруть участь лише нечисленні представники Європарламенту, Євроради і Єврокомісії, орієнтовані на свій власний компроміс. ЕФПОО наводить докази на користь її публічного обговорення, наполягаючи на тому, що Директива є новим і складним законодавчим актом, а деякі її частини - спірними і вимагають більшої прозорості.

Ми вітаємо заяви низки політичних груп і самих політиків, які дали в ході вже мали місце обговорень обіцянку боротися проти водної приватизації. Для більш ніж мільйона громадян Європи, що підтримують першу у своєму роді Європейську громадську ініціативу (КГІ) www.right2water.eu, це свідчить про успіх. Сподіваємося, що зроблені заяви ляжуть в основу правових гарантій захисту громадського обслуговування.

22 лютого 2013 делегація ЕФПОО зустрілася з єврокомісаром Барньє, відповідальним за внутрішній ринок, закупівлі та концесії. Єврокомісар запевнив, що Директива не передбачає водну приватизацію і визнав, що вода є загальним благом.

Що стосується законодавства про концесії, то, на думку ЕФПОО, воно має бути більш змістовним, включати соціальні критерії, бути більш прозорим для громадян і визнавати той факт, що вода є загальним благом, що приносить користь усім нам. У цьому зв'язку заступник Генерального секретаря ЕФПОО Ян Віллем Гаудріаан зазначив: «Вода повинна бути визнана правом людини. Єврокомісії ще належить пояснити, як ця Директива сприятиме захисту природних ресурсів і громадських послуг, таких як водопостачання і каналізація, є ключем до нашого повсякденного життя, які ні в якому разі не повинні стати джерелом отримання прибутку».

ЕФПОО продовжує надавати підтримку КГІ у зборі підписів для зміцнення позицій останньої. Наступною важливою подією стане Всесвітній день водних ресурсів 22 березня. Закликаємо всіх тих, хто підтримує право людини на воду, провести акції в цей день.

 

 

 
ЄФПОО щодо подальшої лібералізації суспільних послуг
Понеділок, 25 лютого 2013, 00:00

З нагоди оприлюднення 4-го комплексного плану по залізничному транспорту, ЕФПОО говорить «ні» подальшій лібералізації суспільних послуг.
Що далі? Послуги з водопостачання? Охорона здоров'я?

19 лютого 2013.

Європейська федерація профспілок громадського обслуговування (ЕФПОО) стривожена тим, що Європейська Комісія (ЄК) своїм 4-м комплексним планом по залізничному транспорту продовжує слідувати ідеології лібералізації суспільного обслуговування в Європейському Союзі. ЕФПОО стурбована тим, що ті ж самі аргументи будуть застосовуватися і до інших суспільних послуг, таких як охорона здоров'я, водопостачання і санітарія.

ЕФПОО проводить Європейську кампанію за право людини на воду (www.right2water.eu), на підтримку якої було зібрано більше 1 мільйона підписів. Згідно даної ініціативи, вода та санітарія повинні бути виключені зі списку послуг, що регулюються правилами внутрішнього ринку, і вони не повинні бути лібералізовані. Прагнення чиновників лібералізувати громадські послуги породили в суспільстві величезний резонанс. Виразно ясно, що багато громадян ЄС не хочуть, щоб послуги з водопостачання було лібералізовано. Відповіді багатьох громадян свідчать про їхню стурбованість намірами чиновників ЄС стимулюватиме конкуренцію та здійснити приватизацію. Комплексний план по залізничному транспорту підсилює ці побоювання.

 
20 лютого -День соціальної справедливості
Середа, 20 лютого 2013, 00:00

20 лютого в Україні та світі відзначається День соціальної справедливості.

14-21 лютого п.р. з нагоди Дня соціальної справедливості проведено тиждень заходів ФПУ, Мінсоцполітики України, Регіонального Представництва Фонду ім. Ф.Еберта в Україні та Білорусії.

В рамках підготовки до Міжнародної конференції з нагоди Дня соціальної справедливості 15-18 лютого 2013 р. проведено експертні семінари на теми:

- "Гідне життя для всіх! Соціально справедливий прожитковий мінімум", "Справедлива оплата праці";

- "Соціальна справедливість в соціальному страхуванні та пенсійному забезпеченні";

        - «Здоров’я і безпека людини на виробництві – найважливіші складові соціальної справедливості».

В цих семінарах взяли участь фахівці ЦК Профспілки.

 

19 лютого у Будинку профспілок відбулась Міжнародна конференція «Соціальна справедливість – від мінімумів до соціальних стандартів».

