Новини
21

4 листопада п.р. Президентом України підписано Указ № 1021/2011 «Про День соціальної справедливості» з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, громадських   організацій   до   вирішення   питань   соціальної справедливості   та   необхідності спільної побудови в Україні суспільства соціальної справедливості та активного впровадження в
життя політики   і стратегії, спрямованих на її забезпечення.

День соціальної справедливості проводитиметься щороку 20 лютого – у Всесвітній день соціальної справедливості.

 
20

31 жовтня п. р. у Львівській обласній організації Профспілки відбулось засідання виконкому, на якому розглянуто питання про готовність підприємств галузі м. Моршин, м. Львів до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 рр., а також про підсумки літнього оздоровлення дітей в 2011 році.

Одночасно на засіданні виконкому обговорено ситуацію, яка склалася в Львівських комунальних підприємствах (ЖЕКах) через рішення Львівської міської ради про відміну тарифів на послуги ЛКП.

 
19

28 жовтня 2011р. у м. Севастополі відбулися загальні збори Товариства з обмеженою відповідальністю «Лазурь», на яких були присутні голова ЦК Профспілки Романюк О.І., голова Дніпропетровської та Запорізької обласних організацій Профспілки Бабченко М. І., Малигіна А. О.

Згідно із порядком денним були розглянуті питання про підсумки роботи ТОВ «Лазурь» за 9 міс. 2011 року, звіт про невиконання рішень Протоколу № 69 від 01.04.2011р. зборів учасників ТОВ «Лазурь», а також про визначення джерел фінансування будівництва їдальні.

На зборах йшла мова про те, що у 2011 році в санаторії оздоровлено 3178 чол., з яких більше половини забезпечив Дніпропетровський обком Профспілки. Позитивним у господарській роботі визнано забезпечення гарячого водопостачання.

Також було визначено обсяги коштів та дольову участь кожного з учасників будівництва їдальні, яке розпочнеться вже цього року.

 
18

27 жовтня у м. Києві громадська організація Загальна конфедерація профспілок (ЗКП)– міжнародне профспілкове об'єднання, членськими організаціями якої є 10 національних профцентрів і 29 міжнародних галузевих об'єднань профспілок, провела засідання Виконавчого комітету, на якому ухвалено Заяву ЗКП з приводу численних фактів втручання державних органів влади у діяльність Федерації профспілок України, що відбуваються останнім часом.

У документі також наголошується на тому, що ЗКП від імені членських організацій, об'єднуючих в своїх лавах 50 мільйонів трудящих, заявляє рішучий протест проти втручання у діяльність Федерації профспілок України, розцінює «такий неправомірний тиск на ФПУ як такий, що суперечить принципам свободи об'єднання і прав трудящих вільно здійснювати свою діяльність, наполягає на тому, щоб вище керівництво України втрутилося в ситуацію, що склалася, і прийняло відповідні заходи для припинення протиправних дій стосовно найбільшого об'єднання громадян країни -ФПУ».

Учасники засідання Виконкому – лідери профспілкових об’єднань Росії, Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, міжнародних галузевих профоб’єднань, членських організацій ФПУ, керівники об’єднань організацій роботодавців і представник Міжнародної організації праці обмінялися досвідом щодо дій, спрямованих на підвищення рівня життя людей, поліпшення умов праці і його оплати, пенсійного забезпечення громадян.

 

12 та 27 жовтня п. р. працівниками апарату Київської міської організації Профспілки було проведено навчання з головами цехових комітетів і новообраними головами профкомів підприємств галузі з питань основ трудового законодавства, надання практичної допомоги членам Профспілки у вирішенні їх проблемних питань, охорони праці, фінансової та організаційно-масової роботи.

 

27 жовтня 2011р. у п. Місхор відбулася конференція корпорації «Укрелектротранс», на якій були присутні члени Ради корпорації та керівники підприємств міського електротранспорту.