У заході взяли участь Голова ФПУ Юрій Кулик, лідери галузевих та регіональних профспілок України, Міністр соціальної політки України Наталія Королевська, народний депутат України, Голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці Петро Цибенко, Національний координатор МОП в Україні Василь Костриця, заступник Голови Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, керівник Регіонального Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусії Урсула Кох-Лаугвитц, в.о. Постійного Представника ПРООН в Україні Олена Панова та ін.

Серед головних питань, що розглянули учасники конференції були: «Як ви розумієте соціальну справедливість?», «Чи визнаєте ви важливість та першочерговість саме соціального розвитку держави та якими бачите першочергові орієнтири?», «Наскільки важливою є консолідація зусиль сторін соціального діалогу задля практичних досягнень на шляху подолання соціальної справедливості?».

Перебіг заходів у зв’язку з відзначенням Дня справедливості висвітлено на сайті ФПУ.

 
Президія та Пленум ЦК Профспілки.
П'ятниця, 15 лютого 2013, 12:48

13-14 лютого ц.р. ЦК профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України провів засідання Президії та ІІІ Пленум.

_14.02.2013_1

Основне питання, яке обговорювалось на цих заходах, це стан соціально-трудових відносин в галузі та дотримання роботодавцями законодавства щодо гарантій діяльності організацій Профспілки. Крім того, було заслухано звіт про основні напрями роботи Президії ЦК Профспілки за період з лютого 2012 року по лютий 2013 року.

У роботі Пленуму взяли участь Голова ФПУ Кулик Ю.М., перший заступник Міністра Мінрегіону Аліпов О.М., завідувач сектором відділу регіонального будівництва та ЖКГ Кабміну Медвідь А.Р., заступник Голови НСПП Гербеда С.В., відповідальні працівники Мінрегіону, Мінінфраструктури, Мінсоцполітики, галузевих асоціацій та корпорацій.

У своєму виступі на Пленумі голова ЦК Профспілки Романюк О.І. зосередився на серйозних проблемах галузі, на конкретній роботі, яку проводила Президія ЦК Профспілки в рамках соціального діалогу, про її принципову позицію та спрямування зусиль на оперативне розв’язання нагальних проблем з метою забезпечення надання якісних комунальних послуг та посилення соціального захисту працівників галузі.

Він зазначив, що ЦК Профспілки в основному підтримує ініціативи щодо прогресивних змін у житлово-комунальній сфері, проте реформи, які останніми роками здійснюються на місцях, інколи насторожують Профспілку та громадськість. «Останніми роками в Західній Європі активно відбуваються процеси повернення підприємств громадського обслуговування у муніципальну власність. Прийшло розуміння, що означає для влади втрата керованості цією сферою. А в Україні, як не дивно, і далі пропагується передача підприємств комунальної власності приватним структурам. У цій ситуації Президія ЦК Профспілки завжди займає принципову позицію недопущення таких процесів» - сказав Романюк О.І.

       Особливу увагу Голова ЦК Профспілки приділив невідкладності вирішення проблем з виділення субвенцій з Держбюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах на окремі комунальні послуги, визначенням фондів оплати праці працівників підприємств теплового та водопровідного господарства, оплатою праці всіх працівників галузі.

У виступі йшла мова й про проблеми з укладення угод та колективних договорів, негаразди у сфері охорони праці, про керівників підприємств, які не поважають закон і принципи соціального діалогу, та певні успіхи профспілковців у боротьбі з такими правопорушниками на конкретних підприємствах галузі.

Було порушено нагальність вирішення проблеми подальшого функціонування Бюро технічної інвентаризації та недопущення масового звільнення його працівників.    

«Підтримавши міжнародні та зініціювавши свої національні кампанії «За якісне громадське обслуговування», «За право людини на чисту питну воду» Президія ЦК Профспілки намагається привернути більше уваги до проблем галузі усіх гілок влади» - сказав Романюк О.І.

       Окремо у доповіді було відзначено плідну співпрацю ЦК Профспілки з галузевими асоціаціями та корпораціями.

На Пленумі також виступили Голова ФПУ Кулик Ю.М., перший заступник Міністра Мінрегіону Аліпов О.М., заступник Голови НСПП Гербеда С.В., представники Профспілки з різних регіонів країни.

Пленумом було ухвалено низку рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці членів Профспілки, створення належних умов та безпеки їх праці, вдосконалення соціально-трудових відносин.

По завершенню Пленуму активістам Профспілки за їх плідну працю у 2012 році було вручено нагороди.

 
Профспілки стали на захист тарифів ЖКГ
Понеділок, 11 лютого 2013, 00:00
Профспілки стали на захист тарифів ЖКГ докладніше
 
Про тарифи на тепло
Четвер, 07 лютого 2013, 12:38
Тарифи на тепло "подвоїли ставки" детальніше>>>
 
<< Початок < Попередня 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Наступна > Кінець >>

Сторінка 133 з 145