На конференції заслухано та затверджено доповідь Президента корпорації «Укрелектротранс» Бейкула С.П. «Про підсумки роботи підприємства міського електротранспорту України за період з вересня 2010 року по вересень 2011 року та завдання на 2012 рік», а також звіт ревізійної комісії «Про фінансово-господарську діяльність дирекції корпорації «Укрелектротранс» за період роботи з 1 жовтня 2010 року по 1 жовтня 2011 року. На зазначеному заході виступив голова ЦК Профспілки Романюк О.І.

Учасники конференції прийняли рішення про входження підприємств МЕТ (корпорація «Укрелектротранс») до Федерації обласних організацій роботодавців підприємств ЖКГ (голова Федерації Адамов О.І.).

Також з метою підвищення ефективності роботи корпорації «Укрелектротранс» внесено зміни до Статуту корпорації щодо складу Ради корпорації (кількість 7 осіб замість 13) та керівних посад корпорації.

Вибрано новий склад Ради. Головою Ради обрано Паланта О.Ю. – заступника директора підприємства «Київпастранс».

Генеральним директором корпорації «Укрелектротранс» обрано Бейкула Станіслава Петровича, який в системі міського електротранспорту працює 50 років.

            27 жовтня Кримською республіканською організацією Профспілки був проведений навчальний семінар для голів профспілкових комітетів та скарбників профкомів працівників галузевих підприємств АР Крим.

14 жовтня п. р. Миколаївська обласна організація Профспілки провела огляд-конкурс на кращий профспілковий куток серед  підприємств, які входять до складу галузевої Профспілки.

         В огляді-конкурсі прийняло участь 6 первинних профспілкових організацій: ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», КП «Миколаївелектротранс», управління ЖКГ обласної держадміністрації, ТОВ «Миколаївзеленгосп», ОРБУ-4, КП ДЄЗ «Пілот».

 
Про співпрацю з якісного обслуговуваня

                                                                                                Міністру регіонального розвитку і будівництва та

житлово-комунального господарства

України

Близнюку А. М.                    

                                                                                

 

Про співпрацю з питань якісного

доступного обслуговування

 

 

Шановний Анатолію Михайловичу!

 

       В жовтні минулого року Рада глобальних профспілок, яка об’єднує та представляє інтереси членів профспілок виробничої, бюджетної та обслуговуючих галузей більшості країн світу, провела міжнародну Конференцію під гаслом «Якісне громадське обслуговування – діємо зараз!».

       Головним на цьому Форумі став висновок про те, що мир і злагода панують у тих країнах, де забезпечуються гідна праця, справедливий перерозподіл багатств, стабільні та якісні громадські послуги.

       24 січня 2011 року Рада глобальних профспілок ухвалила Женевську хартію якісного громадського обслуговування в якій наголошується, що доступні для усіх житлово-комунальні, медичні та інші побутові послуги поліпшують якість життя людей та є основою для утворення суспільств, в яких домінують рівність, процвітання і демократія.

         Підписанти Хартії зазначили, що всього цього не можна досягти автоматично. Бажання людей жити за сучасними гідними соціальними стандартами не здійсняться до тих пір, поки уряди та усі зацікавлені громадські інституції не стануть працювати спільно над створенням нової концепції громадського обслуговування.

       Така Концепція передбачає визнання державними органами влади права усіх людей на загальні життєво необхідні послуги, насамперед, доступ до питної води, продуктів харчування, енергії, житла, освіти, охорони здоров»я, засобів зв‘язку, транспорту, освіти, а також можливість користуватися джерелами інформації, закладами культури тощо.

       Ставлячи перед собою завдання щодо просування ідеї підвищення якості громадського обслуговування глобальні профспілки домовились про підтримку законодавчих органів, які будуть забезпечувати належне управління і прийняття справедливих законів та чесних правил, а також про допомогу виконавчій владі, яка має запроваджувати ці законодавчі та нормативні акти.

       Учасники Женевської хартії вже проводять кампанію за виділення необхідних державних асигнувань на розвиток сектору громадського обслуговування та прийняття урядами зобов‘язань інвестувати в майбутнє людей і суспільств, в яких вони живуть та добиваються надання допомоги країнам з низьким рівнем доходів від міжнародної спільноти.

         Підписанти Хартії заявили, що послуги високої якості можуть надаватися споживачам за умови достатнього фінансування підприємств житлово-комунальної та побутової сфери і лише працівниками з належним рівнем оплати праці та чиї права дотримуються у повному обсязі.

         Кампанія «Якісне громадське обслуговування – діємо зараз!» стартувала у Всесвітній день громадського обслуговування 23 червня 2011 року; вона є довгостроковою і дозволяє органам влади і профспілкам брати участь у скоординованих глобальних заходах.

       ЦК галузевої Профспілки України глибоко переконаний у актуальності вище означеної Кампанії для нашої держави, де сфера громадського обслуговування знаходиться у надзвичайно критичному стані. Ідеї глобальних профспілок - підписантів Женевської Хартії якісного громадського обслуговування багато в чому перекликаються із Програмою Президента України В. Ф. Януковича «Україна – для людей!»

        Необхідно зазначити, що галузева Профспілка України одна з перших підтримала Кампанію за якісне громадське обслуговування.

       ЦК Профспілки виступив ініціатором прийняття VІ з‘їздом Федерації профспілок України, який проходив 23-24 березня 2011 року, окремої Резолюції «За якісне та доступне громадське обслуговування», реалізація якої, окрім основного свого завдання, має сприяти створенню додаткових робочих місць, розширення замовлень для вітчизняної промисловості, побудові стабільної економіки та покращення соціально-політичного клімату в суспільстві. У травні п. р. Рада ФПУ затвердила Цільову програму з реалізації цієї Резолюції.

         Профспілкові органи будуть добиватися пріоритету розвитку сфери обслуговування в Україні, належного фінансування галузей життєзабезпечення, гідного соціального захисту прав працівників цих галузей і співпрацюватимуть з тими політичними партіями, які у своїх програмах та практичних діях підтримуватимуть цей сектор економіки.

         Галузева Профспілка проводила і продовжує роботу із залучення до співпраці і боротьби за якісне обслуговування інші громадські організації, науковців, політиків, релігійних та громадських діячів.

         Ми налагоджуємо систему обміну досвідом з якісного громадського обслуговування в нашій та інших країнах.

         Оскільки нинішні медіа - монополії не зацікавлені у правдивому висвітленні гострих для житлово-комунального господарства проблем та не доносять до населення позиції державних та профспілкових органів щодо реформування галузі, нам необхідно вишукувати можливості для створення власних засобів масової інформації та розробки методичних матеріалів, буклетів, листівок з галузевої тематики для різних категорій споживачів житлово-комунальних послуг тощо.

Інформуючи Вас, шановний Анатолію Михайловичу, про це просимо дати доручення відповідним структурам Міністерства підготувати разом з іншими сторонами соціального діалогу нараду (круглий стіл) щодо участі в міжнародній Кампанії за якісне громадське обслуговування та вироблення відповідного плану дій (програми, дорожної карти, тощо).

 

         З повагою

           Голова ЦК Профспілки України                          О.І.Романюк      

 
Утворено СПО профспілок

4 вересня 2012 року у Федерації профспілок України відбулося підписання Угоди про утворення Спільного представницького органу всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

2012_0409Документ підписали керівники репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок – Голова Федерації профспілок України Ю.М.Кулик, голови Конфедерації вільних профспілок України М.Я.Волинець, Федерації профспілок транспортників України В.М.Ткачов, Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок А.І. Широков, Об’єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність» А.С. Онищук.

 
<< Початок < Попередня 131 132 133 Наступна > Кінець >>

Сторінка 133 з 133